Uczniowie z Witoroza

We środę, 10 kwietnia siedzibę Katolickiego Radia Podlasie odwiedziła grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witorożu. Poznanie specyfiki pracy radiowców, udział w nagraniu oraz pamiątkowe zdjęcia wypełniły czas spędzony w lokalnej rozgłośni.

STRAJK

Trwa nauczycielski strajk i nie zapowiada się szybki jego koniec. Jedno jest pewne, że w szkołach powiatu garwolińskiego egzaminy gimnazjalny i ósmoklasisty odbędą się. Protest odbywa się bez zakłóceń, poza incydentem z zapchaniem się sieci kanalizacyjnej w jednej ze szkół. Wydobywający się nieprzyjemny zapach był przyczyną ewakuacji strajkujących.

NAUCZYCIELE

Trwa drugi dzień bezterminowego strajku nauczycieli. Strajkują również wszystkie szkoły na terenie Węgrowa. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego protestują w niemal stu procentowej frekwencji. Od wczoraj spędzają czas pracy w pokoju nauczycielskim, oczekując na kontynuację negocjacji między Rządem z ZNP.

RYNEK

Od lat w Sokołowie Podlaskim działa babski i chłopski rynek. Kiedyś na chłopskim targowisku sprzedawano m.in. trzodę chlewną czy bydło, ale dziś oba rynki nie różnią się w zasadzie niczym. Dlatego władze miasta podjęły decyzję o likwidacji jednego z nich, a co za tym idzie ucywilizowaniu drugiego.

Maria Tobiasz

Rośnie zadłużenie mieszkańców lokali komunalnych oraz socjalnych w Garwolinie i wynosi już ponad siedemset tysięcy złotych. Największe generują lokatorzy, którzy zalegają z zapłatą dłużej niż trzy miesiące. Zadłużenie pięciu osób osiągnęło już niemal sto dziewięćdziesiąt tysięcy złotych.

Bezpieczny Przejazd

Choć większość przejazdów kolejowych posiada sygnalizację świetlną i szlabany to i tak dochodzi na nich do tragedii. Rozpędzony pociąg nie jest w stanie gwałtownie wyhamować gdy pieszy lub samochód znajdują się na torach. Na stacji kolejowej w Koszewnicy w gminie Kotuń zorganizowano 08 kwietnia akcję profilaktyczną pod hasłem "Bezpieczny Przejazd”. Miała ona uświadomić dzieciom i dorosłym jakie konsekwencje mogą mieć pośpiech i brak wyobraźni.

STRAJK

8 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy trzy przedszkola samorządowe, trzy szkoły podstawowe i trzy szkoły średnie włączyły się do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. W sumie strajkowało ponad 200 nauczycieli.

Warsztaty w Olszance

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance zorganizowała warsztaty robótek szydełkowych i warsztaty decoupage. Instruktorem robótek szydełkowych była Zofia Romaniuk z Próchenek, natomiast zajęcia decoupage prowadziła Iza Postrzygacz, mieszkanka Szydłówki.

Lukasz Litwin

W sobotnie popołudnie, 6 kwietnia na ulicach Łukowa można było spotkać żołnierzy obrony terytorialnej, z 23. Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej. Rzecznik batalionu, szeregowy Łukasz Litwin poinformował, że ich działania polegały przede wszystkim na pracy z mapą i rozpoznawaniu obiektów o znaczeniu strategicznym.