Waldemar Sabak

W gminie Górzno, jako jednej z niewielu w powiecie garwolińskim nie jest wyodrębniany fundusz sołecki. Nie oznacza to, że nie ponoszone są wydatki na rzecz poszczególnych wsi. W tym roku po raz kolejny gmina złożyła wnioski na dofinansowanie pięciu sołectw w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Okazją do spotkania władz gminy z liderami lokalnych społeczności był Dzień Sołtysa.

Miroslaw Walicki

- W mojej ocenie, na teraz powiat garwoliński jest przygotowany na tyle, na ile sytuacja pozwala, natomiast nie wiemy co będzie, widzimy jak dynamicznie ta sytuacja się zmienia- mówi starosta Mirosław Walicki. W powiecie nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa, ale podobnie jak w innych samorządach podejmowane są szczególne środki ostrożności.

Jacek Swiatek

Dyspensa od udziału w niedzielnych Mszach św. i zawieszone do 29 marca rekolekcje wielkopostne... Zarządzenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w związku z pandemią koronawirusa omawia Ks. kan. Jacek Świątek Rzecznik Prasowy siedleckiej Kurii Diecezjalnej

Albina Lubian

Dzięki wsparciu środkami unijnymi w wysokości ponad 7,7 mln zł, rozpoczęła się realizacja drugiego etapu budowy centrum przesiadkowego przy dworcu PKP w Pilawie. To jedna z większych inwestycji wykonywanych w ostatnich latach przez pilawski samorząd. Więcej o tym dużym przedsięwzięciu w rozmowie Waldemara Jaronia z burmistrz miasta i gminy Pilawa Albiną Łubian.

misje

W niedzielę 8 marca w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Dębowej Kłodzie rozpoczęły się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Misje św. prowadzą Ojcowie Oblaci z Kodnia - o. Marcin Szwarc i o. Jarosław Kędzia.

misje

W diecezji siedleckiej trwają parafialne jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej. W niedzielę 8 marca rozpoczęły się Misje św. w parafii Nawiedzenia NMP w Kolembrodach. 10 marca odbyła się Droga Krzyżowa na cmentarz parafialny. Wcześniej nabożeństwo pokutne i spowiedź.

Marcin Kolodziejczyk

Samorząd pozyskał dwa miliony złotych dotacji na realizację inwestycji wodociągowej, która poprawi komfort życia mieszkańców i troskę o środowisko naturalne. To nie jedyne środki zewnętrzne, o które ubiegała się gmina w ostatnim czasie na różne zadania nie tylko infrastrukturalne. Dzięki między innymi temu ruszyły inwestycje.

Marzena Świeczak

Trzydziestu seniorów z Garwolina otrzyma specjalne opaski, dzięki którym w razie zagrożenia szybko skontaktują się z centrum alarmowym. Miasto przystąpiło do pilotażowego programu wdrażania usług opiekuńczych w postaci teleopieki. Realizacja pilotażowego programu ma potrwać dwa lata.

MISJE

Ostatnie Misje św. w parafii Kodeniec odbyły się w 1997 roku. Nazbierało się w nas we wspólnocie trochę grzechu i taki wstrząs duchowy, ćwiczenia duchowe na pewno nam dopomogą w większej wierności Panu Bogu. Bardzo cieszę się z licznego grona parafian, które skorzystało z czasu Misji daru przepowiadania ks. Mariusza Zaniewicza mówi ks. Ireneusz Zieliński proboszcz parafii Kodeniec. Misje św. z dnia nadzień nabierały rozpędu i pewnej mocy. Każde nabożeństwo przynosiło coś nowego. Rozpoczęliśmy niedzielą kiedy Jezus wyszedł na pustynię ażeby walczyć ze złym duchem aby podjąć też walkę duchową w naszym życiu. Pan Bóg wyznaczył nam pewien cel – przesłaniem dla parafii i dla mnie jest to żeby na nowo rozpalić swoje serce . Myślę że serca parafin zaczęły pałać nową mocą, miłością do Jezusa – mówi ks Mariusz Zaniewicz