Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie odpowiadał na pytania związane ze skargą na sołtys wsi Strzała, przygotowaniem do ewentualnej walki ze zbliżającym się ASF i postępach prac przy centrum handlowym Karuzela.

Lisie Jamy

Na „Lisich Jamach” zwanych garwolińskimi Palmirami, gdzie w latach 1942-44 niemieccy żołnierze rozstrzelali ponad 2,5 tys. ludzi różnych narodowości, 14 września uroczyście obchodzono Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmu Niemieckiego. W miejscu największej kaźni w powiecie garwolińskim zgromadziło się liczne grono mieszkańców.

Starosta Janusz Koziol

100 tysięcy złotych to wysokość kary, jaką już naliczono firmie, która wciąż nie może zakończyć remontu pierwszego piętra budynku po I LO. Prace zlecone przez powiat łukowski miały zakończyć się pod koniec czerwca, ale wciąż trwają. Jak mówi starosta Janusz Kozioł, firma na tej robocie interesu nie zrobi.

Muzyczne zakonczenia lata w Kobylanach

Przez całe lato w Gminie Terespol mieszkańcy mogli uczestniczyć w dyskotekach pod chmurką organizowanych na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku. Podsumowaniem tych imprez będzie „Pożegnanie lata w rytmie disco”. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 16 września w Kobylanach k/ Terespola, początek o godz. 17.00. Do udziału w imprezie zaprasza wójt Krzysztof Iwaniuk

Nabozenstwo fatimskie

Tysiące wiernych wzięło udział w Nabożeństwie Fatimskim, jakie odbyło się 13 września w parafii pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa w dużej części była poświęcona walce z Afrykańskim Pomorem Świń w naszym regionie.

WODA

Badania próbek wody pobrane przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczna w Radzyniu Podlaskim wykazały że woda spełnia wszystkie normy jakości.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła między innymi sytuacji w oświacie na terenie gminy i walki z ASF.

Marek Chcialowski

Czy zniszczony przez ubiegłoroczną nawałnicę most w Podstolicach w gminie Maciejowice zostanie wyremontowany? Zadecydują o tym radni powiatu garwolińskiego na nadzwyczajnej sesji, która odbędzie się 15 września. Most wymaga pilnego remontu, a dotacja przyznana z puli wojewody i środki własne powiatu nie pokrywają w całości kosztów inwestycji, która powinna być wykonana do końca tego roku.