archiwum

10 radnych za, 2 przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski radni zdecydowali, że Archiwum Państwowe po siedmiu latach wróci do Pałacu. Instytucja zajmie powierzchnię obejmującą prawie osiemset metrów kwadratowych w Pałacu Potockich. Jak zapewnia burmistrz, Skarb Państwa sfinansuje remont, a koszty odnowy miasto zaliczy na poczet czynszu.

patron

W Górznie uroczyście obchodzono 20. rocznicę nadania szkole podstawowej imienia Władysława Jóźwickiego- miejscowego bohatera II wojny światowej, młodego człowieka, zamordowanego przez hitlerowców. Była to lekcja historii i patriotyzmu, które w tej gminie są szczególnie pielęgnowane.

Radzyn - historia

W środę, 15 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami szlacheckiej rodziny Czetwertyńskich, posiadającej w przeszłości ziemie w Suchowoli i związanej z okolicami Radzynia.

Krzysztof Fedorczyk

Gościem środowej audycji „O tym się mówi” na antenie Radia Podlasie był starosta powiatu węgrowskiego Krzysztof Fedroczyk. Włodarz odniósł się m. in. do zarzutów Marii Koc dotyczących przedkładania spraw politycznych nad dobro powiatu.

DROGA

Zmodernizowane drogi powiatowe Kownaty - Rogoźnica i Rogożnica - Żerocin o łącznej długości ponad 10, 5 km zostały zmodernizowane i oficjalnie oddane do użytku.

BOISKO

W Borowiu odsłonięto Pomnik Niepodległości, a w Trąbkach w gminie Pilawa oddano do użytku wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni z trawy syntetycznej. Oficjalne przecięcie wstęg na nowych obiektach i ich poświęcenie miało miejsce podczas uroczystości Narodowego Święta Niepodległości.

DARIUSZ STARKO

Słuchacze KRP wzięli udział w gali 50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie. Program jednodniowej wizyty w stolicy objął także zwiedzanie Archikatedry Warszawskiej św. Jana Chrzciciela oraz Muzeum Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Marcin Jozwik

31 tysięcy to liczba przebadanych kierowców na zawartość alkoholu we krwi. To badania, które w tym roku przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie na terenie całego powiatu łukowskiego. Na szczęście, liczba nietrzeźwych użytkowników dróg spada z roku na rok. Ale to oni są nadal największym zagrożeniem na naszych drogach.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 10 listopada 2017r

Od poniedziałku 6 listopada można składać wnioski o pomoc w usuwaniu skutków tegorocznych klęsk żywiołowych. To dodatkowy mechanizm wsparcia, niezależny od rządowej pomocy dla rolników po nawałnicach czy przymrozkach. Środki na ten cel pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Poprzednio wnioski można było składać we wrześniu i październiku. Autor Andrzej Ilczuk