• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

ROLNICY

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa pod red. Andrzeja Ilczuka z 4 sierpnia

Adam Domanski

Parczewskie dożynki odbędą się w niedzielę 3 września w Sosnowicy. W programie występy kabaretów, muzyka, regionalne potrawy i konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Głównym miejscem wydarzeń będzie stadion sportowy w Sosnowicy.

ASF

Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Lublinie wydał decyzję o wybiciu wszystkich świń w gminie Kąkolewnica, które znajdują się w terenie zapowietrzonym utworzonym w związku z wykryciem czterech ognisk afrykańskiego pomoru świń. Dwa tysiące świń, które mogą zostać uśmiercone znajduje się w 75 gospodarstwach.

Janusz Koziol

Starosta łukowski Janusz Kozioł był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowej (4 sierpnia) audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. Poranna rozmowa toczyła się wokół problematyki oświaty, służby zdrowia i planów inwestycji drogowych powiatu łukowskiego.

Maria Pszczolkowska

Na ulicy Rurowej w Łukowie powstaje plac zabaw. Miał być gotowy w połowie lipca, ale wykonawca nie zdążył. Zabawek wciąż nie ma. Pojawiają się natomiast głosy mieszkańców, że nie jest to najlepsze miejsce. Nie podoba im się okolica i uważają, że nie jest tam bezpiecznie.

pielgrzymka

3 sierpnia z Garwolina wyruszyło około 400 pielgrzymów, by w duchowej wędrówce na Jasną Górę zawierzyć siebie i swoją wiarę Matce Kościoła, odkryć coś, czego im brakuje. To wewnętrzna przemiana w ich sercach, wszelkie głębokie rozmyślania, odpowiedź na pytanie – dokąd tak na serio idę?

II Uliczna Miedzyrzecka Dycha

Ponad 150 osób uczestniczyło w biegu ulicznym Międzyrzecka Dycha, który odbył się 30 lipca w Międzyrzecu Podlaskim.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 21 lipca 2017

Już prawie pół miliarda złotych wynoszą oszacowane straty w uprawach rolnych, spowodowane przez wiosenne przymrozki i opady śniegu. Dane opracował resort rolnictwa i rozwoju wsi. Szacunki będą jeszcze większe, ponieważ część komisji terenowych wznowiła prace z uwagi na letnie burze.

Krzysztof Adamowicz

Wójt gminy Międzyrzec Podlaski, Krzysztof Adamowicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym (03. sierpnia) wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Program w całości był poświęcony sytuacji rolników prowadzących działalność w strefie zapowietrzonej i zagrożonej ASF.