Iwona Kurowska

Niewiele ponad dwa miliony złotych kosztować będzie przebudowa budynku Ośrodka Pomocy Dziecku „Zielone Izdebno”. Do realizacji inwestycji powiat garwoliński zobowiązany został zapisami rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej, które nakazują, by placówka tego typu była koedukacyjna. Na czas prowadzenia robót, dzieci przeniesione zostaną do Miętnego.

Wieslaw Mazurek

Kilka przedszkoli na terenie powiatu radzyńskiego wznowiło działalność. Mimo zainteresowania poprzedzającego decyzję samorządów o otwarciu drzwi placówek, dzieci się nie pojawiły.

Arkadiusz Filipek

Kilka przedszkoli na terenie powiatu radzyńskiego wznowiło działalność. Mimo zainteresowania poprzedzającego decyzję samorządów o otwarciu drzwi placówek, dzieci się nie pojawiły.

Pawel Truszkowski

Prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Paweł Truszkowski w rozmowie z Radiem Podlasie odpowiadał na zarzuty związane z działalnością miejskiej spółki. Jak przekonywał, wszystko zmierza w dobrym kierunku, a pracownicy nie próżnują.

Albina Lubian

Rozpoczęte trzy lata temu działania zmierzające do przebudowy dworca kolejowego w Pilawie wreszcie zaczęły być realizowane. Przedstawiciele firmy projektowej złożyli wniosek o wydanie decyzji celu publicznego na zadanie dotyczące tej inwestycji. Projekt remontu dworca realizowany będzie równocześnie z projektem budowy centrum przesiadkowego.

Zenon Stefanowski

Rada gminy przyjęła zaproponowaną przez wójta Zenona Stefanowskiego uchwałę w sprawie ulg w podatkach. Zwolnieni z płatności podatku od nieruchomości za część tego roku zostali przedsiębiorcy, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z pandemią koronawirusa. To nie jedyna forma pomocy dla przedsiębiorców ze strony samorządu gminy.

wojt i burmistrz

Od 6 maja mogą być otwarte przedszkola i żłobki. Taką możliwość dał rząd w ramach „odmrażania” życia społecznego i gospodarczego. I z tej możliwości postanowiły skorzystać władze gminy Łuków. Natomiast w samym Łukowie przedszkola nadal będą zamknięte.

susza

Sytuacja hydrologiczna w gminie Żelechów jest dramatyczna i jeżeli dalej nie będzie regularnych opadów deszczu, w wodociągach może zabraknąć wody. Chcąc zabezpieczyć mieszkańców w dostawę wody, by jej nie zabrakło, samorząd powziął doraźne działania w tej sprawie.

lekcja online

Już w przyszłym tygodniu, 12 maja, miną dwa miesiące od kiedy uczniowie nie chodzą do szkół. Uczą się on-line. Na taką zdalną lekcję zostaliśmy zaproszeni przez Bożenę Śledź, wychowawczynię klasy III D ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie.