Mariusz Dobijanski

Wokół zgłoszonego przez Prezydenta Siedlec pomysłu przejęcia organizacji Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu toczyła się dzisiejsza (26 maja) rozmowa w audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. Gościem Marcina Jabłkowskiego był siedlecki radny Mariusz Dobijański.

waly

Jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja kolejnego, czterokilometrowego odcinka nadwiślańskich wałów w gminie Maciejowice. Zarząd województwa podjął decyzję o dofinansowaniu kwotą ponad 16 mln zł zadania wartości 21 mln zł. Do tej pory modernizacja obwałowań Wisły w tym rejonie kosztowała około 40 mln zł.

Marek Chcialowski

Prawie 2 km nowej nawierzchni drogi powiatowej z chodnikiem i odwodnieniem terenu wykonane zostanie w Woli Rębkowskiej w gminie Garwolin. Powiat garwoliński otrzymał na to zadanie 1,5 mln zł dofinansowania z budżetu państwa, a roboty przeprowadzone zostaną w okresie wakacyjnym i wczesnej jesieni.

Jerzy Garucki

Na temat problemów producentów trzody chlewnej objętych czerwoną strefą ASF, sytuacji w sadach po wiosennych przymrozkach i gminnych podatków mówił dzisiejszy gość Radia Podlasie. Na pytania Marcina Jabłkowskiego odpowiadał dzisiaj (25 maja) wójt gminy Platerów Jerzy Garucki.

Jerzy Jaron

Natalia Ślińska, Michał Zieliński i Dominik Rogala z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miastkowie Kościelnym zostali tegorocznymi mistrzami matematyki, wyłonionymi w IV Gminnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas I-III.

Waldemar Sabak

W połowie czerwca oficjalne oddanie do użytku największej w powiecie garwolińskim hali sportowej, która wybudowana została przez samorząd gminy Górzno. 24 maja podpisana została umowa na budowę kolejnej, dużej inwestycji realizowanej w gminie, a mianowicie przedszkola i żłobka.

60 lat OSP Tuliłów

burmistrz Dariusz Szustek

Firma ze Stalowej Woli wygrała przetarg i będzie wykonywać prace nad łukowskim zalewem Zimna Woda. Cena jaką zaproponowała była najniższa. Pierwsza część rewitalizacji zalewu będzie kosztować budżet miasta 3,6 mln zł. We wtorek 23 maja zostały podpisane stosowne dokumenty, a wkrótce z firmą Budownictwo Wodne SP. Jawna ze Stalowej Woli zostanie podpisana szczegółowa umowa określająca m.in. harmonogram prac.

Biała Podl.: Studenci opanowali miasto