Slawomir Skwarek

Wytężoną pracę w czasie zbliżającej się kampanii wyborczej zapowiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Skwarek. Gość audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że mimo dobrych wyników sondażowych trzeba wysiłku, aby utrzymać władzę, a być może, nawet powiększyć przewagę nad opozycją.

Boguslaw Broniewicz

Przewodniczący bialskiej Rady Miasta i lider stowarzyszenia Biała Samorządowa w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do zachęt ze strony „dużych” partii do wstępowania na listy wyborcze. Mówił też o planowanej przez władze miasta budowie stadionu i pogłoskach dotyczących rezygnacji Senatora Grzegorza Biereckiego ubiegania się o reelekcję.

Wieslaw Gaska

Gmina Borowie jest wśród 181 kolejnych polskich gmin, które otrzymały dofinansowanie na budowę hotspotów Wi-Fi udostępniających darmowy internet. UE pokrywa koszty związane z zakupem, instalacją i uruchomieniem potrzebnych do tego celu urządzeń.

Malgorzata Grupa

W Łukowie pojawiała się grupa studentów z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Towarzyszy im. wykładowczyni z toruńskiej uczelni prof. Małgorzata | Grupa. Przyjechali aby zbadać, co kryje krypta pod kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego.

Tomasz Kwiatkowski

Będzie kosztowała około 8 mln zł i wybudowana zostanie w ciągu trzech lat. W Maciejowicach rozpoczął się proces inwestycyjny rozbudowy istniejącej oczyszczalni ścieków- największego w ostatnich latach przedsięwzięcia realizowanego przez samorząd nadwiślańskiej gminy.

POTRZEBNA POMOC

Do tragedii doszło miesiąc temu na jednaj z posesji w miejscowości Nowy Żabieniec w gminie Wilga. Strażak pomagał sąsiadowi przy łupaniu drewna na opał. Pośliznął się, zaczepił rękawami o ruchome elementy urządzenia i obie ręce wciągnęły mu ostrza rębaka. Zostały urwane na wysokości stawów łokciowych. 44- letni Krzysztof Ostanek jeszcze nie tak dawno pomagał innym jako strażak, honorowy dawca krwi. Teraz sam potrzebuje pomocy.

minister Dariusz Piontkowski

Ostatnim gościem w studiu w Drohiczynie był Minister Edukacji Dariusz Piontkowski. - Życzę Biskupowi, aby się dobrze czuł w nowej roli, żeby był dobrym pasterzem i dobrze wypełniał swoją funkcję.

ks Pawel Rytel - Andrianik

Ks. Paweł Rytel - Andrianik rzecznik prasowy KEP powiedział, że dzisiaj diecezja drohiczyńska świętuje i dziękuje za swoich wszystkich biskupów i za nową nominację ks. Biskupa Piotra Sawczuka. Ks. Paweł zachęcał do wysłuchania niedzielnego Listu księdza Piotra, który kieruje do swoich diecezjan. Wynika z niego podejście Biskupa do nowej posługi jako ordynariusza diecezji drohiczyńskiej. - Usłyszymy w nim jedno główne zdanie: Przyszedłem żeby Wam służyć miłością.

Ks Zbigniew Sobolewski

Zdaniem Ks. Zbigniewa Sobolewskiego, aby objąć diecezję, trzeba być człowiekiem mądrym, dojrzałym i spokojnym, a także mieć wyczucie Kościoła i te właśnie wszystkie przymioty Ks. Biskup posiada. - Patrząc na Jego przymioty ducha i otwartość ekumeniczną, sądzę, że Ks. Piotr nawiąże bardzo dobre relacje z wyznawcami prawosławia. Nie będzie problemów czy zatargów. Jest otwarty, życzliwy, więc będzie wrażliwie podchodził do tych kwestii, unikając sporów - mówił ks. Zbigniew. Ks. Sobolewski dodał także, że wejście w diecezję i jej prowadzenie będzie ułatwiało ks. biskupowi Piotrowi to, że diecezja drohiczyńska i siedlecka mają te same korzenie, duchowość i kulturę religijną. - Jesteśmy pokrewni duchowo. Mamy tę samą mentalność, wspólne epizody męczeństwa.