PAWEL MATLACZ

W sobotę (22 kwietnia) w Siedlcach odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Pawła”. Środki zebrane w czasie jego trwania zostaną przekazane na rehabilitację wychowanka Pogoni Siedlce Pawła Matłacza. Zawodnik doznał poważnego urazu podczas meczu IV ligi, potrzebuje codziennej rehabilitacji, ma też nadzieję, że kosztowna terapia komórkami macierzystymi pomoże mu w powrocie do zdrowia. W sportowych zmaganiach wzięli udział głównie koledzy Pawła Matłacza – przyjaciele i znajomi, z którymi miał okazję grać w rozgrywkach ligowych, ale i na podwórku. W końcowej fazie rozgrywek w hali przy Prusa pojawił się główny bohater imprezy – Paweł Matłacz. Wychowanek Pogoni otrzymał od swoich kolegów i kibiców owację na stojąco. On sam nie krył wzruszenia… Z Pawłem Matłaczem rozmawiała Magda Szewczuk.

STANISLAW ZMIJAN

Poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Żmijan był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie odpowiadał na pytania związane z oczekiwanym przez opozycję referendum oświatowym, organizacją Marszu Wolności i pomysłami podatkowymi Adama Abramowicza z PiS.

Waldemar Sabak

W maju rozpocznie się w Górznie budowa przedszkola wraz ze żłobkiem, a w Uninie w tym roku zakończona zostanie rozbudowa szkoły podstawowej o dodatkowe pomieszczenie przeznaczone dla placówki przedszkolnej. Inwestycje te związane są ze wzrostem w ostatnich latach liczby urodzeń.

Lidia Sopel Sereja

W grodzie nad Promnikiem rodzi się coraz więcej dzieci, dlatego pojawił się pomysł o utworzeniu w miejskim przedszkolu dodatkowego oddziału dla dwulatków, a rada pedagogiczna przedszkola postanowiła nawet poświęcić pokój nauczycielski na ten cel. Niebawem w mieście będzie żłobek, przedszkole i... klub malucha.

Dariusz Szustek:

Tematy podwyżek cen wody i ścieków, sytuacja szpitala powiatowego w Łukowie oraz reforma oświaty zostały poruszone w czwartkowej audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Gościem Marcina Jabłkowskiego był burmistrz Łukowa Dariusz Szustek.

Jacek Hura

Gmina Janów Podlaski jest w trakcie opracowywania Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2017-2023. Z tej okazji władze samorządu przeprowadziły spotkania konsultacyjne.

Wojciech Kudelski

Wprowadzanie reformy oświaty, zadłużenie miasta i plany przyłączenia okolicznej gminy do Siedlec były głównymi tematami dzisiejszej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Gościem Marcina Jabłkowskiego był Prezydent Wojciech Kudelski.

Bozena Kwiatkowska

Dwa konsorcja wygrały przetargi na realizację zadań inwestycyjnych w gminie Parysów, które polegać będą na termomodernizacji trzech obiektów użyteczności publicznej. Wartość projektu, to niespełna 2,4 mln zł, a termin realizacji jeszcze w tym roku. Ruszyły też przygotowania do inwestycji liniowej w centrum stolicy gminy.

Dariusz Szustek

25 kwietnia w Łukowie odbyła się sesja Rady Miasta. Jej głównym punktem była dyskusja i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie nowych cen taryf za wodę i ścieki. Ostatecznie uchwała została przyjęta, co oznacza wprowadzenie wyższych stawek. Zdaniem burmistrza Dariusza Szustka są to „kosmetyczne podwyżki”.