MAJDANEK

W Radzyniu Podlaskim pracują nad wystawą upamiętniającą mieszkańców miasta, którzy przeszli przez obóz na Majdanku. Inicjatywa wiąże się z obchodami 550-lecia miasta. Wystawa przedstawiać będzie obóz kilka lat po wojnie i współcześnie, a także postaci radzynian, którzy się w nim znaleźli. Nad ekspozycją pracuje opiekun galerii „Oranżeria”, Arkadiusz Kulpa.

Janusz Koziol

Minął już ponad miesiąc od momentu, kiedy zakończyła swoją pracę komisja konkursowa powołana do wyboru kandydata na dyrektora łukowskiego szpitala. Nadal jednak Mariusz Furlepa nie objął oficjalnie tego stanowiska dyrektora. W tej chwili, na mocy uchwały Zarządu Powiatu, pełni jedynie obowiązki dyrektora.

Marcin Pasik

Wójt Marcin Pasik w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie odniósł się do spekulacji o swoim starcie w tegorocznych wyborach samorządowych. Nawiązał również do wprowadzonych przez Parlament zmian w ordynacji wyborczej, które będą obowiązywały już na jesieni.

Turniej

Natalia Brojek z Oddziału Gimnazjalnego PSP w Miastkowie Kościelnym, Maria Dziwiszek z PSP w Zgórzu i Kamila Kowalczyk z I LO im. Marszałka Jósefa Piłsudskiego w Garwolinie reprezentować będą powiat garwoliński w wojewódzkich eliminacjach 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Dariusz Szustek

Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do słów byłego prezesa łukowskich Orląt. Adam Kulik kilka dni temu zarzucił władzom miasta szantaż i zrezygnował ze stanowiska.

zaproszenie

Dziś, w czwartek 15 marca w kościele Świętego Brata Alberta odbędzie się kolejna Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwie będzie przewodniczył pallotyn ks. Krzysztof Kralka.

Adam Zaniewicz

„Starostwo nadal śpi. W związku z powyższym wysyłamy do Departamentu Dialogu pismo” – to informacja od związkowców z Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach. O swojej obecnej sytuacji poinformowali działający przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego.

POMOC SPOLECZNA

Trzecią część wydatków budżetowych gminy Maciejowice pochłania szeroko rozumiana opieka społeczna i jest to niemal dwukrotnie więcej niż zapisano na realizację inwestycji infrastrukturalnych. Ze świadczeń rodzinnych korzysta w gminie ponad 700 rodzin, a 612 pobiera zasiłek na 1050 dzieci w ramach programu 500 plus.

Adam Przywuski

Przez trzy dni gościł w Łukowie ksiądz Adam Przywuski, Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Latyczowie na Ukrainie. Poprowadził rekolekcje w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Znalazł też czas aby spotkać się z nami. Rozmawialiśmy z nim m.in. o tym, jak można mu pomóc w jego codziennej pracy w Latyczowie. Ksiądz Adam Przywuski, nie ukrywał, ze dziś najbardziej potrzebuje rąk do pracy.