• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

KOMAROWKA

23 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Komarówce Podlaskiej została otwarta wystawa starej fotografii, poświęcona architekturze Komarówki Podlaskiej.

WETERYNARZ

Po 43. latach pracy odszedł na emeryturę Marian Nojszewski, pełniący funkcję Powiatowego Lekarza Weterynarii na terenie powiatu węgrowskiego. Oficjalnie wiadomość ta przekazana została na sesji Rady Powiatu Węgrowskiego, jaka odbyła się 22 marca. Tuż przed rozpoczęciem obrad Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Orłowski, Starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska podziękowali Marianowi Nojszewskiemu za jego służbę na rzecz powiatu węgrowskiego. Głos zabrał również Marian Nojszewski, który wspominał początki swojej pracy w Węgrowie.

Turniej

Karolina Łysiak z PSP w Starym Goniwilku, Kamila Kowalczyk z PG w Żelechowie i Jakub Nowak - uczeń miętneńskiego ZS reprezentować będą powiat garwoliński w wojewódzkich eliminacjach XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Stanislaw Kostyra

W gminie Trojanów każdego roku przeznacza się na inwestycje znaczne środki pieniężne, ale też pozyskuje fundusze zewnętrzne na realizację założonych projektów inwestycyjnych. W tym roku gmina złożyła do różnych instytucji około 8 wniosków, z tego już ponad pół miliona otrzymała, a pozostałe są wysoko punktowane.

Rolnictwo Wspierane przez Społecznosc

Co się stanie z drobnymi wielokierunkowymi gospodarstwami rolnymi? Kilka krów, świń, 2-3 hektary upraw. Takie gospodarstwa nie mają szans na rynku w starciu z rolnictwem wysokotowarowym. Państwo wspiera tych, którzy zrezygnują z prowadzenia takiego gospodarstwa rolnego. Czy więc trzeba się liczyć z tym, że znikną z naszego krajobrazu, czy jednak mają przyszłość? Jednym ze sposobów ocalenia małych gospodarstw może być idea suwerenności żywnościowej i Rolnictwo Wspierane przez Społeczność.

Albert Baran

Po okresie zimowej stagnacji, nadchodzi czas długo oczekiwanych zmian. Wraz z pierwszymi słonecznymi promieniami, na ulice Garwolina wyjeżdżają służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku. Do akcji sprzątania zaangażowani są też bezrobotni i podsądni.

Waldemar Sabak

Kolejne przesunięcie terminu zakończenia największej inwestycji ostatnich lat w gminie Górzno. Budowa hali sportowej za 7 mln zł przeciąga się prawdopodobnie z powodu problemów finansowych wykonawcy. Inwestor nalicza kary umowne i liczy, że do końca pierwszego kwartału tego roku firma budowlana przekaże obiekt sportowy. Czy tak się stanie?

SZACHY

19 marca w Kąkolewnicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach w ramach - Grand Prix Lubelszczyzny.

SACRUM

Koncert chorałów starocerkiewnych w wykonaniu chóru Sacrum odbył się w kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.