Janina Ewa Orzelowska

Radni Rady Miasta w Węgrowie wsparli zamiar podziału województwa mazowieckiego. Wniosek w tej sprawie złożyła przewodnicząca Klubu PiS Beata Gashi. Poparło go 10 radnych. 5 było przeciw. - Przyjęte przez radnych PiS stanowisko to smutny – choć na szczęście odosobniony – przykład, jak polityka centralna niszczy samorządy, solidarność i zdrowy rozsądek – odpowiada marszałek Adam Struzik i przesyła obszerne wyjaśnienie w tej sprawie.

Krwawe Dni Miedzyrzeca

W Międzyrzecu Podlaskim od 25 lat odbywały się Marsze – Patrole upamiętniające Krwawe Dni Międzyrzeca. Ich głównym organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa Marszu-Patrolu nie było. Wczoraj (16 listopada) obchody 102. rocznicy Krwawych Dni Międzyrzeca były symboliczne.

wspomnienie

- Jego mocnym świadectwem, które zapamiętałem była głęboka wiara wyrażana poprzez gorliwą modlitwę - wspomina zmarłego ks. prałata Mieczysława Łuszczyńskiego, wieloletniego proboszcza parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika, ks. kan. Andrzej Sochal, dyrektor Katolickiego Radia Podlasie.

SAMORZADOWCY

Samorządowcy z powiatu łukowskiego liczą na wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Złożyli już odpowiednie wnioski i czekają na ich rozpatrzenie.

zastępca burmistrza Pawel Krasuski

W Urzędzie Miasta w Łukowie rozpoczęto prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Zmieniany ma być plan dla terenów położonych w centrum.

Wieslaw Gaska

W gminie Borowie już od dziesięciu lat realizowane są inwestycje ze środków wyodrębnionych z budżetu na fundusz sołecki. W większości przeznaczane są one na wymianę oświetlenia ulicznego, remonty dróg gminnych, remonty i doposażenie świetlic wiejskich oraz urządzenie placów zabaw i inne zadania, które służą mieszkańcom danego sołectwa.

Ks. Wieslaw Mucka

Odszedł mąż, ojciec, nauczyciel i pasjonat. 9 listopada zmarł Śp. Wojciech Łocheński vel Ochnio - ceniony, wieloletni nauczyciel historii, geografii oraz wiedzy o społeczeństwie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Białej Podlaskiej. Znany też jako popularyzator historii Południowego Podlasia. Dziś, w parafii p.w. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej odbyło się ostatnie pożegnanie śp. Wojciecha Bocheńskiego vel Ochnio. Wśród osób, które wspominały śp. Wojciecha Łocheńskiego był m.in. ks. Wiesław Mućka dyrektor Katolickiego LO w Białej Podlaskiej.

Ks. Wojciech Bazan

Odszedł mąż, ojciec, nauczyciel i pasjonat. 9 listopada zmarł Śp. Wojciech Łocheński vel Ochnio - ceniony, wieloletni nauczyciel historii, geografii oraz wiedzy o społeczeństwie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Białej Podlaskiej. Znany też jako popularyzator historii Południowego Podlasia. Dziś, w parafii p.w. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej odbyło się ostatnie pożegnanie śp. Wojciecha Bocheńskiego vel Ochnio. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. Wiesław Mućka, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej a Słowo Boże wygłosił prefekt ks. Wojciech Bazan.

Marzena Swieczak

Od grudnia w Garwolinie będzie dostępne darmowe wi-fi. Inwestycja była możliwa dzięki przystąpieniu miasta do organizowanego przez Unię Europejską konkursu WiFi4UE i otrzymaniu bonu opiewającego na kwotę 15 tys. euro. Pieniądze przeznaczone będą na budowę hotspotów zapewniających bezpłatny dostęp do Internetu w miejscach publicznych.