Waldemar Sabak

Tegoroczne Dni Ochrony Przeciwpożarowej będą miały w powiecie garwolińskim inny niż dotychczas przebieg. Tradycyjnie, w pierwszą sobotę maja odprawiona zostanie w góreckim sanktuarium Msza św. w intencji strażaków, ale z udziałem jedynie delegacji i jednego sztandaru. Będzie transmitowana online od 20:00.

Albina Lubian

„Czarna Droga” była na czas budowy tam wiaduktu kolejowego zamknięta dla ruchu. Podczas realizacji inwestycji, a trwała ona prawie trzy lata, wykonawca robót wykorzystywał teren dla potrzeb budowy i po jej zakończeniu zobowiązał się przywrócić drogę co najmniej do stanu poprzedniego. 28 kwietnia na „Czarnej Drodze” położono dywanik asfaltowy, lecz niektóre fragmenty wykonanych robót mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników drogi.

Piotr Pludowski

W Łukowie nieprzerwanie trwa rewitalizacja Zalewu Zimna Woda oraz prace drogowe. Jak mówi burmistrz Piotr Płudowski, stan epidemii „nie przeszkadza” w realizacji zaplanowanych na ten rok miejskich inwestycji.

Bozena Kwiatkowska

Gmina Parysów realizuje obecnie kilka inwestycji, które polepszą życie mieszkańców i wpłyną na rozwój gminy. Wykonywane są zadania w zakresie infrastruktury kanalizacyjnej i remontów strażnic, a rewitalizacja płyty rynku zbliża się do finiszu.

Mariusz Osiak

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak zdecydował o „odmrożeniu” Urzędu Gminy. Ponownie interesanci mogą wchodzić do budynku i załatwiać urzędowe sprawy. Muszą to oczywiście robić z zachowaniem obowiązujących w stanie epidemii zasad.

uroczystosc

W tym roku minie 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W związku ze stanem epidemii tegoroczne obchody będą się różnić od tych z minionych lat. Msza św. w intencji ojczyzny w garwolińskiej parafii Matki Boskiej Częstochowskiej zostanie odprawiona o godz. 10. Eucharystia będzie transmitowana przez internet, ponieważ ze względu na obowiązujące ograniczenia w świątyni modlić się będzie mogła ograniczona liczba osób.

Marcin Kolodziejczyk

Pomimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, nie ma opóźnień w realizacji inwestycji prowadzonych przez gminę Garwolin. Trwa budowa dwóch świetlic wiejskich i rozbudowa przedszkola, natomiast trzy duże inwestycje drogowe zwiększą bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

POMOC

Uszyli już ponad 34 tysiące maseczek, które trafiły do służb medycznych, domów dziecka czy hospicjów. Wsparcie otrzymał także szpital w Parczewie. Grupa „Pomoc dla Służb Medycznych Lublin” działa na terenie całego województwa. Wolontariusze proszą o wsparcie finansowe, materiałowe i zasilanie swoich szeregów.

komendant Tomasz Majewski

W ostatnich dwóch miesiącach nie ma praktycznie dnia, aby straż pożarna nie wyjeżdżała do pożarów nieużytków i lasów. Tak dzieje się m.in. w powiecie łukowskim, gdzie odnotowano już ponad sto takich zdarzeń.