OSOCZE_2

Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski po 21 dniach absencji chorobowej spowodowanej przez Covid-19 wrócił do pracy. Teraz zachęca wszystkich ozdrowieńców do oddawania osocza.

OSOCZE_1

Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski po 21 dniach absencji chorobowej spowodowanej przez Covid-19 wrócił do pracy. Teraz zachęca wszystkich ozdrowieńców do oddawania osocza.

Wieslaw Gaska

Blisko 42 mln zł kosztowało skanalizowanie gminy Borowie. W ciągu niemal 16 lat wykonano tam sieć kanalizacyjną o łącznej długości prawie 139 km i ponad 1300 przyłączy. Wybudowano też oczyszczalnię ścieków. Tym samym Borowie jest jedyną w powiecie garwolińskim gminą w pełni skanalizowaną.

PKS Garwolin

Nie ma zagrożenia dla upadku garwolińskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Sytuacja spółki jest stabilna, a dzięki między innymi wsparciu rządowemu i działalności okołotransportowej prowadzonej przez firmę, samorządowy przewoźnik dobrze utrzymuje się na rynku.

Mariusz Osiak

W gminie Łuków jest już gotowy projekt budżetu na przyszły rok. Jak mówi nam wójt Mariusz Osiak w 2021 roku zaplanowano m.in. rozbudowę szkoły w Czerśli oraz modernizację boisk przy pięciu gminnych szkołach.

Szymon Bereza

Mateusz Grabda

BOZENA KWIATKOWSKA

Około 10 mln zł zainwestował w tym roku samorząd województwa mazowieckiego w poprawę infrastruktury drogowej na terenie gminy Parysów. Dobiega też końca budowa kanalizacji sanitarnej w Parysowie, na którą gmina pozyskała unijną dotację w wysokości 1,2 mln zł. Tym samym stolica gminy będzie w stu procentach skanalizowana. Rozpoczęła się adaptacja budynku po byłym banku na klub seniora.

ks Andrzej Kania

Gdy ks. prałat Mieczysław Łuszczyński był proboszczem w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Siedlcach, funkcję wikarego pełnił obecny proboszcz parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie ks. kan. Andrzej Kania. - Ks. prałat był postacią nietuzinkową. Jego naczelne hasło, kiedy przychodził na spotkanie z wikariuszami brzmiało „mobilizujmy się” – podkreśla ks. kan. Andrzej Kania