• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

STAROSTA

Powiat garwoliński pozyska duże pieniądze z unijnej kasy na inwestycje poprawiające życie mieszkańców. Dzięki otwarciu nowej wiązki projektu, siedleckie Regionalne Inwestycje Terytorialne zostały rozszerzone o powiat garwoliński. To z kolei pozwoliło na złożenie wniosku o dofinansowanie kwotą 6,3 mln zł zadania wartości 7,9 mln zł, ale to nie wszystko...

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 27 stycznia

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 27 stycznia Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi przyjęło harmonogram naboru wniosków w ramach PROW 2014-2020.

konkurs

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Koszelówce, za zrazy Leonki z jagnięciny, zajęły pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym „Specjały Kornickiej Kuchni – Najlepsza potrawa z baraniny”.

Dyrektor Ewa Wojciechowska

27 stycznia o 10.00 rozpoczęła się konferencja w sokołowskim SP ZOZ-ie z udziałem starosty sokołowskiego i dyrekcji szpitala. Na spotkanie nie zaproszono przedstawicieli związków zawodowych.

Starosta Leszek Iwaniuk

27 stycznia o 10.00 rozpoczęła się konferencja w sokołowskim SP ZOZ-ie z udziałem starosty sokołowskiego i dyrekcji szpitala. Na spotkanie nie zaproszono przedstawicieli związków zawodowych.

biblioteka

Każdego niemal roku Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu zaskakuje nową inwestycją, która zmienia oblicze placówki. Początek tego roku, to oddanie do użytku przebudowanej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteki, która funkcjonuje w ramach ośrodka kultury.

Wojciech Kudelski

Miasto w ostatnich latach zrobiło naprawdę bardzo wiele, aby zlikwidować problem zanieczyszczonego powietrza – powiedział w audycji "O Tym Się Mówi" na antenie Radia Podlasie, Wojciech Kudelski. Prezydent Siedlec w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim podał za przykład likwidację wielu kotłowni i unowocześnienie pozostałych.

konkurs

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Koszelówce za zrazy Leonki z jagnięciny zajęły pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym „Specjały Kornickiej Kuchni – Najlepsza potrawa z baraniny”.

jubileusz

25 stycznia najstarsza mieszkanka Garwolina Marianna Rękawek obchodziła swoje 103. urodziny. Taki jubileusz jest szczególnym powodem dumy mieszkańców i władz samorządowych Garwolina. Dostojna Jubilatka jest osobą pogodnego usposobienia, zawsze uśmiechniętą, pełną pogody ducha i wiary. Urodziła się, wychowała i po dzień dzisiejszy mieszka w Garwolinie otoczona dosyć liczną i kochającą się rodziną.