• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Burmistrz Dariusz Szustek

Burmistrz Dariusz Szustek poinformował podczas ostatniej sesji Rady Miasta o planach przedstawicieli PKP Nieruchomości co do remontu dworca na łukowskiej stacji. Według słów burmistrza, to plan, który zostanie wkrótce zrealizowany.

PILAWA LICEUM

Zarząd Powiatu Garwolińskiego podjął decyzje w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z samorządem Pilawy, które dotyczy założenia i prowadzenia tam liceum ogólnokształcącego, ale... dopiero od 2019 roku. Według przewodniczącego Zarządu, za takim rozwiązaniem przemawia wiele argumentów.

Ronald Werelich

Ronald Werelich

ks. Pawel Bielecki

Młodzież z Łukowa, która brała udział w Światowych Dniach Młodzieży, nie zapomniała o słowach, które kierował do nich Papież Franciszek. „Wstali z kanapy” i stworzyli wspólnie Duszpasterstwo Młodzieży Rejonu Łukowskiego.

jubileusze

Wyjątkowe pary świętowały złote, szmaragdowe, diamentowe, żelazne i brylantowe gody. Z tej okazji prezydent RP przyznał pięciu małżeństwom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, a władze samorządowe zorganizowały uroczyste spotkanie.

Bozena Kwiatkowska

W gminie Parysów, jako jedynej w powiecie garwolińskim wymieniane jest oświetlenie uliczne w ramach partnerstwa publiczno- prywatnego. Koszt inwestycji, który jest w granicach miliona złotych, pokryje wyłoniona w przetargu firma, a następnie przez 10 lat gmina będzie spłacać poniesione przez wykonawcę nakłady z uzyskanych na nowym oświetleniu oszczędności.

Inwestycje Kloczew

Bieżący rok w gminie Kłoczew, to realizacja kilku dużych inwestycji. Z pomocą unijnych środków, rozpocznie się budowa przedszkola w stolicy gminy i niemal 25- kilometrowego odcinka kanalizacji w trzech miejscowościach. To również naprawa dróg gminnych i wiele innych, mniejszych przedsięwzięć.

Burmistrz Dariusz Szustek

Burmistrz Dariusz Szustek chce zaproponować radnym, aby wyrazili zgodę na sprzedaż zajazdu Zimna Woda. Jego zdaniem , po nieudanych próbach wydzierżawienia tego budynku, czas na decyzję o jego sprzedaży.

Leszek Iwaniuk

Znamy przypadki, gdy posłowie i senatorowie pomagali pozyskać dodatkowe środki dla szpitala z Ministerstwa Zdrowia na poprawę jakości usług medycznych dla mieszkańców ze swoich okręgów wyborczych (…). Nic nie stoi na przeszkodzie aby i pan zachował się podobnie” - m.in. takie słowa kieruje starosta sokołowski Leszek Iwaniuk w odpowiedzi na wystąpienie senatora Waldemara Kraski podczas minionej sesji Rady Powiatu Sokołowskiego.