JUBILEUSZ

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Miętnem fetowała 95- lecie istnienia i w prezencie otrzymała od władz gminy Garwolin średni samochód pożarniczy. Oddano też oficjalnie do użytku zmodernizowaną świetlicę wiejską, w której swoją siedzibę będą mieli także strażacy.

Waldemar Sabak

Gmina Górzno otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zebranie i unieszkodliwienie niebezpiecznych pokryć dachowych. W tym roku zniknie kolejnych 84 ton azbestu z dachów mieszkańców gminy.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Kiedy rolnicy i sadownicy mogą spodziewać się pomocy, która zrekompensuje straty spowodowane przymrozkami? Na ostatnim majowym posiedzeniu Sejmu pytał o to ministra rolnictwa poseł. Mirosław Maliszewski Przymrozki uszkodziły uprawy rolne, sady i warzywa. Stad należy się liczyć z wyższymi cenami produktów.

Iwona Poreda

W powiecie garwolińskim funkcjonuje 27 bibliotek publicznych, które dysponują niemal czterystoma tysiącami woluminów. Z tego bogatego księgozbioru korzysta co czwarty mieszkaniec liczącego ponad sto tysięcy powiatu, aktywnych czytelników jest tylko 15 tys. Średnio na jednego czytelnika przypada 25,6 woluminów.

ks. Sylwester Anusiewicz

We wtorek 6 czerwca w łukowskim szpitalu odbędzie się uroczysta Msza Święta, podczas której do szpitalnianej kaplicy wprowadzone zostaną relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas uroczystości odbędzie się również poświęcenie sztandaru NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze.

ks. Pawel Bielecki

W nocy z 16 na 17 czerwca Pratulin stanie się nadbużańską „Fatimą”. Tej nocy odbędzie się tam Jerycho Młodych. Wszyscy chętni z Rejonu Łukowskiego, obejmującego dwa dekanaty łukowskie oraz dekanat adamowski, już mogą zgłaszać chęć udziału w tym wydarzeniu.

strefa na zdrowie

28 maja Siemiatyczach odbyła się kolejna odsłona akcji organizowanej przez firmę Polpharma przy współpracy z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej pod nazwą „Strefa na zdrowie”. Namiot firmy Polpharma stanął na terenie parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przez cały dzień, oprócz wykonania bezpłatnych badań można było także skorzystać z porad lekarzy okulistów i kardiologów.

kreatywne kobiety

Kreatywne Kobiety z Łukowa zapraszają na Kreator Smaków. Impreza odbędzie się w niedzielę 11 czerwca na Palcu Solidarności i Wolności. Początek godzina 11.00. Ma być smacznie, zdrowo i do syta.

Mariusz Chudek

Tak to już niestety jest, że w każdej z naszych miejscowości są miejsca, gdzie można spotkać śpiące na ławkach czy też skwerach osoby. Powód jest jeden, określany oficjalnie jako nadmierne spożycie alkoholu. Takich widoków nie brakuje też w Łukowie. I tu postawiono publicznie pytanie: czy w mieście powinna powstać izba wytrzeźwień, aby takie osoby to tam właśnie były przewożone?