paczka

Już od 16 lat w okresie przedświątecznym, tysiące potrzebujących rodzin z całej Polski otrzymuje pomoc w ramach Świątecznej Paczki. W tym roku także w Łosicach zorganizowano drużynę Świątecznej Paczki. Wolontariusze dotarli do 37 rodzin z terenu Miasta i Gminy Łosice, które otrzymały to czego im najbardziej brakowało. Niektóre potrzeby były zaskoczeniem zarówno dla wolontariuszy jak i darczyńców.

INWESTYCJE

W gminie Górzno dobiega końca realizacja zaplanowanych na ten rok inwestycji drogowych, a jednocześnie trwają intensywne prace nad opracowaniem przyszłorocznego planu dochodów i wydatków gminy, który- jak zapewnia wójt- jest proinwestycyjny.

KIERMASZ

Bombki, szopki, choinki, aniołki, stroiki świąteczne a także ciasta i wiele innych ciekawych prac pojawiło się na kiermaszu świątecznym, który 11 grudnia odbył się w Międzyrzecu.

inwestycje

W grodzie nad Promnikiem realizowanych jest wiele inwestycji, na które przeznaczono w tym roku ponad milion złotych. Twarde i miękkie projekty wykonywano za środki własne miasta, bądź pozyskane z zewnątrz. Może nie są to spektakularne zadania, lecz ważne dla miasta.

ruch

Od 1 października obowiązuje opłata w systemie viaTOLL za przejazd samochodów ciężarowych i autobusów 12-kilometrowym odcinkiem obwodnicy Garwolina. Władze miasta i powiatu obawiały się, że spowoduje to przeniesienie ruchu ciężkich pojazdów przez centrum siedemnastotysięcznej stolicy powiatu i sprawi nie lada problem mieszkańcom. Czy tak się stało? Wyniki badań natężenia ruchu w mieście dla wielu mogły być zaskakujące.

ks Pawel Bielecki

W piątkowy wieczór 9 grudnia, w kościele Świętego Brata Alberta w Łukowie, spotkała się młodzież z Rejonu Łukowskiego, która nie tak dawno przeżywała wspólnie Światowe Dni Młodzieży. Przypomnieli sobie słowa, które kierował do nich Papież Franciszek. Słowa o tym, aby wstali z tej przysłowiowej kanapy, i realizowali Boże plany.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 9 grudnia

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 9 grudnia

Diamentowo i zloto

Pary małżeńskie z miasta i gminy Garwolin, które w tym roku świętują wyjątkowy jubileusz złotych i diamentowych godów, uhonorowane zostały prezydenckimi medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Władze samorządowe zaprosiły na tę specjalna uroczystość z tym związaną 36 par.

radny Piotr Pludowski

Komisja Rewizyjna Rady Miasta Łuków rozpatrywała skargę na dyrektora Ośródka Sportu i Rekreacji, Zbigniewa Biadunia. Skargę złożył Sebastian Szymanek, młody pływak, były zawodnik MKS Delfinek Łuków. Skarga dotyczyła tego, że odmówiono mu wstępu na krytą pływalnię.