Albina Lubian

Samorząd miasta i gminy Pilawa zakupił nowy samochód do przewozu dzieci niepełnosprawnych. Będą nim dowożeni uczniowie z niepełnosprawnościami do placówek szkolnych w Garwolinie, Otwocku, Przyłęku i Trzciance. 20- osobowy Mercedes- Benz Sprinter kosztował 299 tys. zł.

spotkanie przedswiateczne

Blisko 250 osób mieszkańców gminy Komarówka Podlaska przybyło 22 grudnia na gminno-parafialne spotkanie opłatkowe. Odbyło się ono w hali sportowej szkoły podstawowej.

Biskup Piotr Sawczuk

Biskup diecezji drohiczyńskiej Piotr Sawczuk składa za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl, życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim mieszkańcom diecezji.

Biskup Kazimierz Gurda

Biskup diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda składa za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl, życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim mieszkańcom diecezji.

Romuald Murawski

Mieszkańców gminy Konstantynów dotknie najprawdopodobniej podwyżka opłat za odbiór odpadów komunalnych. Według wstępnych ustaleń będzie ona zwiększona o ponad 100%. Od 1 lutego mieszkańcy mieliby zapłacić 13 zł od osoby za odpady segregowane i 52 złote kary za brak prowadzonej selektywnej zbiórki.

Miroslaw Walicki

Rada Powiatu Garwolińskiego jednogłośnie przyjęła budżet na 2020 rok, w którym po stronie dochodów i wydatków jest po 136 mln zł. 61 proc. wydatków budżetu pochłonie oświata, a na inwestycje przeznaczono prawie 7,5 mln zł. Zadłużenie powiatu na koniec tego roku wynosi ponad 37 mln zł. O głównych założeniach przyszłorocznego budżetu powiatu garwolińskiego, ze starostą Mirosławem Walickim rozmawia Waldemar Jaroń.

HUSZLEW

Nowy dywanik asfaltowy o długości 1 km 360 metrów został wykonany na drodze gminnej z Makarówki w kierunku wsi Cełujki. Koszt budowy drogi zamknął się kwotą 847 tys. zł. Gmina Huszlew na realizację tego zadania od wojewody mazowieckiego otrzymała 676 tys. zł. dotacji. - Wybudowany odcinek drogi gminnej kończy się na granicy gminy, powiatu i województwa. Podobny odcinek drogi musi wykonać gmina Biała Podlaska, aby połączyć Makarówkę z Cełujkami – powiedział Radiu Podlasie Stanisław Stefaniuk, wójt Gminy Huszlew

Waldemar Sabak

22 grudnia, po raz pierwszy zorganizowane zostanie w Górznie przedświąteczne spotkanie dla wszystkich mieszkańców gminy, podczas którego będzie m.in. wspólne śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem i kosztowanie wigilijnych potraw.

Wieslaw Gaska

Ponad 9,7 miliona złotych przeznaczył samorząd gminy Borowie na realizację tegorocznych inwestycji. Stanowi to przeszło trzydzieści procent wydatków budżetu gminy, a inwestycyjnym priorytetem była realizacja kolejnych etapów kanalizowania gminy.