zlote gody

50 lat temu przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. 3 października, 35 par małżeńskich z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski obchodziło „Złote Gody”.

Szczepan Niebrzegowski

Zdaniem radnego rady powiatu radzyńskiego Jakuba Jakubowskiego uczniowie szkół ponadpodstawowych kończą lekcje zbyt późno. Podczas ostatniej sesji radny zgłaszał też, że rodzice skarżą się na zbyt częste zmiany planu. Te mają zachodzić praktycznie każdego dnia ze względu na „roszady kadrowe” w szkołach.

Jakub Jakubowski

Zdaniem radnego rady powiatu radzyńskiego Jakuba Jakubowskiego uczniowie szkół ponadpodstawowych kończą lekcje zbyt późno. Podczas ostatniej sesji radny zgłaszał też, że rodzice skarżą się na zbyt częste zmiany planu. Te mają zachodzić praktycznie każdego dnia ze względu na „roszady kadrowe” w szkołach.

Iwona Kurowska

Samorząd Województwa Mazowieckiego wspomoże finansowo budowę przeprawy mostowej na Wiśle łączącej powiaty garwoliński z kozienickim. Warunkiem jest dofinansowanie inwestycji przez rząd na poziomie 80 proc., wówczas województwo mazowieckie mogłoby pokryć znaczną część kosztów spoczywających na samorządach. Takie deklaracje zapadły podczas spotkania 2 października w Kozienicach. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z Iwoną Kurowską- wicestarostą powiatu garwolińskiego, który jest liderem przedsięwzięcia.

Kraska - Dabrowski

Wiecznie zalewana i nieprzejezdna droga w Łomnej została przebudowana i w tym tygodniu oddana do użytku mieszkańców. Ci jednak nie są zadowoleni z efektów prac i już dziś apelują o poprawki. Szczególnie jeśli chodzi o rów przy drodze. Na pierwszy rzut oka widać, że przy jego remoncie coś poszło nie tak...O poprawki przy przebudowie rowu i pobocza obiecują zadbać również parlamentarzyści – mieszkaniec gminy Kosów Lacki, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Jan Slomiak

Wiecznie zalewana i nieprzejezdna droga w Łomnej została przebudowana i w tym tygodniu oddana do użytku mieszkańców. Ci jednak nie są zadowoleni z efektów prac i już dziś apelują o poprawki. Szczególnie jeśli chodzi o rów przy drodze. Na pierwszy rzut oka widać, że przy jego remoncie coś poszło nie tak...Do przebudowy drogi dołożył zarówno powiat sokołowski jak i gmina Kosów Lacki, dlatego jak mówi burmistrz Jan Słomiak, inwestycja była kontrolowana na wielu etapach budowy. Wygląda jednak na to, że gdzieś popełniono błąd.

Anna Kopania

Wiecznie zalewana i nieprzejezdna droga w Łomnej została przebudowana i w tym tygodniu oddana do użytku mieszkańców. Ci jednak nie są zadowoleni z efektów prac i już dziś apelują o poprawki. Szczególnie jeśli chodzi o rów przy drodze. Na pierwszy rzut oka widać, że przy jego remoncie coś poszło nie tak...Mówi mieszkanka wsi, radna Miasta i Gminy Kosów Lacki, Anna Kopania.

Marzena Swieczak

W najbliższą sobotę, 5 października o godziny 10:00 w Garwolinie odbędzie się pierwszy „Konwent Kobiet. Samorealizacja, zdrowie, profilaktyka uzależnień. Kobieta Spełniona”. Wydarzenie wyjątkowe, które zwraca uwagę na problemy współczesnych kobiet.

Siemiatycze

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał dziś, 2 października w Siemiatyczach decyzję o przygotowaniu dokumentacji technicznej na budowę ścieżki rowerowej. Ścieżka rowerowa będzie łączyła Siemiatycze wzdłuż drogi krajowej nr 19 z drogą wojewódzką w kierunku Ciechanowca.