Lukasz Bogusz

W gminie Żelechów nie ma inwestycyjnych wakacji, a zaplanowane roboty idą zgodnie z harmonogramem. Naprawiane są kolejne odcinki dróg, budowana sieć kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, wymieniane oświetlenie. Trwa remont w przedszkolu, by zwiększyć liczbę miejsc dla najmłodszych i wiele innych. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z burmistrzem Żelechowa Łukaszem Boguszem.

ks. Piotr Grzebisz

8 sierpnia na pielgrzymce, Eucharystiom przewodniczą księża neoprezbiterzy. Na 39 Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę posługuje dwóch kapłanów, którzy w tym roku przyjęli święcenia kapłańskie. Na poranne Msze Święte przyjechali też kapłani, którzy wcześniej posługiwali na pielgrzymce.

portret

Towarzysząc pielgrzymom w drodze na Jasną Górę, rozmawiamy z nimi i pytamy o to, dlaczego decydują się podjąć to wyzwanie. Na postoju w Iłży, zapytaliśmy o to spotkanych tam braci z kolumny bialskiej. Swoimi świadectwami pielgrzymowania dzielę się z nami brat Kazimierz, dwóch braci Andrzejów i brat Zbyszek.

Mirosław Walicki

Blisko 22 mln złotych przeznaczy w tym roku powiat garwoliński na naprawę dróg powiatowych i mostów. Będzie to możliwe dzięki dobrej współpracy z gminami i dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Grupa nr 3

7 sierpnia w Plenerowym Studiu Pielgrzyma Katolickiego Radia Podlasie pojawili się kolejni pątnicy z 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Tym razem na naszej antenie można było usłyszeć rozmowę z przedstawicielami grupy 3. Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: przewodnik grupy ks. Radosław Piotrowski oraz pątnicy Kasia, Malwina Woźnica, Bernadeta i Mirek.

Grupa 15a

7 sierpnia o poranku w plenerowym Studiu Pielgrzyma Katolickiego Radia Podlasie gościli pątnicy z gr. 15a czyli z dekanatu radzyńskiego.

KANONIK

6 sierpnia rodzina parafialna Przemienienia Pańskiego w Garwolinie przeżywała święto patronalne. Sumie odpustowej przewodniczył Ordynariusz Diecezji Siedleckiej bp. Kazimierz Gurda, który dokonał instalacji 26 kanonika garwolińskiej kolegiaty, którym został proboszcz parafii św. Piusa V w Dęblinie ks. Zbigniew Daniluk.

Grupa 11

6 sierpnia po godz. 15.20 na antenie Katolickiego radia Podlasie można była posłuchać kolejnej rozmowy z pątnikami 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Tym razem plenerowe studio odwiedzili przedstawiciele gr 10. Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: ks. Mateusz Kowalik oraz Anna, Ernesti Zdzisław.

Jagoda

Na pątniczym szlaku spotykamy siostrę Jagodę z grupy 14A z Łukowa. Ona sama jest na pielgrzymce już po raz ósmy. Dlaczego? Co wzywa ją na szlak?