• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Stanislaw Kostyra

Na terenie gminy Trojanów jest ponad 80 km dróg powiatowych, tyle samo gminnych i około 400 km dróg gruntowych. Na ich remonty gmina wydaje dużo pieniędzy, które w dużej mierze pochodzą z unijnych dofinansowań.

Bozena Kwiatkowska

W gminie Parysów trwa inwestowanie w ekologię. Po wymianie oświetlenia ulicznego na energooszczędne i rozpoczęciu procesu inwestycyjnego polegającego na termomodernizacji trzech obiektów użyteczności publicznej, niebawem rozpocznie się budowa ścieżki ekologicznej.

Jerzy Jaron

Gmina zbiera od mieszkańców i unieszkodliwia niebezpieczne pokrycia dachowe. W sumie 20 mieszkańców gminy zadeklarowało zdjęcie eternitu i przekazanie do utylizacji. Tym samym zniknie ponad 2,7 tys. metrów kwadrat. płyt azbestowych.

Maciej Cybulski

Delegacje z blisko 50 szkół z całego kraju oraz szkoła z Czech wzięły udział w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich. Odbywał się on w miniony weekend w Puławach i Woli Okrzejskiej. Z młodzieżą spotkała się rodzina noblisty: jego wnuk Juliusz Sienkiewicz oraz prawnuczka Katarzyna Sienkiewicz – Witek.

Szpaki

27 maja w Starych Szpakach koło Starej Kornicy odbyły się uroczystości związane z setną rocznicą powstania polskiej szkoły. Obchody rozpoczęły się w miejscowym kościele parafialnym od Eucharystii. Mszę św. odprawił proboszcz parafii ks. Jacek Nazaruk.

JUBILEUSZ

Najwyższe odznaczenia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, medal za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego oraz wiele z serca płynących słów uznania i podziękowania. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rębkowskiej w gminie Garwolin obchodziła 95- lecie swojego istnienia.

ks Pawel Bielecki

Dziś 30 maja do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przybędzie Figura Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystość powitania Figury, którą poświecił Papież Franciszek, rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18.00.

Cezary Tudek

Jak co roku, do placówek w Garwolinie było więcej chętnych niż miejsc. Zgodnie z nowymi przepisami, samorząd ma obowiązek zapewnienia miejsc w przedszkolu dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Trwa więc poszukiwanie miejsc dla maluchów, które nie zostały zakwalifikowane, a jest ich na dzień dzisiejszy około 100.

PIELGRZYMKA

W minioną sobotę, 27 maja w Sanktuarium Matki Boskiej w Kolembrodach spotkali się samorządowcy z powiatu radzyńskiego. Była to pierwsza pielgrzymka samorządowców, została zorganizowana z inicjatywy starosty radzyńskiego i wójta gminy Komarówka Podlaska.