• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Jacek Antonski

Czy w Węgrowie powstanie klub muzyczny? To pytanie zadają sobie teraz węgrowianie, a zwłaszcza mieszkańcy ul. Gdańskiej, przy której owy „klub” miałby powstać. Powstać, a raczej powrócić, bo przed laty w tym właśnie miejscu działała dyskoteka „Rejon 69”. Tyle tylko, że mieszkańcy ul. Gdańskiej nie chcą „powtórki z rozrywki”….

Albina Lubian

Ponad 3,7 mln zł kosztować będzie termomodernizacja czterech obiektów użyteczności publicznej w gminie Pilawa. To kolejna, duża inwestycja ekologiczna realizowana przez pilawski samorząd z unijnym dofinansowaniem.

Stanislaw Kostyra

Na terenie gminy Trojanów jest ponad 80 km dróg powiatowych, tyle samo gminnych i około 400 km dróg gruntowych. Na ich remonty gmina wydaje dużo pieniędzy, które w dużej mierze pochodzą z unijnych dofinansowań.

Bozena Kwiatkowska

W gminie Parysów trwa inwestowanie w ekologię. Po wymianie oświetlenia ulicznego na energooszczędne i rozpoczęciu procesu inwestycyjnego polegającego na termomodernizacji trzech obiektów użyteczności publicznej, niebawem rozpocznie się budowa ścieżki ekologicznej.

Jerzy Jaron

Gmina zbiera od mieszkańców i unieszkodliwia niebezpieczne pokrycia dachowe. W sumie 20 mieszkańców gminy zadeklarowało zdjęcie eternitu i przekazanie do utylizacji. Tym samym zniknie ponad 2,7 tys. metrów kwadrat. płyt azbestowych.

Maciej Cybulski

Delegacje z blisko 50 szkół z całego kraju oraz szkoła z Czech wzięły udział w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich. Odbywał się on w miniony weekend w Puławach i Woli Okrzejskiej. Z młodzieżą spotkała się rodzina noblisty: jego wnuk Juliusz Sienkiewicz oraz prawnuczka Katarzyna Sienkiewicz – Witek.

Szpaki

27 maja w Starych Szpakach koło Starej Kornicy odbyły się uroczystości związane z setną rocznicą powstania polskiej szkoły. Obchody rozpoczęły się w miejscowym kościele parafialnym od Eucharystii. Mszę św. odprawił proboszcz parafii ks. Jacek Nazaruk.

JUBILEUSZ

Najwyższe odznaczenia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, medal za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego oraz wiele z serca płynących słów uznania i podziękowania. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rębkowskiej w gminie Garwolin obchodziła 95- lecie swojego istnienia.

ks Pawel Bielecki

Dziś 30 maja do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przybędzie Figura Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystość powitania Figury, którą poświecił Papież Franciszek, rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18.00.