• mobilne podlasie24
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

BUDZET

Ponad 20 proc. wydatków budżetu gminy Górzno przeznaczonych zostanie w tym roku na realizację ambitnych zadań inwestycyjnych. Wśród nich jest dokończenie finansowania budowy największej w powiecie hali sportowej i rozbudowy szkoły w Uninie o pomieszczenia dla przedszkola. W planach jest też rozpoczęcie budowy placówki przedszkolnej i oczyszczalni ścieków w stolicy gminy oraz wiele innych.

Dariusz Szustek

Ostatnio gościem porannej audycji „O tym się mówi” na antenie Katolickiego Radia Podlasie był burmistrz Łukowa Dariusz Szustek. Pytany był przez prowadzącego program Marcina Jabłkowskiego m.in. o planowane inwestycje na 2017 rok. Jako najważniejszą, burmistrz wymienił modernizację zalewu Zimna Woda.

spotkanie noworoczne

Około 190 osób uczestniczyło w dorocznym spotkaniu polityczno- samorządowo- biznesowej śmietanki powiatu garwolińskiego. W przemówieniach nie było politycznych wycieczek, jedynie troska o dalszy rozkwit miast i gmin powiatu we współpracy ponad podziałami. Wśród zaproszonych był m. in. ambasador Mołdawii i wicemarszałek Senatu RP.

harcerze

Harcerze i zuchy, a także młodzież z parafii Turów przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania wraz ze swoimi rodzicami spotkała się 6 stycznia na dorocznym spotkaniu opłatkowym. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Turowie.

Tulilow

6 stycznia w Tuliłowie odbyło się otwarte spotkanie opłatkowo - noworoczne. Mimo siarczystego mrozu do świetlicy OSP w Tuliłowie przybyło wielu mieszkańców gminy Międzyrzec.

Polskowola

6 stycznia w Domu Ludowym w Polskowoli odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Kolędy i piosenki o Bożym Narodzeniu zaśpiewały zespoły ludowe z gminy Kąkolewnica, Drelów i Międzyrzec.

Dorota Kozlowska

Rok 2016 za nami. Początek nowego roku to czas planowania i podsumowań. Przypomnijmy sobie, co w minionym roku wydarzyło się w łosickiej kulturze.

Grzegorz Skwarek

Jak już informowaliśmy 4 stycznia w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyła konferencja prasowa. Z dziennikarzami spotkał się nowy dyrektor Grzegorz Skwarek oraz pracownicy Ośrodka. Mówiono o wydarzeniach minionego roku oraz omówiono plany na 2017 rok.

ks. Marek Bienkowski

Caritas Diecezji Siedleckiej aktywnie włącza się w pomoc rodzinom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, obejmując je - we współpracy z parafiami diecezji siedleckiej - wsparciem finansowym tak, aby mogły pozostać w swojej ojczyźnie i przetrwać najcięższe chwile ich życia.