• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

audycja rolnicza - 7 kwietnia

Niewykluczone, że prawo ograniczające obrót ziemią rolną w Polsce będzie jeszcze nowelizowane - zapowiedziało ministerstwo rolnictwa. Od kwietnia ubiegłego roku funkcjonuje ustawa mająca utrudniać spekulacyjny handel takimi gruntami. Z założenia mają one trafiać głównie w ręce rolników indywidualnych.

konkursy

W gminie Miastków Kościelny organizowanych jest wiele konkursów i spotkań, które wpisują się w realizowany od kilku lat program edukacji kulturalnej. Ostatnio przeprowadzono konkurs pięknego czytania i ortograficzny, ale dużą popularnością cieszą się również spotkania z twórcami ludowymi, którzy przybliżają dzieciom i młodzieży ginące już zawody czy zwyczaje.

HERB

Radny Piotr Płudowski podczas odbywającej się ostatnio sesji Rady Miasta powrócił do tematu opracowania herbu Łukowa. Pytał co dziś dzieje się w tej sprawie. A przypomnijmy, że kilka lat temu ten temat był szeroko komentowany.

KONFERENCJA

O seksualności osób z zaburzeniami rozwojowymi rozmawiano 7 kwietnia w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Asłanowicza w Siedlcach. Odbyła się tam konferencja z udziałem rodziców, i pedagogów pn. „Kiedy dziecko dojrzewa rodzą się pytania”.

Albina Lubian

W Pilawie rozpoczęły się procedury przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy, który jeszcze w tym roku wykona wielofunkcyjne boisko sportowe w Trąbkach. Inwestycja realizowana będzie na części działki, gdzie zlokalizowane są obiekty szkolne.

umowa

„Korytnica Łaskarzewska nowym Centrum Kultury Sakralnej Mazowsza Wschodniego” - to nazwa projektu, na realizację którego parafia św. Bartłomieja Apostoła pozyskała ponad trzy miliony unijnej dotacji, by odnowić zabytkowy kościół i adaptować nadszarpniętą zębem czasu organistówkę na muzeum. 5 kwietnia podpisano historyczną umowę w tej sprawie.

Waldemar Sabak

Mieszkańcy Samorządek w gminie Górzno będą mieli chodnik przy drodze powiatowej biegnącej przez wieś. To efekt porozumienia wójta gminy ze starostwem powiatowym w Garwolinie i Powiatowym Zarządem Dróg. Ostateczną decyzję podejmie jednak wojewoda.

hydrofornia

W Kownatach koło Huszlewa trwają prace związane z budową ujęcia wody. Będzie to już druga hydrofornia na terenie gminy Huszlew, która rozwiąże problem z niskim ciśnieniem wody. Na hydrofornię został zaadoptowany budynek byłej zlewni mleka. Prace mają zakończyć się do końca maja br. Inwestycje opiewa kwotę 1 mln. 550 tys. złotych. Z wójtem Gminy Huszlew Stanisławem Stefaniukiem rozmawia Sł. Karczewski

Akcja odblaski

Posterunek Policji w Żelechowie, przy wsparciu samorządu miasta i gminy organizuje wiele działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa, między innymi w szkołach. Dużą popularnością cieszą się akcje związane z obdarowywaniem dzieci elementami odblaskowymi, do których włączono też siedlecką Fundację Pomocy dla Dzieci Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych.