TABLICA

Tablica upamiętniająca setną rocznicę miejsc Bitwy Warszawskiej została odsłonięta w Kąkolewnicy.

wicestarosta Marek Ziedalski

W szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat garwoliński, tegoroczne matury wypadły znacznie słabiej niż rok temu. Maturę oblało 248 osób na 822 przystępujących do egzaminu dojrzałości. W LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie zdawalność była na poziomie 98%, a w ZS Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki zaledwie 45% absolwentów przystępujących do egzaminu zdało go.

Wieslaw Mazurek

Trwa budowa szkoły podstawowej w Branicy Radzyńskiej. Ze względu na epidemię koronawirusa i utrudnienia, jakie dotknęły budowlańców, zakończenie prac opóźni się o kilka tygodni. Mimo to samorząd liczy, że jeszcze tej jesieni w obiekcie rozpoczną się zajęcia. Na jakim etapie jest inwestycja? O szczegółach mówi wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

KONCERT

„Prowadź mnie takiego jakim jestem”, pod takim hasłem 16 sierpnia w Starej Kornicy zorganizowano koncert pieśni maryjnych. Pieśni maryjne zaśpiewał zespół Korniczanie.

UROCZYSTOSCI

Już w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia na cmentarzu parafialnym w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie się odpust ku czci św. Rocha. W tym tygodniu na cmentarzu trwała wzmożona akcja sprzątania grobów swoich bliskich.

pielgrzymi

- Tegoroczna pielgrzymka duchowa, inna niż poprzednie, może być dla wielu osób przełomem na drodze wiary- mówią pątnicy z grupy srebrnej, uczestniczący w tym roku w codziennych spotkaniach w parafiach. W czwartek w parafii Trójcy Świętej odbyło się ostatnie spotkanie w ramach pielgrzymowania duchowego. Katolickie Radio Podlasie prowadziło transmisję z tego miejsca.

gaz

W gminie Huszlew trwają prace związane z budową gazociągu. Prace są na półmetku. Został już wykonany 3 km odcinek sieci gazowej. Prawdopodobnie już jesienią gaz popłynie do zakładu w Dziadkowskich.

Miroslaw Walicki

Garwolińskie starostwo powiatowe wystąpi do prokuratury z wnioskiem o ściganie autora złośliwych i mijających się z prawdą komentarzy, które w ostatnim czasie pojawiły się w lokalnych portalach. Według starosty, ewidentnie widać, że jest to zmasowana i zorganizowana akcja, a komentarze pisane z jednego IP.

sesja -absulutorium

Wójtowi Gminy Olszanka - Grzegorz Pajnowski otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok.