Jaroslaw Koczkodaj

Wraz z ostatnim dniem listopada kończy się rekrutacja do pierwszego w powiecie radzyńskim żłobka. Żłobek w Ulanie-Majoracie zostanie otwarty w styczniu. Może pomieścić sześćdziesięcioro dzieci. W tym momencie rodzice zgłosili ponad dwadzieścioro dzieci.

policja

Każdego dnia, tygodnia i miesiąca policjanci patrolujący drogi naszego powiatu starają się, w trosce o nasze bezpieczeństwo, wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców. Zarówno tych, którzy prowadzą auta, jak i tych którzy jeżdżą rowerami. - Niestety statystyki potwierdzają, że pomimo wielu akcji i apeli, nietrzeźwi kierowcy wciąż są obecni na naszych drogach - mówi asp. sztab. Marcin Józwik, rzecznik prasowy KPP w Łukowie.

Uznanie dla krwiodawców z powiatu garwolińskiego

Powiat garwoliński należy do mazowieckiej czołówki pod względem honorowego krwiodawstwa. Prym wiodą w tym względzie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i strażacy. Okazją do podsumowań i podziękowań było spotkanie zasłużonych krwiodawców zorganizowane 29 listopada w garwolińskim CSiK. „Kryształowym sercem” uhonorowano Jana Ostrowskiego z OSP Sobolew.

Bartlomiej Kurkus

Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w siedleckiej Radzie Powiatu, Bartłomiej Kurkus, był gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie odpowiadał na pytania związane z wydarzeniami z ostatniej sesji Rady Powiatu, kiedy radni PiS chcieli obniżenia wynagrodzenia Starosty Dariusza Stopy.

Dariusz Lobejko

Gmina Jabłoń sprzedaje nieruchomość położoną w Kolonii Kolano. W przeszłości była w niej zlewnia mleka, funkcjonowała też jako galeria twórczości ludowej. Mieszkańcy podczas zgromadzenia wiejskiego zadecydowali o planach sprzedaży. Radni rady gminy zatwierdzili tę decyzję podczas sesji w środę 29 listopada.

Anna Maria Siarkowska

Poseł Partii Republikańskiej Anna Maria Siarkowska była gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie poruszone zostały kwestie funkcjonowania klas mundurowych, tworzenia struktur Wojsk Obrony Terytorialnej i ograniczenia handlu w niedziele.

Krzysztof Fornal

50 ulic i cztery osiedla mieszkaniowe - to miejsca gdzie wymienione zostanie uliczne oświetlenie. W sumie wymienionych zostanie 1350 lam z sodowych na ledowe, a najwięcej wzdłuż ulicy Międzyrzeckiej – 113.

Marcin Kolodziejczyk

W prestiżowym rankingu zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego, gmina Garwolin uplasowała się na 300 pozycji, na 1557 wszystkich gmin w Polsce. Tym samym znalazła się w gronie powiatowych liderów rozwoju.

Marek Chcialowski

W szkołach ponadgimnazjalnych, gdzie funkcjonują Centra Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, PFRON przeliczał wskaźniki z 2 na 6%, zaliczając szkoły jako przedsiębiorstwa. W rzeczywistości kazano płacić za coś, co praktycznie nie funkcjonuje, bo CKUiP były tylko z nazwy. W grę wchodzą duże pieniądze.