• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Szaniawy Poniaty

Ponad 100 osób wzięło udział 4 marca w I Rajdzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z Trzebieszowa wyruszyły dwie grupy – rowerowa, licząca ponad 30 osób i piesza, około 60 - osobowa. Ponadto do Szaniaw – Poniat przybyła 25 - osobowa grupa z Łukowa.

REPORTAZ

Andrzej Ilczuk, dziennikarz Katolickiego Radia Podlasie nagrodzony w XIX Ogólnopolskim Konkursie Radiowym "Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą". Reportaż naszego redakcyjnego kolegi pt.: "Kontra ASF" uhonorowano nagrodą Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Mariusz Osiak

Radni w gminie Łuków podjęli już uchwałę w sprawie utworzenia nowej sieci szkół. Wszystkie gminne gimnazja, które do tej pory działały w ramach Zespołów Szkół, zostaną wchłonięte przez szkoły podstawowe. Jak mówi wójt Mariusz Osiak, w gminie wracają do „starego”, czyli do tego, co było przed wprowadzeniem gimnazjów.

relikwie

Relikwiarz z malutkimi drewienkami pobranymi z Krzyża Chrystusowego, po 280 latach został odnaleziony w parafii św. Jana Chrzciciela w Kłoczewie. Było to 16 grudnia ubiegłego roku, a 3 marca tego roku odbyły się w parafii uroczystości przywrócenia na nowo kultu relikwii Krzyża Świętego, którym przewodniczył ordynariusz Diecezji Siedleckiej Biskup Kazimierz Gurda.

FIO Mazowsze Lokalnie

Niewielkie pieniądze, spodziewany duży efekt. Grupy nieformalne, stowarzyszenia i organizacje samopomocowe mogą już wnioskować o dofinansowanie swoich działań w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Mazowsze Lokalnie.

turniej

W Zespole Szkół w Olszance odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Wśród uczniów szkół podstawowych największą wiedzą wykazał się Bartłomiej Mikiciuk. Drugie miejsce zajął Paweł Denisiuk. Na trzecim miejscu uplasowała się Emilia Aleksandrowicz.

audycja rolnicza - 3 marca

Rząd przyjął projekt ustawy o spółdzielniach rolników. Przepisy mają zachęcać producentów żywności do konsolidowania się w ramach tych podmiotów. Mają poprawić ich pozycję handlową.

Patrycja i Rafal

W I LO im. T. Kościuszki w Łukowie trwają przygotowania do Rekolekcji Psychologicznych. Na to spotkanie zapraszają Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna oraz Młodzieżowi Liderzy „Kościuszki”.

ODNOWIONE OBRAZY

Przygotowując się do jubileuszu 600-lecia garwolińskiej parafii, postanowiono odnowić wszystkie obrazy jakie znajdują się w kościele. I po części się to udało. W tym roku odrestaurowane zostały trzy obrazy znalezione w archiwum, które pochodzą z dawnego, spalonego kościoła. Były one bardzo zniszczone, w przypadku jednego należało wykonać dublaż.