droga

Dwa i pół kilometra drogi w ciągu dwóch miesięcy. Oddano do użytkowania odcinek drogi powiatowej w mieście Garwolin, którego przebudowa sfinansowana została z budżetu państwa i samorządów powiatowego oraz miasta. Oprócz poprawy stanu drogi i bezpieczeństwa podróżowania, inwestycja połączyła samorządy powiatowy i stolicy powiatu.

TRENER SMKK SIEDLCE

Kibice doczekali się zwycięstwa koszykarek SMKK Siedlce. Podopieczne duetu trenerskiego Arkadiusz Mazurkiewicz/ Michał Żmińczuk w sobotnie popołudnie pokonały Trójkę Żyrardów. Cierpliwość została nagrodzona. Kibice, którzy wiernie wspierają siedlecki zespół 23 listopada obejrzeli ciekawy mecz i co najważniejsze zwycięstwo swojej drużyny.

starosta Dariusz Szustek

W Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej dojdzie do zmiany na stanowisku dyrektora. Jak informuje nas starosta Dariusz Szustek, decyzją Zarządu Powiatu, ze stanowiska odejdzie z końcem roku Maciej Cybulski. Zastąpi go Beata Skwarek, pełniąca dziś funkcję zastępcy dyrektora. Zarząd Powiatu ma jej powierzyć pełnienie tej funkcji na okres 1 roku.

Waldemar Sabak

Do realizacji założonego na te rok planu inwestycyjnego, w gminie Górzno pozostały do zakończenia jeszcze dwa zadania, a mianowicie sfinalizowanie budowy ulicy Dworskiej i zakup średniego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Uninie. Są też wstępne plany inwestycyjne na przyszły rok.

Mikolaj Sawicki

Mateusz Grabda

Pochowek

Średnio w ciągu roku dochodzi w garwolińskim szpitalu powiatowym do ponad stu poronień. W około dwudziestu przypadkach rodzice nie odbierają szczątków płodu, ciałka dziecka, które nie zdążyło się urodzić. Obowiązek godnego pochówku spoczywa na gminie.

Jolanta Zawadka

Powiat garwoliński wyemituje obligacje komunalne na 4 miliony złotych, które pozwolą na zbilansowanie budżetu. Pieniądze uzyskane z emisji mają być przeznaczone między innymi na realizację zadań majątkowych oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Tym samym dług powiatu na koniec roku osiągnie kwotę ponad 37 mln zł. Więcej o drugich wyemitowanych w tej kadencji samorządu obligacjach, Waldemar Jaroń rozmawia z Jolantą Zawadką- skarbnik powiatu garwolińskiego.

KGW TUROW

Koło Gospodyń Wiejskich w Turowie ma 85 lat Koło Gospodyń Wiejskich w Turowie, w powiecie radzyńskim, ma 85 lat. Powstało w maju 1934 roku z inicjatywy Bronisława Korulczyka prezesa Kółka Rolniczego i wielkiego społecznika. Było nas 117. Teraz jest nas tylko 20. Chcemy dalej naszą tradycję kultywować – mówi Elżbieta Dębińska przewodnicząca KGW w Turowie, która tę funkcję pełni od 2014 roku .Jubileuszowe uroczystości odbyły się 23 listopada. Rozpoczęły się Mszą św. w miejscowym kościele parafialnym. Podczas uroczystości Robert Gmitruczuk Wojewoda Lubelski na ręce przewodniczącej KGW Elżbiety Dębińskiej za kultywowanie polskich tradycji i zwyczajów ludowych, działalność społeczną i oświatowo - kulturalną wręczył dyplom uznania.