Marek Chcialowski

Geografia, matematyka, wiedza o społeczeństwie oraz język angielski - to najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów ze szkół prowadzonych przez powiat garwoliński przedmioty, jeśli chodzi o egzaminy pisemne zdawane na poziomie rozszerzonym. Tylko 19 maturzystów wybrało informatykę i aż 17 filozofię, a jeden historię muzyki.

Mariusz Osiak

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła przygotowania do wprowadzenia reformy oświaty, przyrostu demograficznego i rozwoju samorządu.

Eko-moda

W Zespole Szkół w Michałówce podsumowano gminny konkursu ekologiczny pod hasłem „Ekologiczny pokaz mody”, który polegał na wykonaniu przez uczniów szkół podstawowych strojów z odpadów. W konkursie uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe prowadzone przez gminę Garwolin.

Jerzy Remiszewski

O sytuacji w polskim sadownictwie mówił dzisiaj (15 maja) na antenie Katolickiego Radia Podlasie wiceprzewodniczący Związku Sadowników RP. Jerzy Remiszewski było gościem audycji O Tym Się Mówi.

Marek Chcialowski

4- kilometrowy odcinek drogi powiatowej Górzno- Samorządki Kolonia zostanie naprawiony dzięki ministerialnemu wsparciu. Pozostałe wolne środki zostaną zwrócone do państwowej kasy, ale powiat zamierza rozszerzyć zadanie na długości kilometra. Komisja wojewody pozytywnie zaopiniowała wniosek powiatu o pomoc finansową na modernizację drogi od Samorządek do Żelechowa

ROLNICY

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa pod red. Andrzeja Ilczuka z 12 maja

KAKOLEWNICA

Zespół Ludowy Wrzos z Kąkolewnicy będzie reprezentował powiat radzyński i łukowski w Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych. Zespół ten komisja konkursowa wybrała podczas w Regionalnego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy. Posłuchaj relacji:

Biskup Kazimierz Gurda

Pielgrzymi z diecezji siedleckiej wraz z Księdzem Biskupem Kazimierzem Gurdą biorą udział obchodach setnej rocznicy objawień Matki Bożej trojgu pastuszkom w Fatimie. W tej portugalskiej miejscowości od 12 maja przebywa także Ojciec Święty Franciszek, który dziś ogłosił świętymi bł. Franciszka i bł. Hiacyntę Marto. Z Fatimy specjalne pozdrowienia dla diecezjan przesyła, za naszym pośrednictwem Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Poeci

W Miejsko - Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie działa Klub Miłośników Poezji, którego założeniem jest promocja lokalnych poetów i ich twórczości, która dotyka różnych dziedzin życia codziennego. Poezja jest dla nich pasją, z którą chcą się dzielić z innymi. Swoje wiersze recytują: Halina Prządka, Andrzej Szałas, Bożena Węgrzynek, Stefan Jerzy Siudalski, Elżbieta Kurek, Maria Stefanowska, Barbara Nowakowska, Łukasz Grzelak i Andrzej Krzysztof Malesa, a relację przygotował Waldemar Jaroń.