Adam Zaniewicz

„Starostwo nadal śpi. W związku z powyższym wysyłamy do Departamentu Dialogu pismo” – to informacja od związkowców z Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach. O swojej obecnej sytuacji poinformowali działający przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego.

POMOC SPOLECZNA

Trzecią część wydatków budżetowych gminy Maciejowice pochłania szeroko rozumiana opieka społeczna i jest to niemal dwukrotnie więcej niż zapisano na realizację inwestycji infrastrukturalnych. Ze świadczeń rodzinnych korzysta w gminie ponad 700 rodzin, a 612 pobiera zasiłek na 1050 dzieci w ramach programu 500 plus.

Adam Przywuski

Przez trzy dni gościł w Łukowie ksiądz Adam Przywuski, Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Latyczowie na Ukrainie. Poprowadził rekolekcje w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Znalazł też czas aby spotkać się z nami. Rozmawialiśmy z nim m.in. o tym, jak można mu pomóc w jego codziennej pracy w Latyczowie. Ksiądz Adam Przywuski, nie ukrywał, ze dziś najbardziej potrzebuje rąk do pracy.

Janina Ewa Orzelowska

Janina Ewa Orzełowska w rozmowie z Radiem Podlasie mówiła o poszukiwaniach dobrego kandydata na wybory samorządowe. Podkreśliła również potrzebę dalszego rozwoju miasta, nie tylko pod względem infrastrukturalnym.

konkurs

13 marca w Kąkolewnicy odbył się w Radzyniu Podlaskim Etap Rejonowy II Diecezjalnego Konkursu Biblijnego pt. Spotkania z Jezusem wg Ewangelii św. Marka. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z 6 dekanatów (międzyrzeckiego, radzyńskiego, komarowskiego, adamowskiego i dwóch dekanatów łukowskich).

Dzien Soltysa

Poświęcają swój czas, angażują się, zmieniają otoczenie. Są nieocenionymi liderami wsi i urzędnikami bez biurek. Swoje święto sołtysi obchodzą 11 marca, ale w gminie Pilawa tradycyjne spotkanie z tej wyjątkowej okazji odbyło się 13 marca.

spokrewnieni

W ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach w niedzielę, 11 marca przedstawiciele służb mundurowych z całego powiatu oddawali krew.

Marcin Kolodziejczyk

Na tegoroczne inwestycje samorząd gminy Garwolin zabezpieczył w budżecie prawie 14 milionów złotych. W planach jest wykonanie niemal 30 zadań, które związane są przede wszystkim z ochroną środowiska, komunikacją, sportem czy oświatą.

TRZEBIESZOW

11 marca, podczas Gminnego Dnia Kobiet w Trzebieszowie, zostały wręczone honorowe tytuły Kobiety Roku Gminy Trzebieszów 2018.