Studio Pielgrzyma 3 sierpnia 10b

3 sierpnia po godz. 15.20 na antenie Katolickiego Radia Podlasie można było posłuchać kolejnej rozmowy z pątnikami 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Tym razem można było usłyszeć przedstawicieli bialskiej grupy 10b czyli "kapucyńskiej".

WOLONTARIUSZE

Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim gościła wolontariuszy z młodzieżowej organizacji AIESEC. Od 15 lipca do 1 sierpnia goście z Rosji, Hiszpanii, Grecji, Nigerii, Chin i Pakistanu prowadzili atrakcyjne zajęcia z młodymi mieszkańcami Gminy Międzyrzec Podlaski.

Studio Pielgrzyma 3 sierpnia grupa 10a

3 sierpnia po godz. 10.10 na antenie Katolickiego Radia Podlasie można było posłuchać kolejnej rozmowy z pątnikami 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Tym razem w plenerowym Studiu Pielgrzyma gościli pątnicy z bialskiej grupy 10a.

Studio Pielgrzyma 3 sierpnia

3 sierpnia o poranku w plenerowym Studiu Pielgrzyma Katolickiego Radia Podlasie gościli pątnicy z kolumny bialskiej, a konkretnie przedstawiciele łosickiej „13” .

PIELGRZYMI

2 sierpnia grupa międzyrzecka wyruszyła na pielgrzymi szlak 39 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

audycja rolnicza

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisano umowę o utworzeniu Fundusz Gwarancji Rolnych w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. We wtorek 30 lipca stosowną umowę podpisali: minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz reprezentujący Bank Gospodarstwa Krajowego – członek Zarządu BGK Wojciech Hann.

studio pielgrzymkowe - gr. nr 6

Pierwszymi gośćmi studia pielgrzymkowego Katolickiego Radia Podlasie byli pątnicy z grupy nr 6 ze Zbuczyna. 2 sierpnia ks. Daniel Struczyk rozmawiał z Miłoszem, Urszulą, Ireną oraz z ks. Krzysztofem Niestierukiem - przewodnikiem gr. nr 6.

Albina Lubian

Gmina Pilawa jako jedyna z powiatu garwolińskiego nie otrzymała dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, ponieważ złożony wniosek nie uzyskał rekomendacji wojewody mazowieckiego. Nie jest to pierwszy raz, kiedy samorząd Pilawy jest pomijany przez służby wojewody w dofinansowaniu, a dwa wnioski ze środków klęskowych pomimo pozytywnej weryfikacji komisji, od trzech lat czekają na realizację.

obwodnica

W 2018 roku wschodnia obwodnica Międzyrzeca została wpisana do wieloletniego programu finansowego województwa lubelskiego. Okazuje się, że założenia projektu nie są realizowane. Urząd Marszałkowski na ten rok nie ma zabezpieczonych środków na realizację tej inwestycji.