UROCZYSTOSC

23 września na placu przed strażnicą OSP w Gocławiu, w gminie Pilawa odbył się uroczysty apel z okazji włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednocześnie Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN.

Slawomir Sosnowski

Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie łukowskim zainaugurowali kampanię wyborczą. Spotkanie odbyło się w niedzielę 23 września w Ławkach koło Łukowa. Zaprezentowano kandydatów i program. Gościem spotkania był marszałek Sławomir Sosnowski.

Andrzej Czapski

Były prezydent Białej Podlaskiej, a w tych wyborach kandydat do powrotu na to stanowisko Andrzej Czapski w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował działania obecnego prezydenta. Mówił między innymi o nepotyzmie i niejasnych powiązaniach, które były zarzucane jemu, a tymczasem ukazały się za obecnych rządów.

spotkanie

Ruszył nabór wniosków w programie „Czyste Powietrze”. Koncentruje się on na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. O tym 22 września rozmawiał z mieszkańcami gminy Górzno minister środowiska Henryk Kowalczyk. Waldemar Jaroń zapytał ministra Henryka Kowalczyka na czym polega innowacyjność programu, a prezes Annę Król, dlaczego warto skorzystać z programu.

Tomasz Sych

Ponad 400 harcerzy gościło przez miniony weekend w Łukowie. Przyjechali na Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP. Spotkali się na koncercie i brali udział w grze miejskiej. Pokazali, że „Mają Moc”.

hala

-Garwolin jest w awangardzie samorządów, gdzie wszystkie szkoły mają pełnowymiarowe hale sportowe, z pełnym zapleczem- mówił wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski podczas uroczystego otwarcia hali przy Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie, które miało miejsce 21 września. Obiekt kosztował około 6 mln zł, w tym 2 mln dotacji miasto uzyskało z resortu sportu.

Dariusz Szustek

„Naszym celem jest samodzielne rządzenie” - mówił burmistrza Dariusz Szustek podczas konwencji wyborczej łukowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Prezentacja kandydatów PiS do samorządu odbyła się w piątkowe popołudnie, 21 września. Po przemówieniach był czas na prezentację kandydatów. Oficjalnie też ogłoszono, że o reelekcję będzie ubiegał się obecny burmistrz Dariusz Szustek. Jak mówił w rozmowie z naszym radiem, celem wyborów „drużyny PiS” jest zdobycie takiego poparcia, aby móc samodzielnie rządzić w samorządach:

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Jeszcze przez tydzień rolnicy poszkodowani przez suszę mogą aplikować o pomoc. Będzie ją wypłacać Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rolnicy, w gospodarstwach których straty osiągnęły 70% i więcej otrzymają pomoc w wysokości 1000 zł/ha, a ci których straty oszacowane zostały na ponad 30% do 70% otrzymają pomoc w wysokości 500 zł/ha.

Andrzej Sitnik

Kandydat na prezydenta Siedlec w najbliższych wyborach samorządowych Andrzej Sitnik w rozmowie z Radiem Podlasie zaprzeczył słowom Krzysztofa Chaberskiego (PO): „mamy Sitnika”. Lider stowarzyszenia „Bezpartyjne Siedlce” kategorycznie sprzeciwił się także porównywaniu jego ugrupowania do Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego.