Jan Sprzeczka

Emerytura, to czas znalezienia nowych celów lub powrót do starych. To czas, kiedy można robić to na co ma się ochotę, spełniać marzenia, być aktywnym. Pan Jan Sprzęczka - mieszkaniec Garwolina twierdzi, że emerytura to piękna sprawa i ważne, by być w grupie rówieśniczej, gdzie ludzie „chcą coś chcieć”. Żona pana Jana natomiast odnalazła na emeryturze i urzeczywistnia skrywaną artystyczną duszę.

Miroslawa Miszkurka

Stan budynków komunalnych w Żelechowie pozostawia wiele do życzenia, a niektóre nie spełniają norm przewidzianych na lokale użytkowe. Dlatego samorząd podjął decyzję o budowie budynku socjalnego, w którym będzie się mieściło 8 mieszkań.

zawody

20 drużyn męskich i 8 żeńskich ochotniczych straży pożarnych z powiatu bialskiego spotkało się na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się 18 czerwca na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim.

PRZEDSZKOLE

Dobiega końca rozbudowa gminnego przedszkola w nadwiślańskiej gminie. Powiększenie dotychczasowej bazy lokalowej zwiększy liczbę miejsc w przedszkolu i tym samym rozwiąże wiele problemów związanych z zapotrzebowaniem społecznym. Inwestycja jest realizowana z funduszy własnych gminy, bo na rozbudowę placówki przedszkolnej nie można uzyskać dotacji.

Bozena Niedzielak

Wicestarosta łosicka Bożena Niedzielak była dziś, 19 czerwca gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła nowego ogniska ASF w naszym regionie, a także rezygnacji Czesława Gizińskiego z funkcji radnego powiatowego.

Iwona Sobczuk

Już po raz trzeci, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbył się koncert chwały „Biała dla Jezusa”. Przed zebranymi, w wypełnionym po brzegi amfiteatrze wystąpił zespół Deus Meus.

Daniel Milewski

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Daniel Milewski był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowej (16 czerwca) audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Parlamentarzysta mówił o potrzebie zmiany konstytucji i przygotowaniach do zbliżających się wyborów samorządowych.

Hala sportowa

14 czerwca w Górznie uroczyście oddano do użytku halę sportową, która jest największym tego typu obiektem w powiecie garwolińskim i jednym z większych w regionie. Przecięto też wstęgę otwierającą podwoje boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią.

TERESPOL

Rok 2017 jest rokiem srebrnego jubileuszu gminy Terespol, która od 1992 roku jest samodzielną jednostką samorządu terytorialnego. We środę, 14 czerwca w urzędzie gminy Terespol odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy. Była to okazja do przypomnienia zgromadzonym o początkach i dokonaniach gminy Terespol. Izabela Chajkaluk z Katolickiego Radia Podlasie rozmawiała o tym z Krzysztofem Iwaniukiem, wójtem gminy Terespol.