KOLEJ

Dzięki kluczowej inwestycji, jaką jest modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Lublina, zwiększy się bezpieczeństwo pasażerów i ruchu kolejowego. Po zakończeniu wszystkich prac, a ma to nastąpić na przełomie 2019/20 roku, nowe tory dostosowane będą do prędkości 160 km/godz., co pozwoli pokonać drogę z Lublina do stolicy w ciągu 90 min. Koszt inwestycji, to 3,4 mld zł.

Malgorzata Szczygielska

Muzeum Regionalne w Łukowie wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łukowskiej i Starostwem Powiatowym, przygotowało sesję historyczną poświęconą Powstaniu Styczniowemu. Podczas tego spotkania zaprezentowano m.in. pierwszą książkę o adiutancie ks. Stanisława Brzóski, Franciszku Wilczyńskim. Autorką publikacji jest Małgorzata Szczygielska, pracownik łukowskiego muzeum.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła skutków ASF w regionie, postawy myśliwych i budżetu na ten rok.

Lidia Sopel-Sereja

Uporczywie uchylający się od płacenia należności za dostarczoną wodę mieszkańcy Łaskarzewa mają odcinane przyłącza wodociągowe. Wykorzystując sytuację, dzierżawca wod.-kan. nalicza bardzo wysokie ceny za ponowne przyłączenie posesji do wodociągu. Miasto stanęło po stronie mieszkańców, bo według burmistrz, „bije to w zasadę zdrowej konkurencji”.

Dzien Babci i Dziadka

W Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim już w piątek 19 stycznia w spotkały się trzy pokolenia: seniorzy, wnuki i ich rodzice, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Na scenie sali widowiskowej wystąpiło około 70 przedszkolaków – mówi wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 Przedszkola Samorządowego nr 3 w Międzyrzecu Bożena Nowosielska.

koncert

„100 lat dla Niepodległej ”- to tytuł koncertu, który był prezentacją osiągnięć artystycznych starszego i młodszego pokolenia gminy Miastków Kościelny. Przed prawie półtysięczną publicznością, w niedzielny wieczór 14 stycznia, zaprezentowało się niemal dwustu artystów, którzy śpiewali, tańczyli i grali.

otwarcie drogi

W listopadzie ubiegłego roku Gmina Huszlew w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymała 500 tys. złotych dotacji na remont odcinka drogi gminnej z Makarówki w kierunku wsi Kiełbaski.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

W resorcie rolnictwa trwają prace nad nowelizacją przepisów dotyczących obrotu gruntami rolnymi. Chodzi o dwie rządowe ustawy: o kształtowaniu ustroju rolnego oraz o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi. Dokument w najbliższych tygodniach ma trafić na posiedzenie rządu.

Krzysztof Fedorczyk

Zasypane śniegiem, śliskie i niebezpieczne – tak wyglądają drogi na terenie powiatu węgrowskiego. Mieszkańcy tego regionu, a zwłaszcza kierowcy narzekają na bardzo złą sytuację na drogach. Niepochlebne komentarze kierowane są zwłaszcza w stronę samorządowców. Według mieszkańców, głównie oni ponoszą winę za taką sytuację.