dzien paczka

Już jutro tłusty czwartek. W Żabcach koło Międzyrzeca Podlaskiego odbędzie się Gminny Dzień Pączka połączony z karnawałową zabawą.

Romuald Murawski

Być może w przyszłym roku w Konstantynowie powstanie klub seniora dla 30 osób. Obecnie samorząd we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej przygotowuje w tej sprawie wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Klub seniora według planów mógłby się mieścić w budynku dawnego przedszkola przy ul. Platera.

Dariusz Szustek

Burmistrz Płudowski mówi: „nikt z nami nie rozmawiał”. Starosta Dariusz Szustek: „upierali się przy swoim”. O co chodzi? O plany budowy kanalizacji sanitarnej wzdłuż drogi powiatowej do terenów gdzie budowane są właśnie bloki.

Zenon Stefanowski

Ochotnicza Straż Pożarna w Wylezinie otrzymała średni samochód pożarniczy. Zastąpi on Jelcza, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi podczas powrotu z akcji ratowniczej i nie nadawał się do eksploatacji. To kolejny w ciągu ostatnich lat pojazd, który zasilił tabor strażacki w gminie Kłoczew.

Marta Serzysko

Jest to pierwsza taka operacja w powiecie garwolińskim. Trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami, które dotyczą zmiany rodzaju pięciu miejscowości w gminie Borowie. Polegać to będzie na połączeniu miejscowości nie występujących w danych adresowych, czyli kolonii z już istniejącymi.

Szczepan Niebrzegowski

Trzy oferty wpłynęły w konkursie na dyrektora radzyńskiego szpitala. W poniedziałek, 17 lutego zakończył się nabór kandydatur. We wtorek, 18 lutego komisja konkursowa zbierze się, by ocenić podania pod kątem formalno- prawnym. Kandydaci, którzy przejdą weryfikację, zostaną zaproszeni na rozmowę w połowie przyszłego tygodnia. Samorząd chce wyłonić nowego dyrektora do końca miesiąca.

Tomasz Kwiatkowski

Miniony rok zamknięto w gminie Maciejowice sukcesem, a w bieżącym samorząd planuje zrealizować zadania inwestycyjne za przeszło 4,6 mln zł. Kontynuowana jest m.in. rozbudowa oczyszczalni ścieków, rewitalizowany zabytkowy park w stolicy gminy. W planach jest też modernizacja kilku odcinków dróg.

zbiorka

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie prowadzą zbiórkę na rzecz renowacji grobu swojego patrona doktora Bronisława Chącińskiego. To postać znana w Łukowie. Lekarz i społecznik, który w latach 20-tych był jedną z ważniejszych postaci w mieście.

MORDY

W województwie mazowieckim rozpoczął się II tydzień ferii zimowych. Ośrodki kultury zachęcają dzieci i młodzież do skorzystania z przygotowanych w tym czasie zajęć. 17 lutego do dzieci z Mordów przyjechali przedstawiciele siedleckiej policji. Dzieci mogły m.in. obejrzeć przygotowany przez policjantów pokaz tresury psów służbowych. Najmłodsi dowiedzieli się również jak bezpiecznie spędzić czas podczas ferii zimowych. Posłuchaj materiału Kamila Skorupskiego