Dariusz Stefaniuk

Gościem programu „O tym się mówi” był 19 marca poseł PiS Dariusz Stefaniuk. Marcin Jabłkowski pytał go m.in. o to, jak odnosi się on do komentarzy zarzucających Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że w trakcie wyjątkowego stanu jaki obecnie mamy, jeździ on po kraju i prowadzi kampanię wyborczą. Pytał też o to, czy możliwe jest przełożenie wyborów prezydenckich.

Szczepan Niebrzegowski

Objęci kwarantanną w powiecie radzyńskim znajdą miejsce w ośrodku Ochotniczych Hufców Pracy w Maryninie. Jak poinformował starosta Szczepan Niebrzegowski, powiat przygotował budynek na przyjęcie 125 osób, które będą potrzebowały odosobnienia ze względu na możliwe zakażenie koronawirusem.

Tomasz Sych

Dzieci i młodzież zostały w domach. Wśród nich są też zuchy i harcerze. Jak dziś, w czasie kwarantanny wygląda ich harcerskie życie? Jak się okazuje, przeniosło się ono do sieci, a zuchy i harcerze zachęcają do udziału w akcji „Bakcyl dobra”.

LEKCJE

Zamknięcie placówek edukacyjnych, ma być przerwą od szkoły, ale nie od nauki, dlatego szkoły w Siemiatyczach uczą korzystając z połączeń internetowych. - Nauczyciele zostali przeszkoleni, a pierwsze lekcje już się odbyły - powiedziała naszemu radiu Joanna Gołubkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im Jana Pawła II w Siemiatyczach.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek chce stworzyć na terenie swojego samorządu Muzeum Rolnictwa. Instytucja ma upamiętniać historię gminy i ciężką pracę całych pokoleń mieszkańców. Będzie się mieścić w Bedlnie koło Żabikowa.

kurniki

W Chotyczach-Kolonii koło Łosic nie powstaną kurniki. Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy decyzję wydaną w tej sprawie przez burmistrza Miasta i Gminy Łosice.

Jan Maszkiewicz

Nie ma dowodów na to, żeby zwierzęta domowe jak psy i koty mogły zakażać się koronawirusem i zakażac nim ludzi- uważa lekarz weterynarii Jan Maszkiewicz z Garwolina. Nie ma niebezpieczeństwa, że w którąkolwiek stronę ta choroba się przeniesie. Są jednak pewne „ale”.

Dariusz Szustek

Starosta łukowski Dariusz Szustek był dziś gościem programu „O tym się mówi”. W rozmowie z Marcinem Jabłkowskim starosta mówił m.in. o tym, że w sprawie tego, jak ma przebiegać łukowska obwodnica nie podjęto jeszcze żadnych decyzji. Odniósł się również do obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym.

Jacek Lapinski

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie wzięli udział w spotkaniu, którego temat przewodni brzmiał: „Pasja zamiast nałogów - chyba, że nałóg namiętnego czytania...”. Spotkanie poprowadził Jacek Łapiński, autor książki „Dlaczego warto czytać”.