Krzysztof Adamowicz

Od 4 do 10 sierpnia Urząd Gminy Międzyrzec pracował zdalnie. W Urzędzie nie było przypadku zachorowania na COVID-19 ale wójt gminy Krzysztof Adamowicz miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem co sprawiło, że przebywał na kwarantannie. Wynik badania na obecność koronawirusa COVID-19 był ujemny. Z osobą zarażoną koronawirusem mieli też kontakt inni pracownicy urzędu. Na dzień dzisiejszy żaden z pracowników urzędu gminy i instytucji gminnych nie jest zarażony koronawirusem i nie przebywa na kwarantannie – powiedział Radiu Podlasie Krzysztof Adamowicz Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski.

Lukasz Bogusz

Inwentaryzacja to jeden z warunków rozwiązania kłopotów z zanieczyszczonym powietrzem. Dzięki niej samorząd będzie wiedział, jaka jest faktyczna skala wprowadzenia gazów i pyłów do powietrza.

Andrzej Brych

Andrzej Brych z żelechowskiej parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny pielgrzymuje do Tronu Jasnogórskiej Pani od szesnastu lat. Jak powiada, musi iść, bo źle by się czuł, gdyby w sierpniu nie stanął przed cudownym obrazem.

splyw

Jacek Balcerak wyruszył samotnie na liczący niemal tysiąc kilometrów spływ kajakowy rzeką Wisłą. Pokonując tą trudną trasę, zachęca do udziału w zbiórce środków na kosztowną operację trzynastoletniej Kingi. Dziewczynka cierpi na artrogrypozę – wrodzoną sztywność stawów i przeszła już trzynaście operacji stopy, kolana, kości udowej, piszczeli.

konferencja

40. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę w tym roku ma wymiar szczególny. Ze względu na obostrzenia związane z pandemia koronawirusa, na Jasną Górę mogła się udać zaledwie garstka pątników. Wyjątkowego znaczenia nabiera w tej sytuacji pielgrzymowanie duchowe. Z pątnikami podążającymi do Częstochowy łączymy się codziennie z innej parafii diecezji siedleckiej. W poniedziałek 10 sierpnia Katolickie Radio Podlasie transmitowało relację z parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej, gdzie odbył się Apel Jasnogórski, konferencja, różaniec i Nowenna do Matki Bożej. Podczas spotkania w parafii konferencję pt.: „Przyjdź Panie i weź w posiadanie całe moje życie” wygłosił ks. Mateusz Kowalik.

Marek Ziedalski

Setna rocznica Cudu nad Wisłą, Dzień Wojska Polskiego i święto Czynu Chłopskiego- to trzy doniosłe uroczystości, które mieszkańcy powiatu garwolińskiego obchodzić będą 15 sierpnia w dniu święta Matki Boskiej Zielnej. Powiat garwoliński jest jednym z niewielu na Mazowszu, gdzie od 20 lat obchodzone jest uroczyście Święto Czynu Chłopskiego wspólnie z Dniem Wojska Polskiego. O sierpniowych rocznicach i epizodach Bitwy Warszawskiej rozgrywanych na ziemi garwolińskiej, w rozmowie Waldemara Jaronia z wicestarostą, historykiem Markiem Ziędalskim.

Grupy 8 i 9A na pielgrzymim szlaku

Na trasie 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę towarzyszymy pątnikom z naszym mikrofonem. Pytamy ich o to, jak przeżywają to wyjątkowe pielgrzymowanie.

akcja sprzatania

8 sierpnia odbyła się akcja sprzątania międzyrzeckich jeziorek. W ciągu dwóch godzin niespełna dwudziestoosobowa grupa osób zebrała ponad 50 worków śmieci. Do akcji sprzątania jeziorek włączyli się mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego i Komarówki Podlaskiej.

bp Grzegorz Suchodolski

Zgodnie z pielgrzymkową tradycja, dziesiątego dnia pielgrzymowania, w niedzielę 9 sierpnia, w kościele w Suchedniowie z delegacjami grup 9B z dekanatu łaskarzewskiego i 9C z Gończyc, które przyjechały na pątniczy szlak, spotkał się ksiądz biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski. Przyjechał aby modlić się wspólnie z pielgrzymami. I mówił im aby zaufali Jezusowi.