Szczepan Niebrzegowski

Dzięki oszczędnościom uzyskanym po rozstrzygnięciu przetargów i współpracy z gminami powiat radzyński wyremontuje w tym roku ponad 45 kilometrów dróg. Jak powiedział Radiu Podlasie starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, to rekordowy zakres prac.

Marzena Swieczak

Samorząd miasta postawił na poprawę infrastruktury drogowej. W ubiegłym roku poprawiono bądź wybudowano wiele odcinków miejskich traktów komunikacyjnych, a w tym modernizowane są i będą kolejne ulice, chodniki i budowane zatoki parkingowe.

STRAZ MIEJSKA

26 maja radni z Międzyrzeca Podlaskiego przyjęli uchwałę w sprawie likwidacji Straży Miejskiej.

Szczepan Niebrzegowski

Od ponad miesiąca w powiecie radzyńskim nie pojawiają się nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Rozpocznie się odmrażanie szpitala. Placówka znów przyjmie pacjentów planowych i korzystających z zabiegów.

Jerzy Rebek

Wrócimy jeszcze do pomysłu poszerzenia strefy płatnego parkowania- powiedział Radiu Podlasie burmistrz Radzynia Jerzy Rębek. Podczas poprzedniej sesji radni zrezygnowali z zakupu parkometrów, by zarezerwowane na ten cel pieniądze przesunąć na budowę ronda.

Szczepan Niebrzegowski

W czwartek, 28 maja odbędzie się spotkanie samorządowców powiatu radzyńskiego. Starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski chce podziękować wójtom i burmistrzowi za współpracę, przekazać informacje o inwestycjach i zaproponować nowe rozwiązania.

Wieslaw Mazurek

Trwa budowa nowej szkoły w Branicy Radzyńskiej. -Prace postępują planowo- informuje wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek. Jesienią uczniowie mają przenieść się ze świetlicy, która służy jako tymczasowa placówka, do nowego obiektu. Prace wykonuje lokalna firma ze Stasinowa. Ich całkowity koszt to 3,5 mln złotych. Urząd Gminy Radzyń Podlaski pozyskał na ten cel ponad 2 miliony wsparcia ministerialnego.

burmistrz Rebek

Trwa ocena projektu rewitalizacji Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. Urząd Miasta stara się o 22 miliony złotych dofinansowania. W trakcie oceny formalnej pojawiła się konieczność wprowadzenia poprawek.

Anna Mroz

25 maja radni Gminy Kąkolewnica większością głosów przyjęli uchwałę o likwidacji 8-klasowej Szkoły Podstawowej w Olszewnicy. Szkoła zostanie zlikwidowana z dniem 31 sierpnia br. Natomiast od nowego roku szkolnego w Olszewnicy będzie filia Szkoły Podstawowej w Polskowoli dla klas I-III oraz oddziału przedszkolnego.