Iwona Kurowska

Po dwudziestu pięciu latach funkcjonowania, od 1 września z mapy powiatowych placówek szkolnictwa specjalnego zniknie szkoła podstawowa działająca przy Ośrodku Pomocy Dziecku w Izdebnie. W lutym tego roku Rada Powiatu Garwolińskiego podjęła uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji szkoły, a w ostatnich dniach Mazowiecki Kurator Oświaty wyraził na to zgodę.

biblioteka

Już wkrótce będzie można wypożyczyć książkę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Huszlewie. W związku z pandemią koronawirusa obowiązują jednak nowe zasady funkcjonowania. Czytelnicy nie mogą sami wybierać książek z półek i korzystać z czytelni.

gaz

W Płudach koło Trzebieszowa rozpoczęła się budowa sieci gazowej. Zostanie wykonany ciąg główny i ponad trzydzieści przyłączy.

odznaczenie

Odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczony został Zespół Wrzos z Kąkolewnicy, a także kierownik zespołu Józefa Iwanowska i kierownik muzyczny Sławomir Woch. O nadanie odznaki honorowej wystąpiła Anna Mróz Wójt Gminy Kąkolewnica.

wspolpraca

Pięć gmin z trzech powiatów podpisało list intencyjny o wzajemnej współpracy celem opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Miasta Międzyrzec Podlaski oraz Gmin: Trzebieszów, Drelów, Kąkolewnica, Międzyrzec Podlaski na lata 2020 - 2030.

Tomasz Kwiatkowski

Gmina Maciejowice prowadzi wiele inwestycji w różnych dziedzinach życia społecznego. Wśród nich są inwestycje drogowe, infrastrukturalne, wodociągowo- kanalizacyjne i inne, na realizację których samorząd pozyskuje z powodzeniem środki zewnętrzne z różnych źródeł finansowania.

Waldemar Sabak

W stolicy gminy powstanie duży obiekt, w którym znajdą swoje siedziby biblioteka gminna, muzeum oraz sala widowiskowo- multimedialna. Obecnie trwają prace niezbędne dla przygotowania i realizacji przedsięwzięcia, które rozpocznie się z początkiem przyszłego roku.

Bartosz Tarachulski

Trener Bartosz Tarachulski opowiedział m.in. o tym jak będą wyglądały przygotowania do dalszej części sezonu, ale również o „urodzaju” zawodników i nadziejach na przejęcie klubu przez inwestora z zagranicy.

Rafal Misztal

Kapitan Pogoni Rafał Misztal w rozmowie z Magdą Szewczuk opowiedział m.in. o tym jak spędził czas kwarantanny