MIEDZYRZEC

Radni Miasta Międzyrzec Podlaski ustalili wysokość stawek podatków i opłat lokalnych na 2020 rok. Większość stawek podatków pozostanie na tegorocznym poziomie. Podatek od nieruchomości wzrośnie o około 5 procent.

Beata Rulak-Fryc

Ponad tysiąc sto sztuk różnego rodzaju roślin posadzono w dwóch ogrodach dydaktycznych, które powstały w Maciejowicach. W każdym z nich zainstalowane są gry, tablice edukacyjne, jest też hotel dla owadów, ścieżka sensoryczna, ławki edukacyjne i wiele innych elementów. Wszystko to w pobliżu placu zabaw i siłowni pod chmurką.

BAL SWIETYCH

Od kilku lat w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach organizowany jest „Bal Świętych”. Ks Henryk Polak, proboszcz parafii pw Św. Boboli w Siemiatyczach podkreśla, że jest to wydarzenie bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach, kiedy do naszej chrześcijańskiej tradycji wkradają się obce zwyczaje, które nie mogą być akceptowane przez osoby wierzące.

Miroslaw Walicki

Ponad milion złotych kosztować będą kasę powiatu garwolińskiego podwyżki dla nauczycieli. W górę pójdą takie składniki wynagrodzenia jak dodatek motywacyjny i funkcyjny. Zarząd powiatu zaproponował, związki nauczycielskie zaaprobowały a rada powiatu usankcjonowała uchwałą zmiany w regulaminie przyznawania niektórych składników wynagradzania w oświacie.

Jerzy Jaron

W Miastkowie Kościelnym uroczyście oddano do użytku duży plac zabaw, który zlokalizowany jest przy obiekcie otwartego w roku ubiegłym przedszkola. Inwestycję zrealizowano z budżetu gminy przy wsparciu środkami Unii Europejskiej i służyć będzie najmłodszym mieszkańcom nie tylko stolicy gminy.

Krzysztof Gulak

KPS Siedlce przegrał z APP Krispol Września 2:3 w meczu 7. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Siedlczan należało pochwalić jednak za wielką wolę walki. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy przegrywali już 0:2, a zdołali doprowadzić do tie-breaku

Mateusz Grabda

KPS Siedlce przegrał z APP Krispol Września 2:3 w meczu 7. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Siedlczan należało pochwalić jednak za wielką wolę walki. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy przegrywali już 0:2, a zdołali doprowadzić do tie-breaku.

Ks Ryszard Kardas

29 października w parafii Trójcy Świętej w Paszenkach odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. Henryka Kendrackiego. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda, natomiast homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik.

Biskup Tomasik

29 października w parafii Trójcy Świętej w Paszenkach odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. Henryka Kendrackiego. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda, natomiast homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik. Tak bp Henryk Tomasik wspomina śp. ks. Henryka Kendrackiego: