KONKURS

We wtorek, 10 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim odbył się III Międzyszkolny Konkurs Literacki „Mistrz Pióra”.

Dariusz Szustek

Burmistrz Łukowa w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził niezadowolenie z powodu sytuacji w ŁKS Orlęta Łuków. Jak powiedział, kończy się czas obserwowania poczynań działaczy, teraz trzeba zająć się konkretnymi działaniami.

Arkadiusz Kasznia

Łukowski Klub Sportowy Orlęta Łuków znalazł się w impasie. Nie ma prezesa, Zarząd ze względu na rezygnację czterech członków nie może podejmować decyzji, a komisja rewizyjna klubu wnioskuje do starosty o powołanie kuratora.

Cezary Tudek

Mosiężny orzeł na obelisku poświęconym Józefowi Piłsudskiemu, księga pamiątkowa, ścieżka spacerowa z zaznaczonymi miejscami pamięci, publikacja historyczna, imprezy sportowe i kulturalne. W planach jest też posadzenie kilku drzew.

Orchowek

Niegdyś miasto, obecnie największa wieś gminy Włodawa, która zachowała charakter małomiasteczkowy. Orchówek – położony przy trójstyku granic Polski, Białorusi i Ukrainy ma swój początek w 1506 roku.

rocznica

34. rocznica powrotu krzyży do sal lekcyjnych w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem była przesłanką do odprawienia Mszy św. dla młodzieży dwóch garwolińskich liceów ogólnokształcących i miętneńskiego Zespołu Szkół. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, Piotr Sawczuk.

Olimpiada w Starej Kornicy

Gminna olimpiada wiedzy o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości odbyła się w świetlicy wiejskiej w Starej Kornicy.

Wielkanocne i patriotyczne piesni

8 kwietnia w kościele parafialnym w Turowie odbył się przegląd pieśni wielkanocnych i patriotycznych.

HOMILIA

W niedzielę, 8 kwietnia Kościół Katolicki przeżywał Święto Miłosierdzia Bożego. Ustanowił je dla całego Kościoła papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. Obecnie jest nazywane też Niedzielą Miłosierdzia.