soltysi

Ponad pół setki sołtysów i przedstawicieli rad sołeckich z powiatu garwolińskiego uczestniczyło w spotkaniu z parlamentarzystami, wicewojewodą mazowieckim i przedstawicielami instytucji powołanych do wspierania rolników. Spotkanie związane było z przypadającym w dniu 11 marca Dniem Sołtysa. Relacja Waldemara Jaronia

BEATA

Beata Kołodziejczuk mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego od blisko 3 lat walczy z rakiem. Mimo choroby nadal pomaga innym.

MOSiR

W poniedziałek, 19 marca rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim. Odbyła się także rozmowa kwalifikacyjna z kandydatką. Konkurs wygrała pełniąca dotychczas obowiązki dyrektora tej placówki Agnieszka Włoszek.

Jarmark Wielkanocny

W niedzielę, 18 marca na Placu Jana Pawła II w Międzyrzecu odbył się Jarmark Wielkanocny.

KAKOLEWNICA

94 zawodników z województwa lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego uczestniczyło w Otwartych Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach w ramach - Grand Prix Lubelszczyzny. Turniej odbył się w niedzielę 18 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Zbigniewa Ładnego.

Krzysztof Adamowicz

Wójt gminy Międzyrzec Podlaski w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił potrzebę wsparcia rolników poszkodowanych przez Afrykański Pomór Świń. Gość audycji O Tym Się Mówi powiedział, że jednorazowe odszkodowania nie rozwiązują problemu.

Komendant

Policjanci z garwolińskiej jednostki mają powody do zadowolenia, a mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. W roku ubiegłym wykrywalność przestępstw w siedmiu najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa kategoriach była o 12,5 proc. wyższa niż w 2016 roku. W kilku spektakularnych akcjach wykryto ponad 8 kg narkotyków i zlikwidowano pięć upraw konopi, założono 552 niebieskie karty. Więcej ciekawych informacji w rozmowie Waldemara Jaronia z mł. insp. Iwoną Czarnocką- komendant powiatową policji w Garwolinie.

WSPOMNIENIE

Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk, 65 kapłanów oraz wielu wiernych m.in. z parafii Zembry, Sarnaki i Górki uczestniczyło we Mszy św. pogrzebowej śp. ks. prałata Zdzisława Borkowskiego.

Liga Przedmiotowa

Uczniowie z żelechowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zajęli pierwsze miejsca w rywalizacji o miano najlepszego kucharza oraz mechanika pojazdów samochodowych w VII Powiatowej Lidze Przedmiotowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat garwoliński.