Grupa nr 3

7 sierpnia w Plenerowym Studiu Pielgrzyma Katolickiego Radia Podlasie pojawili się kolejni pątnicy z 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Tym razem na naszej antenie można było usłyszeć rozmowę z przedstawicielami grupy 3. Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: przewodnik grupy ks. Radosław Piotrowski oraz pątnicy Kasia, Malwina Woźnica, Bernadeta i Mirek.

Grupa 15a

7 sierpnia o poranku w plenerowym Studiu Pielgrzyma Katolickiego Radia Podlasie gościli pątnicy z gr. 15a czyli z dekanatu radzyńskiego.

KANONIK

6 sierpnia rodzina parafialna Przemienienia Pańskiego w Garwolinie przeżywała święto patronalne. Sumie odpustowej przewodniczył Ordynariusz Diecezji Siedleckiej bp. Kazimierz Gurda, który dokonał instalacji 26 kanonika garwolińskiej kolegiaty, którym został proboszcz parafii św. Piusa V w Dęblinie ks. Zbigniew Daniluk.

Grupa 11

6 sierpnia po godz. 15.20 na antenie Katolickiego radia Podlasie można była posłuchać kolejnej rozmowy z pątnikami 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Tym razem plenerowe studio odwiedzili przedstawiciele gr 10. Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: ks. Mateusz Kowalik oraz Anna, Ernesti Zdzisław.

Jagoda

Na pątniczym szlaku spotykamy siostrę Jagodę z grupy 14A z Łukowa. Ona sama jest na pielgrzymce już po raz ósmy. Dlaczego? Co wzywa ją na szlak?

Albina Lubian

Od nowego roku szkolnego na mapie placówek oświatowych powiatu garwolińskiego miała pojawić się nowa szkoła średnia. Do czasu zakończenia rekrutacji do szkół, była nadzieja na rozpoczęcie działalności samorządowego liceum w Pilawie. Teraz nadzieja ta prysła. Więcej w rozmowie Waldemara Jaroń z Albiną Łubian- burmistrz miasta i gminy Pilawa.

Grupa 2

Pielgrzymka to czas, kiedy wystarczy po prostu zaufać Panu Bogu. Tak mówią pątnicy z grupy 2 z Siedlec, którzy 5 sierpnia po godz. 15.20 byli gośćmi Studia Pielgrzymkowego.

studio grupa 7C

„Ja szukam Głosu Bożego. I myślę, że wiele osób też tego szuka” - mówi ksiądz Adam Karcz, przewodnik grupy 7C, który razem ze swoimi pątnikami, gościł w naszym Studium Pielgrzymkowym.

Jubileusz Mostow

Główne uroczystości jubileuszowe 100-lecia parafii Mostów rozpoczęły się w piątek 2 sierpnia rekolekcjami jubileuszowymi. Poprowadził je ks. kanonik Andrzej Sochal - dyrektor Katolickiego Radia Podlasie. W niedzielę, 3 sierpnia Mszy św. odpustowej i jubileuszowej przewodniczył biskup Alojzy Pacyfik Dydycz, biskup senior Diecezji Drohiczyńskiej.