• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Adam Abramowicz

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz był w środę 7 czerwca gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji „O Tym Się Mówi”. Rozmowa dotyczyła prac nad projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, pomysłu utworzenia województwa siedlecko – bialskopodlaskiego i szans na przedłużenie autostrady A2 do granicy Polski.

Alina Lubian

Jest duża szansa na wybudowanie w Pilawie od lat oczekiwanego wiaduktu i obwodnicy centrum miasta. Samorząd miasta i gminy osiągnął wstępne porozumienie z PKP i urzędem marszałkowskim dotyczące realizacji tych inwestycji. Kolej stawia jednak warunek, od spełnienia którego uzależnia budowę wiaduktu.

akcja

4 czerwca w Węgrowie odbyła się kolejna odsłona akcji organizowanej przez firmę Polpharma we współpracy z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej pod nazwą „Strefa na zdrowie”. Jest to akcja edukacyjna mająca na celu uświadomienie jak ważna jest profilaktyka zdrowotna.

Urszula Bykowska

Rada Rodziców z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie wciąż liczy na to, że burmistrz weźmie pod uwagę ich opinię i zmieni zdanie w sprawie obsadzenia stanowiska dyrektora placówki. Obawiają się, że jeżeli zdania nie zmieni, może spełnić się scenariusz z ubiegłego roku, i przedszkole zostanie przeniesione.

Waldemar Sabak

Po dziesięciu latach i zmianie władz powiatowych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Garwolinie, dojrzała idea budowy pomnika św. Floriana na terenie góreckiego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Jest projekt figury i dalsze decyzje.

Kakolewnica

4 czerwca w Kąkolewnicy odbył się dzień rodziny. Na stadionie gminnym spotkało się ponad tysiąc osób. Było wiele atrakcji, ale największą był helikopter, który wylądował na murawie stadionu.

VIVATY

W miniony weekend (3 i 4 czerwca) w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się już IX Wiwaty Królewskie. Impreza nawiązuje do przejazdu przez Międzyrzec Podlaski króla Aleksandra Jagielończyka w 1503 roku.

Jak sie czyta

Uczniowie międzyrzeckich szkół włączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania na rekord „Jak nie czytam, jak czytam”.

Krzysztof Iwaniuk

Wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk był dzisiaj (5-go czerwca) gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi. Rozmowa dotyczyła zamieszania wokół udzielenia absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu, wycofania reformy samorządowej, nowego prawa wodnego i współpracy z Chinami.