Grazyna Kratiuk

W związku z wprowadzeniem IV etapu znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim wznowiła działalność czytelni przy ul. Armii Krajowej 5.

Mariusz Osiak

W Urzędzie Gminy Łuków rozpoczęło się sprawdzanie tzw. deklaracji śmieciowych. Jak mówi nam wójt Mariusz Osiak przyszedł czas na uszczelnienie systemu. Istnieją bowiem uzasadnione podejrzenia, że nie wszyscy mieszkańcy ponoszą takie opłaty jak powinni.

Waldemar Sabak

Mini muzeum historyczno- patriotyczno- religijno- przyrodnicze zlokalizowane będzie na terenie dawnej osady młyńskiej „Ignaców” zwanej potocznie „Dębczyną”. W czasie II wojny światowej było tam miejsce zborne oddziałów partyzanckich AK. W kościele parafialnym jest tablica zainstalowana tam czterdzieści lat temu na podstawie dekretu kardynała Stefana Wyszyńskiego, jako pierwsza w kraju poświęcona Armii Krajowej.

wspolpraca

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego powracają do kalendarza wspólnie organizowanych imprez kulturalnych. W tym roku wprawdzie wirtualnie, ale na połączonych sesjach obu lokalnych parlamentów podpisana zostanie deklaracja o współpracy samorządów na różnych płaszczyznach.

Na międzyrzeckich jeziorkach już lato.

W minioną sobotę, 13 czerwca na międzyrzeckich jeziorkach rozpoczął się tegoroczny sezon. Ruszyło strzeżone miejskie kąpielisko.

Uroczysko Baran

Mieszkańcy, samorządowcy, posłowie oraz przedstawiciele rządu uczcili pamięć pomordowanych na Uroczysku Baran w Kąkolewnicy. Mszy św. przewodniczył ks. infułat dr Jan Sikorski z Warszawy.

Krzysztof Iwaniuk

Przy okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 30-lecia samorządu terytorialnego, dużo się mówi o potrzebie reformy finansowania JST. Głównym problemem dla wielu samorządów również w naszym regionie, jest sposób finansowania oświaty.

Uroczysko Baran

W niedzielę (14 czerwca ) na Uroczysku Baran w Kąkolewnicy odbędą się uroczystości religijno – patriotyczne.

Kwadrans o Wsi i Rolnictwie z 12 czerwca 2020 r

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, oprócz nieruchomości rolnych, dysponuje ofertą gruntów nierolnych. Są one wykorzystywane są głównie jako tereny inwestycyjne. O tym w audycji mówi zastępca dyrektora generalnego KOWR Sebastian Pieńkowski. Rozmówca Radia Podlasie zauważył, że sprzedaż grunty z przeznaczeniem na konkretna inwestycję zależy od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.