warsztaty

Jubileusz dwudziestolecia świętują w tym roku uczestnicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miętnem, najstarszej z dwóch tego typu placówek w powiecie garwolińskim. Historyczną datą jest 1 marca, ale jubileuszowa gala zorganizowana będzie 6 czerwca.

ks Slawomir Kapitan

4 marca w święto św. Kazimierza, diecezja siedlecka obchodziła dzień imienin Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Dostojny Solenizant przewodniczył w tym dniu Mszy św. w siedleckiej katedrze. Wraz z Księdzem Biskupem Mszę Św. koncelebrowało liczne grono kapłanów. Na zakończenie Eucharystii w imieniu prezbiterium Kościoła Siedleckiego życzenia imieninowe Księdzu Biskupowi złożył dziekan dekanatu łosickiego ks. kan. Sławomir Kapitan.

Milena Glowala

Od początku marca obowiązują w Garwolinie nowe, wyższe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Prawdopodobnie od 1 kwietnia wejdą w życie zmienione stawki opłat za odpady dla prowadzących działalność w lokalach znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Stosowną uchwałę podjęli radni na posiedzeniu, które odbyło się 3 marca.

Górznianeczki

Koło Gospodyń Wiejskich „Górznianeczki” z Górzna skupia 33 kobiety. Panie są w różnym wieku, czynne zawodowo i emerytki. Wszystkie są młode duchem, aktywne i twórcze. Prowadzą imponującą działalność, przejawiającą się w różnych formach.Ostatnio zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Skarby w słoiku” za przygotowanie przetworów „Mięso – Smak Babuni”

Jerzy Jaron

Ponad osiemset siedemdziesiąt tysięcy złotych na realizację aż dziewięciu różnych przedsięwzięć pozyskała gmina Miastków Kościelny z projektu unijnego. Wyposażonych zostanie też siedem pracowni szkolnych za przeszło dwieście trzydzieści tysięcy złotych.O ciekawym unijnym projekcie Waldemar Jaroń rozmawia z wójtem Jerzym Jaroniem.

TEATR

Ich występy cieszą się ogromną popularnością w środowisku, a sala widowiskowa Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury pęka w przysłowiowych szwach. Amatorski teatr „Niby nic” działa w Żelechowie od czterech lat i wystawił trzy sztuki oraz kilka okolicznościowych programów artystycznych. W lutym żelechowscy aktorzy wystąpili w komedii „Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej”.

MISJE

W diecezji siedleckiej trwają parafialne jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej. 1 marca Misje św. rozpoczną się w parafii Narodzenia NMP w Kodeńcu.

KAKOLEWNICA

W ramach cyklu spotkań z Hieronimem po Lubelszczyźnie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie odbyło się Spotkanie z kulturą i tradycją Kąkolewnicy.

celnicy- eskorta

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej pomogli dotrzeć do Centrum Zdrowia Dziecka mężczyźnie, który wiózł chore dziecko. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 2 niedaleko Siedlec.