Zenon Stefanowski

Rada gminy przyjęła zaproponowaną przez wójta Zenona Stefanowskiego uchwałę w sprawie ulg w podatkach. Zwolnieni z płatności podatku od nieruchomości za część tego roku zostali przedsiębiorcy, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z pandemią koronawirusa. To nie jedyna forma pomocy dla przedsiębiorców ze strony samorządu gminy.

wojt i burmistrz

Od 6 maja mogą być otwarte przedszkola i żłobki. Taką możliwość dał rząd w ramach „odmrażania” życia społecznego i gospodarczego. I z tej możliwości postanowiły skorzystać władze gminy Łuków. Natomiast w samym Łukowie przedszkola nadal będą zamknięte.

susza

Sytuacja hydrologiczna w gminie Żelechów jest dramatyczna i jeżeli dalej nie będzie regularnych opadów deszczu, w wodociągach może zabraknąć wody. Chcąc zabezpieczyć mieszkańców w dostawę wody, by jej nie zabrakło, samorząd powziął doraźne działania w tej sprawie.

lekcja online

Już w przyszłym tygodniu, 12 maja, miną dwa miesiące od kiedy uczniowie nie chodzą do szkół. Uczą się on-line. Na taką zdalną lekcję zostaliśmy zaproszeni przez Bożenę Śledź, wychowawczynię klasy III D ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie.

Straz Miejska

Rada Miasta Międzyrzec Podlaski przyjęła uchwałę o zasięgnięcia opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie o zamiarze rozwiązania Straży Miejskiej w Międzyrzecu. Jest to pierwszy krok związany z likwidacją Straży Miejskiej.

Tomasz Kwiatkowski

Oprócz budowy oczyszczalni ścieków i sieci wodno- kanalizacyjnej, tegorocznym priorytetem władz samorządowych jest poprawa infrastruktury drogowej. Zadania te wykonywane są między innymi dzięki pozyskanym środkom z różnych źródeł finansowania. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Tomaszem Kwiatkowskim

DRELOW

Gminne Centrum Kultury w Drelowie otrzymało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad 21 tys. zł dotacji na wyposażenie sceny w nowy sprzęt. Wniosek o dofinansowanie dotyczył przede wszystkim zakupu oświetlenia scenicznego, którego w tej placówce kultury brakowało.

prognoza pogody

Z amatorskiej prognozy pogody opracowanej przez Waldemara Naumiuka z Łosic wynika, że w maju nie powinniśmy narzekać na brak słońca. Będzie umiarkowanie ciepło z niewielką ilością opadów. Będą się pojawiać lokalne burze z gradem i silnym wiatrem. Najcieplejsza czeka nas trzecia dekada miesiąca.

Albina Lubian

Uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny uczczą mieszkańcy miasta i gminy Pilawa dwa doniosłe święta w dziejach Polski, Najświętszej Marii Panny Królowej Polski oraz 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.