Roger Garbaczewski

Roger Garbaczewski po gali ARMIA FIGHT NIGHT

Witold Chwastyniak

Witold Chwastyniak, trener pierwszoligowych siatkarzy KPS Siedlce opowiada o zmianach, które zaszły w zespole przed sezonem 2017/18 oraz o nadziejach związanych z kolejnym sezonem na zapleczu PlusLigi.

Rocznica PPP

27 września w Miętnem i Garwolinie obchodzono 78. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, które było niezwykłym zjawiskiem w najnowszych dziejach Polski, i jedynym tego rodzaju w dziejach antyhitlerowskiego ruchu oporu w Europie. Powiatowe uroczystości połączone były z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej organizatorom i nauczycielom tajnego nauczania.

Marek Chcialowski

Tylko w tym roku powiat garwoliński zmodernizuje 23 kilometry dróg powiatowych, na które przeznaczono ponad 12 milionów złotych, w tym niespełna 2,8 miliona złotych pozyskano ze źródeł zewnętrznych, a ponad 3,5 miliona dołożyły samorządy gmin.

ZBIORKA KSIAZEK

W Publicznej Bibliotece Powiatowej w Radzyniu Podlaskim trwa zbiórka książek w języku polskim dla szkoły na Ukrainie. Chętni uczą się tam języka polskiego, brakuje im jednak materiałów. Chodzi o szkołę w Teteriwce niedaleko Żytomierza. Potrzebne są podręczniki, polska literatura piękna i książki dla dzieci.

Zenon Stefanowski

Budowa przedszkola w centrum Kłoczewa za blisko 3,5 mln zł i modernizacja ośrodka kultury, to dwie inwestycje prowadzone przez samorząd gminy przy znacznym wsparciu środkami Unii Europejskiej.

Andrzej Sitnik

Lider stowarzyszenia Bezpartyjne Siedlce Andrzej Sitnik był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła szans bezpartyjnych kandydatów w dobrym prowadzeniu samorządów, a także inwestycyjnej i finansowej polityki Siedlec.

Zlote Gody w Kakolewnicy

W 1967 roku w gminie Kąkolewnica związek małżeński zawarło 40 par małżeńskich. Złotych Godów doczekało 14 par. Uroczystości związane z 50-leciem pożycia małżeńskiego odbyły się 23 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy.

Ks Leszek Mucka

W najbliższą sobotę, 30 września odbędzie się w Żelechowie diecezjalne spotkanie oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, podczas którego członkowie, kandydaci i sympatycy będą razem modlić się, śpiewać, radować i rozmawiać o przyszłości Stowarzyszenia.