ASF PROTEST

Kilkudziesięciu hodowców trzody chlewnej z gmin: Komarówka, Parczew i Jabłoń protestowało we wtorek, 26 czerwca przed Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach w sprawie afrykańskiego pomoru świń. Domagali się wypłaty odszkodowań za wybite świnie, a także umożliwienia sprzedaży zdrowych świń ze strefy zagrożonej i zapowietrzonej.

radni

Nas zalewem Zimna Woda w Łukowie pojawiła się komisja, której zadaniem było ocenienie drugiego etapu prac. Sprawdzano m.in. jak została wykonana marina oraz wzmocnienie wschodniego brzegu. Odbioru technicznego dokonano, ale nie obyło się bez uwag.

Miroslawa Miszkurka

Dobiega końca budowa budynku komunalnego w Żelechowie, a rozpoczęły prace przy przebudowie i rozbudowie świetlicy wiejskiej w Starym Kębłowie. Niebawem ekipy budowlane przystąpią do termomodernizacji obiektu Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury i budowy poczekalni przy nowej zatoce autobusowej w centrum miasta. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z burmistrz Mirosławą Miszkurką.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

W poniedziałek 18 czerwca Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację z pełnionej funkcji - poinformowało biuro prasowe resortu, dodając, iż decyzję podjął "z powodów osobistych".

absolutorium

Na sesji w dniu 25 czerwca Rada Powiatu Garwolińskiego jednogłośnie przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 rok i skwitowała działania Zarządu Powiatu. Za udzieleniem absolutorium było 13 radnych koalicji, a przeciwnych pięciu radnych opozycji.

MAREK WIACKIEWICZ

Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie nie zajmuje się tylko utrzymaniem porządku na gminnych drogach. Zajmuje się także budową dróg, chodników, ścieżek rowerowych, a ostatnio zlecono mu również m.in. budowę boiska, sieci kanalizacyjnej i bulwaru nad Krzną.

Bozena Kwiatkowska

W gminie Parysów realizowanych jest wiele inwestycji, jedne dobiegają końca, inne są rozpoczynane. Większość z nich wykonywana jest z dofinansowaniem środkami zewnętrznymi i są to zarówno zadania liniowe jak i obiektowe. Jest nadzieja na reaktywację ośrodka kultury.

Homilia 25.06. 2018 - Swirski

Z inicjatywy postulatora procesu beatyfikacyjnego, każdego 25 dnia miesiąca w siedleckiej katedrze będzie sprawowana Msza Święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ignacego Świrskiego. Dziś, 25 czerwca homilię wygłosił Promotor Sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym ks. dr Jarosław Ruciński.

100 lat OSP

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szaniawach - Matysach ma 100 lat. Jubileuszowe uroczystości połączone z odsłonięciem pamiątkowej tablicy odbyły się w niedzielę, 24 czerwca. Rozpoczęły się od Mszy św. polowej. Eucharystii przewodniczył diecezjalny kapelan strażaków ks. kanonik Andrzej Biernat.