Dzien Babci i Dziadka

W Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim już w piątek 19 stycznia w spotkały się trzy pokolenia: seniorzy, wnuki i ich rodzice, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Na scenie sali widowiskowej wystąpiło około 70 przedszkolaków – mówi wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 Przedszkola Samorządowego nr 3 w Międzyrzecu Bożena Nowosielska.

koncert

„100 lat dla Niepodległej ”- to tytuł koncertu, który był prezentacją osiągnięć artystycznych starszego i młodszego pokolenia gminy Miastków Kościelny. Przed prawie półtysięczną publicznością, w niedzielny wieczór 14 stycznia, zaprezentowało się niemal dwustu artystów, którzy śpiewali, tańczyli i grali.

otwarcie drogi

W listopadzie ubiegłego roku Gmina Huszlew w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymała 500 tys. złotych dotacji na remont odcinka drogi gminnej z Makarówki w kierunku wsi Kiełbaski.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

W resorcie rolnictwa trwają prace nad nowelizacją przepisów dotyczących obrotu gruntami rolnymi. Chodzi o dwie rządowe ustawy: o kształtowaniu ustroju rolnego oraz o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi. Dokument w najbliższych tygodniach ma trafić na posiedzenie rządu.

Krzysztof Fedorczyk

Zasypane śniegiem, śliskie i niebezpieczne – tak wyglądają drogi na terenie powiatu węgrowskiego. Mieszkańcy tego regionu, a zwłaszcza kierowcy narzekają na bardzo złą sytuację na drogach. Niepochlebne komentarze kierowane są zwłaszcza w stronę samorządowców. Według mieszkańców, głównie oni ponoszą winę za taką sytuację.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie poruszono kwestie tegorocznego budżetu, problemów z ASF i zmian w ordynacji wyborczej do samorządów.

NADLEŚNICZY GRZEGORZ USS

Od początku roku na terenie Rezerwatu Jata odnaleziono już 27 padłych dzików zarażonych wirusem ASF. Dziś najważniejsze jest to, aby wirus nie przeniósł się z lasów do okolicznych miejscowości gdzie znajdują się hodowle trzody chlewnej. Niektórzy z rolników postulują, aby wprowadzić zakaz wstępu do lasu.

Anna Sochacka

Wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka była gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W audycji poruszono między innymi kwestie miejsca Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego na politycznej mapie miasta, zadłużenia Siedlec i czystości powietrza.

ZASŁUZONY DLA GARWOLINA

Józef Siarkiewicz, emerytowany nauczyciel, patriota i wychowawca wielu pokoleń młodzieży, który w zawodzie przepracował ponad pół wieku, otrzyma tytuł „Zasłużonego dla Miasta Garwolina”. Będzie osiemnastym mieszkańcem miasta, który został uhonorowany tym mianem.