Albina Lubian

Miasto i Gmina Pilawa jako jedyny bodaj podmiot samorządowy w powiecie garwolińskim realizuje przewozy o charakterze użyteczności publicznej. Jest to możliwe dzięki między innymi realizowanemu projektowi unijnemu, który dotyczy rozwoju mobilności miejskiej poprzez budowę centrum przesiadkowego oraz dofinansowaniu z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Kursów autobusowych jest teraz tyle jak nigdy, chociaż na czas pandemii zawieszono je.

Miedzyrzec - pandemia

Pandemia koronawirusa zmieniła życie mieszkańców dużych miast, miasteczek i wsi. Na utrudnienia w różnych dziedzinach życia napotykają zwykli mieszkańcy, nauczyciele, uczniowie, władze, służba zdrowia.

respirator

Będzie respirator dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Ponad 100 tysięcy złotych zebrano w ramach ogólnopolskiej akcji "Zanurzeni w miłości". Zbiórka trwała ponad dobę - powiedziała Karolina Kłoś z Caritas Diecezji Siedleckiej.

pogoda

Po dość łagodnej i ciepłej zimie, mamy zimną wiosnę. Po chwilowym ociepleniu kolejny spływ chłodu, dokuczą nocne przymrozki. Będzie też mniej opadów atmosferycznych.

audycja

Dziś wieczorem zapraszamy na kolejną audycję Czarno na białym przygotowaną przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo - Turystyczne ARKA.

ARKA

Dziś wieczorem zapraszamy na kolejną audycję Czarno na Białym poświęconą Diecezjalnemu Centrum Pielgrzymkowo - Turystycznemu ARKA.

SZKOLA

Od tygodnia obowiązuje rozporządzenie ministra edukacji narodowej wprowadzające do placówek oświatowych nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Generalnie wszystko gra, ale nie oznacza to braku problemów. W jednej z gmin padł system, w innych brakuje odpowiedniego sprzętu w domu ucznia czy dziennika elektronicznego w szkole. Zdarzyło się też, że kilku nauczycieli odmówiło prowadzenia lekcji on- line.

Malgorzata Mikitiuk

Mieszkanki Radzynia i okolic skrzyknęły się, by szyć maseczki dla służby zdrowia. Pod szyldem „Przedsiębiorcze Radzynianki” działa już kilkadziesiąt kobiet. Uszyły już ponad 1000 maseczek.

Swiat ze snu

"Świat ze snu" to tytuł drugiego autorskiego singla Eryka Waszczuka - 14-letniego wokalisty, uczestnika programów The Voice Kids, Szansa Na Sukces Junior 2019 oraz Laureata pierwszego konkursu Młodych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.