Jerzy Jaron

W Miastkowie Kościelnym odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w których udział brały trzy publiczne szkoły podstawowe. Agata Matryba i Jakub Dziubak reprezentować będą gminę w eliminacjach powiatowych.

gmina Miedzyrzec

Gmina Międzyrzec Podlaski została laureatem II edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej”. Natomiast wyróżnienie specjalne w konkursie „Samorządowiec Przyjazny Ekonomii Społecznej” otrzymał Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

Maria Magdalena Drozdzyk

Dziewięć nominacji w trzech kategoriach wpłynęło do konkursu Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego. To czwarta edycja tego przedsięwzięcia. Statuetki rozdano podczas gali we wtorek, 19 marca.

Turniej

IV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Łosickiego odbył się w Olszance . W turnieju uczestniczyło ponad 100 zawodników.

IWONA KUROWSKA

Z końcem tego roku szkolnego naukę w szkołach zakończą uczniowie zarówno klas ósmych szkół podstawowych jak i trzecich gimnazjalnych. W sumie prawie dwa razy więcej kandydatów niż w roku poprzednim walczyć będzie o miejsca w liceach, technikach i szkołach branżowych.

palac Potockich

Na początku kwietnia dowiemy się, czy miasto Radzyń Podlaski otrzyma 10 milionów złotych na rewitalizację Pałacu Potockich i rynku. Decyzję podejmie Zarząd Województwa Lubelskiego, który postanowił nie odwoływać się od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnej w tej sprawie.

Plogging

Plogging jest wynalezioną w Szwecji dyscypliną sportu, która łączy bieganie ze zbieraniem śmieci. Międzyrzecka Grupa Biegowa postanowiła przenieść modę ze Szwecji do Międzyrzeca i łącząc przyjemne z pożytecznym zorganizować plogging wokówł Międzyrzeckich Jeziorek. Do akcji, która odbyła się w sobotę 16 marca włączyło się około 50 osób.

Dzieci o radosci

W poniedziałek, 18 marca redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedziły dzieci klasy zerowej ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach. Podczas wizyty w rozgłośni mali siedlczanie wzięli udział w nagraniu.

zaproszenie

„Niepodległość harcerstwem znaczona” to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Regionalnym w Łukowie. Jej otwarcie odbyło się piątkowe popołudnie 16 marca. Wystawa została przygotowana z okazji 100. rocznicy powstania harcerstwa w Polsce.