wspolpraca

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego powracają do kalendarza wspólnie organizowanych imprez kulturalnych. W tym roku wprawdzie wirtualnie, ale na połączonych sesjach obu lokalnych parlamentów podpisana zostanie deklaracja o współpracy samorządów na różnych płaszczyznach.

Na międzyrzeckich jeziorkach już lato.

W minioną sobotę, 13 czerwca na międzyrzeckich jeziorkach rozpoczął się tegoroczny sezon. Ruszyło strzeżone miejskie kąpielisko.

Uroczysko Baran

Mieszkańcy, samorządowcy, posłowie oraz przedstawiciele rządu uczcili pamięć pomordowanych na Uroczysku Baran w Kąkolewnicy. Mszy św. przewodniczył ks. infułat dr Jan Sikorski z Warszawy.

Krzysztof Iwaniuk

Przy okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 30-lecia samorządu terytorialnego, dużo się mówi o potrzebie reformy finansowania JST. Głównym problemem dla wielu samorządów również w naszym regionie, jest sposób finansowania oświaty.

Uroczysko Baran

W niedzielę (14 czerwca ) na Uroczysku Baran w Kąkolewnicy odbędą się uroczystości religijno – patriotyczne.

Kwadrans o Wsi i Rolnictwie z 12 czerwca 2020 r

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, oprócz nieruchomości rolnych, dysponuje ofertą gruntów nierolnych. Są one wykorzystywane są głównie jako tereny inwestycyjne. O tym w audycji mówi zastępca dyrektora generalnego KOWR Sebastian Pieńkowski. Rozmówca Radia Podlasie zauważył, że sprzedaż grunty z przeznaczeniem na konkretna inwestycję zależy od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

KONFERENCJA

Ponad 71 mln zł otrzymał powiat garwoliński w ramach tarczy finansowej. Z tej formy pomocy państwa skorzystało 538 firm zatrudniających przeszło 3,3 tys. pracowników. Z kolei w ramach tarczy antykryzysowej rozdysponowano 39 mln zł. Do końca roku w Miętnem powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy, na co powiat dostał milion złotych.

Premier Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim mówił o planach jakie dla naszego regionu ma polski Rząd. Komentował również trwającą kampanię wyborczą.

Jaroslaw Gowin w Kakolewnicy

W środę, 10 czerwca były Wicepremier Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Kąkolewnicy. Polityk uczcił pamięć żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz ludzi uznanych przez nową władzę za wrogów komunistycznego systemu władzy.