SZKOLA

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 cały czas realizowana była podstawa programowa za pomocą metod i technik kształcenia na odległość uwzględniających specjalne potrzeby edukacyjne. To było wyzwanie dla nauczycieli i ich uczniów.

Waldemar Sabak

Wozy trafią do gmin do 20 tys. mieszkańców, które w każdym województwie osiągną największą procentową frekwencję wyborczą w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Szansę mają więc wszystkie gminy powiatu garwolińskiego.

Agnieszka Pietrzak

Prelekcja na temat wpływu odżywiania na zdrowie, szkolenie z zakresu bezpieczeństwa, pożegnanie dotychczasowego opiekuna i przedstawienie nowego księdza wypełnią program spotkania przedstawicieli Koła Przyjaciół KRP. Rozgłośnia zaprasza w sobotę, 27 czerwca na spotkanie, które będzie miało miejsce w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy katedrze w Siedlcach. Mówi Agnieszka Pietrzak

budzet obywatelski

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego mogą zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Wnioski z poparciem co najmniej 20 osób przyjmowane są do końca czerwca. Projekty, które przejdą pozytywną weryfikację zostaną poddane głosowaniu we wrześniu. Ten, który otrzyma największą liczbę głosów zostanie zrealizowany w przyszłym roku. Na ten cel do dyspozycji mieszkańców jest 100 tys. złotych – mówi Paweł Łysańczuk zastępca burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski.

prelekcja

Prelekcja na temat wpływu odżywiania na zdrowie oraz szkolenie z zakresu bezpieczeństwa - to jedne z punktów spotkania przedstawicieli Koła Przyjaciół KRP. Rozgłośnia zaprasza w sobotę, 27 czerwca na spotkanie, które będzie miało miejsce w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy katedrze w Siedlcach. Mówi Agnieszka Pietrzak

Jarosław Koczkodaj

W gminie Ulan- Majorat w powiecie radzyńskim rusza budowa nowej świetlicy wiejskiej w Domaszewnicy. Rozstrzygnięto przetarg i podpisano umowę z wykonawcą. Pracami zajmie się firma z Łukowa. Samorząd przekazał już plac pod budowę. Obiekt ma powstać do sierpnia przyszłego roku.

Robert Weglowski

W szpitalu w Radzyniu Podlaskim zakontraktowano już badania nowo zakupionym rezonansem. Po „odmrożeniu” szpitala pacjenci prywatni i ze skierowaniami mogą korzystać ze sprzętu. Prace idą wolniej ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia epidemiczne. Jak powiedział Radiu Podlasie dyrektor do spraw lecznictwa w radzyńskim szpitalu Robert Węgłowski, placówka pozyskała też dofinansowanie z Regionalnego Funduszu Operacyjnego na dwa nowe sprzęty. Dzięki środkom zakupiono nowoczesny gastroskop i kolonoskop. Badania są już wykonywane.

konferencja

Ponad 12,7mlm zł dotacji otrzyma powiat garwoliński i samorządy gminne z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na inwestycje ważne dla mieszkańców, jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi, a także inne niezbędne lokalnie działania.

Adrianna Lesnikowska

Uwaga młodzi mieszkańcy Łukowa i okolic. Jeżeli macie trochę wolnego czasu, możecie przystąpić do projektu „Aktywni na 100 lat”. Jego organizatorem jest Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.