Wieslaw Gaska

Gmina Borowie jako jeden z ośmiu samorządów powiatu garwolińskiego otrzymała niemal sześćset dziewięćdziesiąt tysięcy złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na poprawę infrastruktury drogowej. Poza tym, z innych źródeł pozyskano sześćdziesiąt tysięcy złotych na zakup komputerów do zdalnej nauki w szkołach prowadzonych przez gminę.

POWIAT GARWOLINSKI

Od 25 marca br. szkoły realizują zajęcia w systemie zdalnego nauczania i w związku z tym regulacji uległy zasady świadczenia pracy przez nauczycieli w tym okresie. Wiele kontrowersji budzi też wypłata nadgodzin i możliwość ich wypracowania w systemie pracy zdalnej.

Gmina Miedzyrzec

W związku z pandemią koronawirusa 22 kwietnia radni Rady Gminy Międzyrzec Podlaski na wniosek radnego Edwarda Koprona przyjęli uchwałę w sprawie obniżenia wysokości diet radnych i wprowadzili diety ryczałtowe.

KAKOLEWNICA

Trwają prace związane z modernizacją 4 km odcinka drogi. Ponadto zostanie wykonany chodnik i do każdej zamieszkałej posesji zjazdy. Na zakończenie prac wykonawca ma czas do końca sierpnia br.

Iwona Kurowska

Po raz pierwszy w tym roku wprowadzono w powiecie garwolińskim elektroniczny system rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Składając wniosek, uczniowie powinni wskazać trzy placówki, określić preferencje i złożyć stosowne dokumenty w systemie. Ma to zapewnić spokojny, obiektywny i bezpieczny proces rekrutacji kandydatów. Przygotowano też elektroniczny przewodnik po szkołach.

Grzegorz Uss

Od poniedziałku 20 kwietnia możemy ponownie spacerować po lesie. Ale musimy zachowywać się tam bardzo ostrożnie i odpowiedzialnie. I nie tylko dlatego, że nadal obowiązuje stan epidemii, ale również dlatego, że w lesie jest bardzo sucho.

Tomasz Kwiatkowski

Samorząd gminy dokłada do funkcjonowania Publicznej Szkoły Podstawowej w Oronnem ponad milion złotych rocznie, szkoły, do której uczęszcza czterdziestu czterech uczniów i sześciu przedszkolaków. Pod koniec ubiegłego roku rada gminy podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji małej placówki szkolnej, ale sprzeciwił się temu Mazowiecki Kurator Oświaty.

Waldemar Sabak

Pomimo pandemii koronawirusa samorząd gminy Górzno kontynuuje inwestycje zaplanowane do realizacji w tym roku. Bez problemów przebiega budowa kanalizacji w sołectwie Górzno Kolonia, na realizację której gmina otrzymała finansowe wsparcie. Pozyskano też środki na usuwanie folii rolniczych. W ostatnich kilku dniach panie z Kół Gospodyń Wiejskich uszyły ponad tysiąc maseczek. O gminnych inwestycjach i środkach na ich realizację, Waldemar Jaroń rozmawia z wójtem gminy Waldemarem Sabakiem.

Miroslaw Walicki

Po raz pierwszy w historii przeprowadzona została zdalna sesja Rady Powiatu Garwolińskiego. Wszystko przez zagrożenie epidemiologiczne. W związku z tym podjęto uchwałę w sprawie wsparcia środkami finansowymi Powiatowego Ośrodka Zarządzania Lokalami w Miętnem oraz poinformowano radnych o trzech priorytetowych kierunkach działań zarządu powiatu w czasie pandemii.