Jerzy Rebek

Do połowy października ma zakończyć się remont wieży bramnej we wschodnim skrzydle Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. Właśnie rozstrzygnięto przetarg, w którym wyłoniono wykonawcę prac.

Robert Chojecki

Wiceprzewodniczący siedleckiej Rady Miasta Robert Chojecki w rozmowie z Radiem Podlasie komentował dyskusję na temat sytuacji siedleckiego sportu i pomysłów na reformę jego finansowania przez władze miasta. Odniósł się również do pierwszych miesięcy rządów Andrzeja Sitnika na stanowisku Prezydenta Miasta.

Miroslaw Walicki

Zamiast budowy nowego obiektu Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie, samorząd powiatu rozważa możliwość przeniesienia obecnej siedziby szkoły w inne miejsce. Powołany został specjalny zespół, który między innymi wypracował najlepszą opcję funkcjonowania tej placówki oświatowej.

Urodziny OSP Kruszowka

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszówce w gminie Miastków Kościelny, obchodziła w niedzielę, 5 maja swoje 55. urodziny. Z tej okazji społeczeństwo ufundowało swoim strażakom sztandar, a władze gminy pomogły w wyremontowaniu świetlicy wiejskiej, która pełni też rolę strażnicy.

Iwona Kurowska

Dziewięć kandydatur zgłoszonych zostało do tegorocznej, czternastej edycji tytułu „Zasłużonego dla Powiatu Garwolińskiego”. Wśród nominowanych są politycy, animatorzy kultury, przedsiębiorca, klub sportowy, hodowca koni, nauczycielka i założyciel klubu sportowego w gminie Łaskarzew.

OSP

W minioną sobotę , 4 maja podczas miejskich uroczystości z okazji Dnia Strażaka strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Zawadki – Międzyrzec otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy (IVECO ).

MATURA

Wolność – z takim zagadnieniem mierzyli się maturzyści, którzy pisali dziś egzamin dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym. Co sprawiło im najwięcej problemów i jak przygotowani są do jutrzejszego egzaminu z matematyki? W węgrowskim Liceum Ogólnokształcącym sprawdzała Karolina Skibniewska.

matura 2

6 maja o 9:00 maturzyści przystąpili do egzaminu podstawowego z języka polskiego. Łącznie w Siedlcach pisało go około 1400 uczniów. Część z nich zmierzyło się również z maturą rozszerzoną z języka ojczystego.

matura 1

6 maja o 9:00 maturzyści przystąpili do egzaminu podstawowego z języka polskiego. Łącznie w Siedlcach pisało go około 1400 uczniów. Część z nich zmierzyło się również z maturą rozszerzoną z języka ojczystego.