Sebastian Kieliszek

Prawie dwa miliony złotych wydały w tym roku władze samorządowe gminy Maciejowice na poprawę infrastruktury drogowej. W kwocie tej jest ponad milion trzysta tysięcy złotych, które gmina otrzymała z budżetu państwa na przebudowę sześciu odcinków dróg. Komunikację w nadwiślańskiej gminie poprawi też dobiegająca końca modernizacja drogi wojewódzkiej.

ks Piotr Jarosiewicz

We wtorek, 29 października w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach sprawowana będzie Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie. Jak podkreśla ks. Piotr Jarosiewicz, wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia, każda Msza Święta uzdrawia.

Jerzy Jaron

Prawie pół tysiąca obiadów dziennie wydaje gminna stołówka w Miastkowie Kościelnym. Zakład budżetowy utworzony został na początku roku szkolnego i realizuje zadania związane z dożywianiem wszystkich chętnych dzieci z trzech placówek szkolnych oraz dwóch zakładów opiekuńczo- wychowawczych.

Paweł Wyrzykowski

Siedlecki działacz Konfederacji Paweł Wyrzykowski w rozmowie z Radiem Podlasie zachęcał między innymi do udziału w tegorocznym Marszu Niepodległości. Komentował kontrowersje związane z logo wydarzenia, a także mówił o szansach na koalicję swojego ugrupowania z Prawem i Sprawiedliwością oraz zadaniach zaplanowanych na tę kadencję.

Wieslaw Gaska

Gmina Borowie otrzymała dwa i pół miliona rządowej dotacji do budowy drogi przez miejscowość Dudka. Łączy ona drogę wojewódzką z powiatową i wpłynie na bezpieczeństwo jej użytkowników oraz zmieni oblicze szybko rozwijającej się wsi Dudka.

goscie z Wloch

W uroczystości wspomnienia św. Rity w parafii Bożego Ciała w Siedlcach będzie uczestniczył dzisiaj 22 października biskup diecezji, na której terenie Święta się urodziła. Abp Renato Boccardo przyjechał do Siedlec na zaproszenie ks. prałata Stanisława Wojteczuka.

Arkadiusz Pogonowski

Łukowscy radni przygotowują się do sesji. Zaplanowano ją na środę, 22 października. Zgodnie z procedurą, przed każdymi obradami radni spotykają się na posiedzeniach komisji i opiniują projekty uchwał, nad którymi później głosują. Dziś już wiemy, że na sesji nie poznamy opinii radnych z Komisji Finansów, której posiedzenie miało się odbyć w siedzibie prywatnej firmy.

Albert Baran

Inwestycja kosztować będzie niewiele ponad milion trzysta tysięcy złotych, ale przeszło milion pozyskano z budżetu państwa. Umowa z wykonawcą została już podpisana, a termin realizacji zadania określono na koniec lipca przyszłego roku. Dobiega też końca budowa OSY na terenach rekreacyjnych na Zarzeczu, ale tam pojawiają się problemy z niechcianymi gośćmi.

symulator dachowania

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej zakupił symulator dachowania. Wsiadając do symulatora dachowania możemy doświadczyć jak wygląda dachowanie. Dzięki temu można dobrze zrozumieć, dlaczego musimy zapinać pasy bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem.