PROTEST

7 października o godz. 10.30 blisko 100 ciągników wyjedzie z Trzebuczy w powiecie węgrowskim w stronę Siedlec. Celem podróży jest pierwsze rondo w Iganiach Nowych, gdzie protestujący zawrócą do swoich miejscowości. To znak sprzeciwu wobec tzw. piątki dla zwierząt.

DOTACJE

Ponad 12,7 mln zł bezzwrotnej dotacji otrzymał powiat garwoliński i samorządy gminne w ramach tarczy antykryzysowej. Środki przekazane przez rząd wykorzystane zostaną na inwestycje ważne dla mieszkańców, jak remonty placówek oświatowych, świetlic, strażnic, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę i modernizację dróg, a także inne niezbędne lokalnie działania.

Pawel Krasuski

Na osiedlu Klimeckiego w Łukowie trwa budowa Otwartej Strefy Aktywności. To co będzie wyróżniało to miejsce od innych, to rodzaj nawierzchni. Strefa ma być gotowa do 23 listopada.

ks. Stanislaw Chodzko

Po długiej chorobie, w wieku 67 do domu Pana odszedł ksiądz kanonik Bogdan Kozioł - od trzynastu lat proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Leopoldowie. Był bardzo zaangażowany w działalność misyjną Kościoła, pogodny, cierpliwy.

Spotkanie z piesnia Maryjna

4 października w kaplicy w Przychodach koło Międzyrzeca Podlaskiego odbyło się spotkanie z poezją i pieśnią Maryjną.

WRZOS

Odznaką honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczony został Zespół Śpiewaczy Wrzos z Kąkolewnicy, a także kierownik zespołu Józefa Iwanowska i kierownik muzyczny Sławomir Woch. Uroczyste wręczenie odznak odbyło się w sobotę, 3 października podczas jubileuszowego koncertu zespołu.

Mariusz Osiak

Na froncie budynku świetlicy w Krynce w gminie Łuków pojawi się już wkrótce tablica poświęcona Dywizji Górskiej im. generała Andrzeja Galicy. To projekt realizowany przez gminę wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku – Białej.

ks Ryszard Andruszczak

3 października odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat ksiądz prałat Julian Jóźwik- emerytowany proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, wspaniały kapłan, człowiek wielkiego serca i ogromnej życzliwości. zmarłego wspomina ks. Ryszard Andruszczak

ks Edmund Szarek

3 października odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat ksiądz prałat Julian Jóźwik- emerytowany proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, wspaniały kapłan, człowiek wielkiego serca i ogromnej życzliwości. Zmarłego wspomina ks. prałat Edmund Szarek.