Albina Lubian

Od nowego roku szkolnego na mapie placówek oświatowych powiatu garwolińskiego miała pojawić się nowa szkoła średnia. Do czasu zakończenia rekrutacji do szkół, była nadzieja na rozpoczęcie działalności samorządowego liceum w Pilawie. Teraz nadzieja ta prysła. Więcej w rozmowie Waldemara Jaroń z Albiną Łubian- burmistrz miasta i gminy Pilawa.

Grupa 2

Pielgrzymka to czas, kiedy wystarczy po prostu zaufać Panu Bogu. Tak mówią pątnicy z grupy 2 z Siedlec, którzy 5 sierpnia po godz. 15.20 byli gośćmi Studia Pielgrzymkowego.

studio grupa 7C

„Ja szukam Głosu Bożego. I myślę, że wiele osób też tego szuka” - mówi ksiądz Adam Karcz, przewodnik grupy 7C, który razem ze swoimi pątnikami, gościł w naszym Studium Pielgrzymkowym.

Jubileusz Mostow

Główne uroczystości jubileuszowe 100-lecia parafii Mostów rozpoczęły się w piątek 2 sierpnia rekolekcjami jubileuszowymi. Poprowadził je ks. kanonik Andrzej Sochal - dyrektor Katolickiego Radia Podlasie. W niedzielę, 3 sierpnia Mszy św. odpustowej i jubileuszowej przewodniczył biskup Alojzy Pacyfik Dydycz, biskup senior Diecezji Drohiczyńskiej.

grupa 9A

Pątnicy z grupy 9A z dekanatu żelechowskiego byli gośćmi w porannym Studiu Pielgrzyma. Rozmawialiśmy z nimi o sensie pielgrzymowania i o tym, dlaczego podejmują ten trud.

rodzina

Trzeci raz wspólnie pielgrzymują do Częstochowy państwo Ewa i Wiesław Guzek z Bazyliki w Bielsku Podlaskim. W rozmowie z Radiem Podlasie, pan Wiesław zwraca uwagę, że wśród wielu owoców pielgrzymowania jest też szacunek do tego co mamy na co dzień, a co na pielgrzymce jest luksusem

krew

W minioną sobotę 3 sierpnia na międzyrzeckich jeziorkach podczas festynu żeglarskiego odbyła się akcja poboru krwi. W ciągu 5 godzin krew oddały 34 osoby. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pobrało prawie 15,5 litra tego drogocennego leku.

Dlaczego wracaja?

Dlaczego wraca się na pielgrzymi szlak? To pytanie, które często słyszą pątnicy. Jaka jest ich odpowiedź? Posłuchajcie Państwo siostry Weroniki i siostry Agaty z grupy 1 „akademickiej”.

przysiega

Uroczystą przysięgę wojskową złożyli w Garwolinie żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej imienia rotmistrza Witolda Pileckiego. Słowa roty wymówiło 143 ochotników w tym 25 kobiet z powiatów południowgo Mazowsza. Było to pierwsze takie wydarzenie w powojennej historii ziemi garwolińskiej. Relacja Waldemara Jaronia