• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

INSPEKTOR

2177 spraw wpłynęły w ubiegłym roku do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Garwolinie, w tym znaczna część to skargi i donosy na samowole budowlane. W przypadku ujawnienia postępowania niezgodnego z prawem nakładane są wysokie kary, ale to nie odstrasza innych.

DOM SAMOPOMOCY

12 kwietnia odbyło się przedświąteczne spotkanie dla podopiecznych Dziennego Domu Samopomocy w Radzyniu Podlaskim. Padły na nim zapowiedzi zmian, które będą dotyczyły potrzebujących.

Wieslaw Gaska

Gmina Borowie jest jednym z prężniej rozwijających się samorządów w powiecie garwolińskim i należy do grona gmin wiejskich, które pozyskują najwięcej środków unijnych na realizację inwestycji. W tym roku złożono też wiele wniosków do różnych instytucji o finansowe wsparcie zaplanowanych zadań.

STYPENDIA

29 młodych sportowców reprezentujących kluby działające na terenie powiatu garwolińskiego, którzy poszczycić się mogą osiągnięciami na wojewódzkich i krajowych arenach sportowych otrzymało stypendia Starosty Powiatu Garwolińskiego. Prym w tym względzie wiodą lekkoatleci Garwolińskiego Klubu Sportowego „Wilga”, ale wśród stypendystów znaleźli się też pływacy i karatecy

PRZEDSZKOLAKI

Dzieci z grupy „Ekoludki” z Przedszkola Integracyjnego nr 1 przesyłają Państwu za naszym pośrednictwem Wielkanocne Życzenia. Na naszej antenie usłyszycie je Państwo w Wielkanocny Poniedziałek o godzinie 19.30.

PRZEMOWIENIE

W Siedlcach 12 kwietnia odbyły się obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. O godz. 9.00 w kościele pod wezwaniem św. Stanisława BM odprawiono Mszę św. w intencji pomordowanych. Eucharystii przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

ks. Karol Jakubiak

„Dzień Sądu” to tytuł spektaklu, który mogli obejrzeć uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza. Przygotowali go uczniowie z różnych klas pod kierunkiem księdza Karola Jakubiaka. Był to sąd nad Jezusem bez Jezusa, przypominający najważniejsze wydarzenia w roku, czyli Triduum Paschalne.

Tomasz Cabaj

„Czy Ty chcesz?” - to pytanie było w centrum trzydniowych rekolekcji, które odbywały się w garwolińskiej kolegiacie Przemienienia Pańskiego i adresowane były do młodzieży szkolnej uczęszczającej do miejscowych gimnazjów i szkół średnich. Tematem przewodnim była biblijna postawa „dwóch łotrów” i ich relacja do Jezusa.

burmistrz Dariusz Szustek

Dworzec PKP w Łukowie to miejsce, które od wielu lat jest niestety zupełnie nie wykorzystane. Nie ma tam już nawet kas biletowych. Ale według zapowiedzi burmistrza Dariusza Szustka ma się to już niedługo zmienić.