KONCERT

„Muzyka siłę w sobie ma”- to tytuł koncertu, który był prezentacją osiągnięć artystycznych starszego i młodszego pokolenia gminy Miastków Kościelny. W myśl łacińskiej sentencji „Bawiąc, uczymy się” młodzi i trochę starsi artyści śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach dętych. Była to prawdziwa uczta dla ucha i oka. Waldemar Jaroń utrwalił na taśmie popisy solistów i zespołów wokalnych biorących udział w artystycznym wydarzeniu, ale występowały też zespoły taneczne i grała orkiestra. Posłuchajmy

Mariusz Osiak

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział dokładną analizę zmienionego systemu odbioru odpadów z terenu samorządu. Jednocześnie zapewnił, że w najbliższym czasie mieszkańcy nie zapłacą więcej za śmieci.

Albina Lubian

Prawie 300 tys. zł wyodrębnił samorząd miasta i gminy Pilawa na tegoroczny fundusz sołecki. O wydatkowaniu tych pieniędzy decydują bezpośrednio mieszkańcy poszczególnych sołectw i przeważnie przeznaczają je na zadania służące poprawie standardu ich życia.

Oceanik

30 stycznia została otwarta wyremontowana kryta pływalnia „Oceanik” w Międzyrzecu Podlaskim.

Janina Ewa Orzełowska

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska w rozmowie z Radiem Podlasie zwróciła uwagę na problemy jakie stoją przed samorządem, mówiła o wyzwaniach, szansach i perspektywach.

Slaworir Rzymowski

31 stycznia jest ostatnim dniem, w którym dyrektorem Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie jest Sławomir Rzymowski. Odchodzi, bo jak mówi, wypełnił swoje zadanie. Podkreśla, że zostawia miejską firmę w dobrej kondycji finansowej i jest przekonany, że jest w niej duży potencjał.

Waldemar Sabak

Ogłaszane są i rozstrzygane procedury przetargowe dotyczące zaplanowanych na ten rok zadań inwestycyjnych. Samorząd w tym roku stawia na modernizację kolejnych odcinków dróg i kanalizacji, ale nie zapomina też o mniejszych przedsięwzięciach.

Dariusz Stefaniuk

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk w rozmowie z Radiem Podlasie przekonywał, że zapowiedzi powrotu wojska do Białej Podlaskiej, to bardzo dobra wiadomość. Gość Marcina Jabłkowskiego przestrzegł obecne władze miasta przed próbami rezygnacji z inwestycji w strefie ekonomicznej.

Burmistrz Piotr Pludowski

Burmistrz Piotr Płudowski przedstawi dziś radnym do przegłosowania projekt uchwały, który ma powstrzymać zmiany w planie zagospodarowania miasta w części dotyczącej ulicy Warszawskiej. Chodzi o to, aby nie dopuścić do dania prawnej możliwości na rozbiórkę budynku znanego wszystkim w Łukowie jako „Warszawska 18”.