Marek Chcialowski

W trzech placówkach szkolnictwa ponadgimnazjalnego zlokalizowanych w stolicy powiatu przyjęto więcej uczniów niż zakładano, a w pozostałych są jeszcze wolne miejsce. Zaskoczeniem jest małe zainteresowanie nauką w żelechowskim technikum geodezyjnym, bo tylko ośmiu gimnazjalistów wyraziło chęć podjęcia nauki w tej szkole.

Mariusz Kucewicz

Burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Tematem rozmowy były kwestie inwestycji samorządowych, zagospodarowanie rekreacyjne okolic i samego zalewu, a także kontrowersje związane z finansowaniem studiów doktoranckich zastępcy burmistrza.

Waldemar Sabak

Po wybudowaniu największej w powiecie garwolińskim hali sportowej, w Górznie realizowana jest kolejna, duża inwestycja. Za ponad cztery miliony złotych wybudowane zostanie przedszkole wraz ze żłobkiem. Zakończenie inwestycji zaplanowano do lata przyszłego roku. Więcej na temat oświatowej inwestycji, Waldemar Jaroń w rozmowie z wójtem gminy Waldemarem Sabakiem.

Iwona Czarnocka

Z ostatniego miejsca na koniec 2016 roku, po pierwszym kwartale tego roku garwolińska komenda powiatowa policji uplasowała się na trzecim miejscu w garnizonie mazowieckim. W powiecie spadła przestępczość, a ich wykrywalność wzrosła. Zmniejszyła się też liczba postępowań przygotowawczych. Przyczyniły się do tego między innymi duże śledztwa. O podsumowanie wyników pracy garwolińskich policjantów w minionym półroczu, Waldemar Jaroń poprosił komendant powiatową, mł. insp. Iwonę Czarnocką.

Termomodernizacja

Ponad 3 miliony złotych unijnego wsparcia na inwestycje poprawiające efektywność energetyczną i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii trafiło do Pilawy. 20 lipca w pilawskim Magistracie podpisana została umowa na termomodernizację budynków szkół w Gocławiu i Trąbkach oraz strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Puznówce. Więcej w relacji Waldemara Jaronia.

ANIMATORZY

Do końca tygodnia w Sarnakach gości Oaza Dzieci Bożych zorganizowana przez Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej. W czwartek, 20 lipca siedemdziesięcioosobowa grupa udała się do Drohiczyna, gdzie Mszę Świętą w kaplicy seminaryjnej sprawował do Oazowiczów JE Biskup Tadeusz Pikus. Oaza odwiedziła Muzeum Diecezjalne, zwiedzili Kurię i Seminarium a na koniec bawili się przy ognisku. Radosne trwanie w Chrystusie, tak animatorzy mówią o swojej obecności na oazach.

DZIECI

Do końca tygodnia w Sarnakach gości Oaza Dzieci Bożych zorganizowana przez Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej. W czwartek, 20 lipca siedemdziesięcioosobowa grupa udała się do Drohiczyna, gdzie Mszę Świętą w kaplicy seminaryjnej sprawował do Oazowiczów JE Biskup Tadeusz Pikus. Oaza odwiedziła Muzeum Diecezjalne, zwiedzili Kurię i Seminarium a na koniec bawili się przy ognisku. Oazowiczów stacjonujących w Sarnakach odwiedziliśmy z radiowym mikrofonem

CZEMIERNIKI

Kolejne pęknięcia ścian zabytkowego kościoła w Czemiernikach w powiecie radzyńskim. Na drodze powiatowej przebiegającej obok wprowadzono ograniczenie prędkości do trzydziestu kilometrów, bo natężony ruch ciężarowy, wywołujący drgania, jest powodem uszkodzeń. Jak mówi proboszcz parafii pw. św. Stanisława w Czemiernikach ksiądz Jerzy Latawiec, pęknięcia nie są świeżym problemem, zdarzały się już wcześniej.

UROCZYSKO BARAN

W Uroczysku Baran zwanym Małym Katyniem w Kąkolewnicy rozpoczęły się prace poszukiwawczo - ekshumacyjne. Historia tego miejsca nie została do końca odkryta