Stanislaw Kostyra

Sześćset sześćdziesiąt tysięcy złotych otrzymała z budżetu państwa gmina Trojanów na naprawę dwóch ponad kilometrowych odcinków dróg zniszczonych przez klęski żywiołowe. To kolejne w tym roku dofinansowanie remontów dróg w tej gminie. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z wójtem gminy Stanisławem Kostyrą.

ANTONI DOLEGA

Nigdy się nie poddał, a dzięki wieloletniej pomocy okolicznych mieszkańców nie wpadł w ręce komunistów. Chorąży Antoni Dołęga, żołnierz niepodległościowego podziemia, którego grób odkryto kilka miesięcy temu, doczekał się filmu dokumentalnego. 20 sierpnia odbył się jego premierowy pokaz. Relacja Adama Białczaka:

Norbert Wilbik

Według Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu wyniosła 7,1 proc. i w porównaniu do roku ubiegłego zmniejszyła się o 1,4 punktu procentowego. W powiecie garwolińskim również zanotowano spadek bezrobocia o 1,4 punktu procentowego, ale stopa jest nadal ponad 10-procentowa.

dozynki w gminie Kloczew

Tegoroczne dożynki powiatu ryckiego i gminy Kłoczew, pomimo deszczowej aury, zgromadziły na boisku w Starym Zadybiu kilkaset osób i były dziękczynieniem Bogu za tegoroczne zbiory. Podczas celebry zaprezentowano piękne wieńce i okazałe bochny chleba oraz dorobek kulturalny gmin powiatu.

Stulatka

Genowefa Bernacka z domu Dziubak obchodziła swoje setne urodziny. Razem z jubilatką urodziny świętowała liczna rodzina i zaproszeni goście z burmistrz Żelechowa na czele. Głównym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana w żelechowskim kościele parafialnym. Relacja Waldemara Jaronia

Adam Abramowicz

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie odpowiadał na pytania związane z rozwojem komunikacji w naszym regionie, klapą janowskiej aukcji koni arabskich, ograniczeniem handlu w niedziele oraz zarzutami stowarzyszenia Biała Samorządowa.

dozynki Laskarzew

Dwie ważne uroczystości odbyły się 20 sierpnia w grodzie nad Promnikiem, a mianowicie powiatowe dożynki, które były dziękczynieniem Bogu za tegoroczne zbiory oraz 559. rocznica nadania praw miejskich Łaskarzewowi. Podczas celebry zaprezentowano piękne wieńce i okazałe bochny chleba ze wszystkich gmin powiatu garwolińskiego oraz dorobek samorządu powiatowego i łaskarzewskiego.

dozynki

Powiatowe Święto Plonów powiatu łosickiego odbyło się 20 sierpnia w Olszance. Uroczystości rozpoczęły się od poświęcenia wieńców dożynkowych i Mszy św. w kościele parafialnym w Hadynowie. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu łosickiego ks. kanonik Sławomir Kapitan.

PRZEDSZKOLE

Przy parafii pw. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim powstało przedszkole. Oficjalnie rozpoczęło działalność 1 lipca, powiedział Radiu Podlasie proboszcz parafii Najświętszej Opatrzności Bożej ks. Zbigniew Karolak, z którym rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk