Marcin Kolodziejczyk

Ilość wygenerowanych przez mieszkańców odpadów jest dwukrotnie większa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, do tego w zdecydowanej większości nie są one segregowane, a wielu mieszkańców w deklaracjach podaje zaniżoną liczbę zameldowanych w gospodarstwach. W wielu przypadkach śmieci są też podrzucane przez osoby prowadzące działalność gospodarczą do odpadów domowych. W gminie może dojść do drastycznych podwyżek opłat za wywóz śmieci?

OLSZANKA

Trwają prace związane z odnawianiem budynku Urzędu Gminy w Olszance.

HOMILIA 9 wrzesnia

9 września w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej odbył się I Zjazd Apostolatu Margaretka, istotą jego działalności jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Eucharystii przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Jaroslaw Koczkodaj

Gmina Ulan-Majorat pozyskała dofinansowanie na wymianę ekologicznego oświetlenia ulicznego. Koszt całego projektu przekracza dwa miliony czterysta tysięcy złotych. Będzie też budowa nowych, energooszczędnych latarni.

MISTRZOSTWA

Szczepan Niebrzegowski

Środki z „Tarczy dla samorządów” są już na koncie Powiatu Radzyńskiego. 4 582 751 złotych złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych pozwoli sfinansować planowane inwestycje.

wystawa

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski mogą oglądać okolicznościową wystawę zatytułowaną „Wiktoria 1920 w Gminie Międzyrzec Podlaski”.

Waldemar Sabak

Samorząd gminy realizuje wiele inwestycji zarówno kubaturowych, jak i liniowych. Ten rok zdecydowanie należy do tych drugich, ponieważ oprócz poprawy infrastruktury drogowej, między innymi budowany będzie kolejny odcinek sieci kanalizacyjnej oraz modernizowane boisko sportowe.

BIEG Z JAJEM

Około 100 osób wzięło udział w III edycji „Biegu z Jajem”. Bieg i Marsz Nordic Walking odbył się 5 września w Parku Potockich w Międzyrzecu Podlaskim.