przebudowa budynku

Trwa przebudowa i rozbudowa budynku usługowego na Gminne Centrum Kultury w Wohyniu. Prace wystartowały dzięki uzyskanemu przez gminę dofinansowaniu z Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

warsztaty filmowe

Jak mówić dzieciom i młodzieży o niebezpieczeństwach związanych z uzależnieniem od narkotyków, dopalaczy, papierosów czy alkoholu, aby przekaz nie był skostniały i nudny? Próbuje to robić pochodzący ze Zbuczyna Paweł Przewoźny , raper o pseudonimie Under , filmowiec i mówca motywacyjny. W współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Dotkniętych Chorobą Alkoholową, Narkomanią i Hazardem ,,Szansa" prowadzi warsztaty ,,Profilaktyka z filmem w tle". Takie zajęcia odbyły się w Zespole Szkół w Wodyniach.

warszaty filmowe

Jak mówić dzieciom i młodzieży o niebezpieczeństwach związanych z uzależnieniem od narkotyków, dopalaczy, papierosów czy alkoholu, aby przekaz nie był skostniały i nudny? Próbuje to robić pochodzący ze Zbuczyna Paweł Przewoźny, raper o pseudonimie Under, filmowiec i mówca motywacyjny. We współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Dotkniętych Chorobą Alkoholową, Narkomanią i Hazardem ,,Szansa" prowadzi warsztaty ,,Profilaktyka z filmem w tle". Takie zajęcia odbyły się w Zespole Szkół w Wodyniach.

Kasjanowicz

Ukazał się najnowszy tomik wierszy Eugeniusza Kasjanowicza. Publikacja ,,w Tobie - miasto Moje...”. Wydany nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach ze wsparciem miejscowego Samorządu zawiera utwory poświęcone Miastu. Dwujęzyczna -polsko-angielska książka powstała z okazji 470-lecia Siedlec.

Bozena Kwiatkowska

Jeszcze w tym roku zakończony zostanie generalny remont siedziby władz gminy Parysów i jej otoczenia. Nadszarpnięty zębem czasu budynek, po jego termomodernizacji i wykonaniu innych prac remontowo- budowlanych, zmienił swój wygląd, i teraz będzie wizytówką stolicy gminy.

Janusz Koziol

Jak informuje nas starosta Janusz Kozioł, wnioski złożone do programu tzw. schetynówek, po pierwszej weryfikacji znalazły się w rankingu na takich miejscach, że już wiadomo, że uzyskają dofinansowanie. Wśród zaplanowanych inwestycji jest m.in. przebudowa skrzyżowania ulic ks. Popiełuszki i Jana Pawła II w Łukowie.

Wieslaw Panasiuk

Wójt gminy Biała Podlaska był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła między innymi decyzji o rozbudowie chlewni w Worońcu, kwestii związanych z wynajmowaniem świetlic wiejskich, a także rozwoju bazy edukacyjnej na terenie gminy.

przemoc

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radzyniu Podlaskim zrealizuje program edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Kilkunastoosobowa grupa sprawców będzie uczestniczyć w szkoleniach i warsztatach, które mają uświadomić im konsekwencje zachowania i nauczyć panowania nad agresją. Uczestnicy będą zgłaszać się do programu samodzielnie, może też skierować ich kurator.

Krzysztof Fedorczyk

Starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła konfliktu z senator Marią Koc, rządowych planów zmian w ordynacji wyborczej, a także pomysłów połączenia szpitali w Węgrowie i Sokołowie Podlaskim.