• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Relacja

38 pocztów sztandarowych i ponad 250 strażaków z powiatu garwolińskiego spotkało się 6 maja w Sanktuarium w Górkach, by powierzyć się opiece Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia ok. 1500 pielgrzymów uczestniczyło w rozpoczynających się Nabożeństwach Fatimskich.

KAKOLEWNICA

11 maja, w rocznicę podpisanej umowy o współpracy partnerskiej, 54 -osobowa delegacja z gminy Kąkolewnica uda się na Węgry. W skład delegacji wejdą m.in. sołtysi, przedstawiciele zespołów ludowych, klubu sportowego GROM, pracownicy urzędu gminy, radni oraz wójt gminy. Powrót z Węgier zaplanowano na 15 maja. POSŁUCHAJ:

KONSTANTY STRUS

Siedlecki przedsiębiorca Konstanty Strus został Honorowym Obywatelem Gminy Trzebieszów. Tytuł ten za działalność społeczną na terenie Gminy Trzebieszów, Rada Gminy nadała 31 marca. Uroczyste wręczenie Tytułu Honorowego Obywatela Gminy Trzebieszów nastąpiło 9 maja podczas uroczystej sesji Rady Gminy Trzebieszów, która odbyła się w Szaniawach Poniatach.

SPRAWA

Pod koniec lutego bieżącego roku informowaliśmy Państwa o drastycznym przykładzie znęcania się nad zwierzętami. Na terenie powiatu węgrowskiego znalezione zostały zwłoki psa, umieszczone w worku i porzucone w lesie. Dziś od tego wydarzenia mija dokładnie 11 tygodni i wiadomo już, że sprawa została zamknięta, o czym poinformowała Radio Podlasie Jadwiga Adamczuk z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Węgrowie.

Maria Perek

Miasto Garwolin złożyło przeszło 30 wniosków o dofinansowanie różnych projektów twardych i miękkich środkami zewnętrznymi na kwotę ponad 67 mln zł. Z tej sumy do kasy miasta wpłynęło już około 32 mln zł, a pozostałe wnioski czekają na rozpatrzenie.

LESZEK REDOSZ

Zastępca Burmistrza Węgrowa Leszek Redosz był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowej audycji O Tym Się Mówi. Rozmowa dotyczyła inwestycji, kłopotów z wywozem śmieci z terenu miasta i roli młodzieży w życiu samorządu.

Jubileusz

Orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie jest najstarszą w powiecie garwolińskim i w tym roku obchodzi 110. urodziny. Jubileuszowe uroczystości połączone były z przypadającym na początek maja strażackim świętem.

WYSCIGI

6 maja na lotnisku w Białej Podlaskiej rozpoczęły się wyścigi równoległe. W pierwszym dniu imprezy zawodnicy rozpoczęli eliminacje do Pucharu Polski w wyścigach równoległych, na 1/4 mili. W finale wystąpi osiem najszybszych samochodów i motocykli.

audycja rolnicza 5 maja

Członkowie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi wysłuchali informacji Ministra Rolnictwa na temat zadań związanych z poprawą infrastruktury drogowej na terenach wiejskich. Informację przedstawił wiceminister Zbigniew Babalski.