Wieslaw Mazurek

Gmina Radzyń Podlaski finalizuje trwające inwestycje. Niebawem zakończą się prace nad budową szkoły w Branicy Radzyńskiej. Ostatnio wyłoniono firmy, które zajmą się wyposażeniem sali gimnastycznej i kuchni.

Szczepan Niebrzegowski

Powiat radzyński w tym roku remontuje ponad 45 kilometrów dróg. Urzędnicy przygotowują też projekty prac, które zgłoszą do Funduszu Dróg Samorządowych.

Mariusz Osiak

W Urzędzie Gminy Łuków rozstrzygnięto przetargi na wyłonienie wykonawców dwóch drogowych inwestycji, na które pozyskano dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowy dróg w Rolach oraz na odcinku Czerśl – Kolonia Ryżki podejmie się jedna firma.

MIEDZYRZEC

Dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego cieszyło się mobilne miasteczko ruchu drogowego. Miasteczko powstało w minioną sobotę ( 6 czerwca) w Parku Potockich. Było nadzorowane przez policję.

Marcin Matenko

Marcin Mateńko, prezes Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie może rozpocząć rozmowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Będą dotyczyć zmiany warunków umowy, na podstawie której miejska spółka ma otrzymać datację m.in. na modernizację oczyszczalni.

spotkanie w Lukowie

Ponownie ruszyła kampania wyborcza. Kandydaci na Prezydenta RP oficjalnie ruszyli w trasę po kraju. Do Łukowa przyjechał prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz, kandydat Koalicji Polskiej.

przeprawa mostowa

Andrzej Duda poinformował na konferencji w Wilczkowicach Górnych, że powstanie przeprawa mostowa na Wiśle, która połączy powiaty garwoliński z kozienickim. Przeprawa, oczekiwana ponad osiemdziesiąt lat poprawi jakość życia mieszkańców i ułatwi prowadzenie biznesów po obu stronach rzeki. Tego dnia podpisano też umowę o dofinansowaniu przez państwo dokumentacji budowy mostu.

Ks Tomasz Koprianiuk

Ks. Tomasz Koprianiuk, wikariusz parafii katedralnej podkreśla, że ks. Piotr zmarł w nieprzypadkowym dniu.

Ks Marek Weresa

ks. Marek Weresa, asystent kościelny Echa Katolickiego