• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

rajd

W Łukowie i w Wiśniewie trwają ostatnie przygotowania do II Pieszego Rajdu Powstańczego im. ks. Stanisława Brzóski. Temu wydarzeniu patronuje Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24. Rajd odbędzie się nocą z 20 na 21 stycznia.

DRELOW UNICI

17 stycznia przypada rocznica Męczeństwa Unitów Drelowskich. To także Dzień Patronów drelowskiego gimnazjum. W tym roku w Drelowie obchodzono 143. rocznicę męczeństwa Unitów.

fundacja

Dokładnie dwa lata temu w Węgrowie powstała Fundacja By The Way. Jej celem było zaktywizowanie młodzieży i zachęcenie do działań na rzecz innych. Wydawałoby się, że w tak małym mieście jak Węgrów taki podmiot nie będzie miał racji bytu, a młodzież nie zechce włączyć się w proponowane projekty. Okazało się jednak, że młodzi węgrowianie odpowiedzieli na wezwanie fundacji. Więcej o Fundacji By The Way – jej założeniach, członkach i ich działaniach dowiedzą się Państwo z rozmowy jaką Natalia Bala-Gąsecka przeprowadziła z wiceprezesem Fundacji Rafałem Biernatem.

inwestycje

Nadszarpnięta zębem czasu elewacja budynku siedziby władz gminy Parysów, Gminnej Biblioteki Publicznej w stolicy gminy i szkoły w Woli Starogrodzkiej przejdą w tym roku termomodernizację i zmienią swoje oblicze. W tegorocznych planach inwestycyjnych samorządu są też inne, ważne przedsięwzięcia projektowe i liniowe.

Chwastyniak

Witold Chwastyniak - trener KPS Siedlce

Polanski

Maciej Polański - KPS Siedlce

DRELOW

17 stycznia przypada rocznica Męczeństwa Unitów Drelowskich. To także Dzień Patronów drelowskiego gimnazjum. W tym roku w Drelowie obchodzono 143. rocznicę męczeństwa Unitów.

audycja rolnicza - 13 stycznia

Odszkodowania dla rolników za wystąpienie ptasiej grypy mają pokryć ich straty na zasadach rynkowych - zapowiada wiceminister rolnictwa Ewa Lech. W tym miesiącu na terenie kraju wykryto 15 ognisk wirusa podtypu H5N8. Najwięcej w województwie lubuskim w rejonie zakładów produkcyjnych.

ptasia grypa

W powiecie garwolińskim nie stwierdzono występowania zabójczej dla drobiu zarazy, jaką jest ptasia grypa. Mimo tego Powiatowy Lekarz Weterynarii w Garwolinie nałożył areszt na drób domowy, który znajduje się w hodowlach, jak również w gospodarskich zagrodach. Kontrolowane są targowiska, ptactwo rejestrowane, a za nieprzestrzeganie zakazów grozi kara od 2 do 8 tys. zł.