Waldemar Sabak
Do realizacji założonego na te rok planu inwestycyjnego, w gminie Górzno pozostały do zakończenia jeszcze dwa zadania, a mianowicie sfinalizowanie budowy ulicy Dworskiej i zakup średniego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Uninie. Są też wstępne plany inwestycyjne na przyszły rok.
Mikolaj Sawicki
Mateusz Grabda
Pochowek
Średnio w ciągu roku dochodzi w garwolińskim szpitalu powiatowym do ponad stu poronień. W około dwudziestu przypadkach rodzice nie odbierają szczątków płodu, ciałka dziecka, które nie zdążyło się urodzić. Obowiązek godnego pochówku spoczywa na gminie.
Jolanta Zawadka
Powiat garwoliński wyemituje obligacje komunalne na 4 miliony złotych, które pozwolą na zbilansowanie budżetu. Pieniądze uzyskane z emisji mają być przeznaczone między innymi na realizację zadań majątkowych oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Tym samym dług powiatu na koniec roku osiągnie kwotę ponad 37 mln zł. Więcej o drugich wyemitowanych w tej kadencji samorządu obligacjach, Waldemar Jaroń rozmawia z Jolantą Zawadką- skarbnik powiatu garwolińskiego.
KGW TUROW
Koło Gospodyń Wiejskich w Turowie ma 85 lat Koło Gospodyń Wiejskich w Turowie, w powiecie radzyńskim, ma 85 lat. Powstało w maju 1934 roku z inicjatywy Bronisława Korulczyka prezesa Kółka Rolniczego i wielkiego społecznika. Było nas 117. Teraz jest nas tylko 20. Chcemy dalej naszą tradycję kultywować – mówi Elżbieta Dębińska przewodnicząca KGW w Turowie, która tę funkcję pełni od 2014 roku .Jubileuszowe uroczystości odbyły się 23 listopada. Rozpoczęły się Mszą św. w miejscowym kościele parafialnym. Podczas uroczystości Robert Gmitruczuk Wojewoda Lubelski na ręce przewodniczącej KGW Elżbiety Dębińskiej za kultywowanie polskich tradycji i zwyczajów ludowych, działalność społeczną i oświatowo - kulturalną wręczył dyplom uznania.
Stara Kornica
Spektakl słowno – muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II można było obejrzeć 24 listopada w Starej Kornicy.
Uroczystosc
PKP nie zadbały o odpowiednią liczbę parkingów dla dojeżdżających koleją z Pilawy, dlatego samorząd podjął się rozwiązania istotnego dla miasta problemu. W ramach pierwszego etapu projektu rozwoju mobilności miejskiej poprzez budowę centrum przesiadkowego, zakupiono 2 nowoczesne autokary w wersji hybrydowej. 22 listopada oddano też do użytku nowe drogi na osiedlu Wrzosowa.
Beata Kosyra
Ponad 320 tys. zł przeznaczył w tym roku samorząd Żelechowa na realizację zadań we ramach funduszu sołeckiego. Za pieniądze te wykonywanych jest wiele niezbędnych poszczególnym miejscowościom inwestycji, ale z reguły przeznaczany jest na poprawę stanu dróg, modernizację oświetlenia ulicznego czy zagospodarowanie terenu wokół świetlic wiejskich.