• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Marcin Kolodziejczyk

Gmina Garwolin pozyskała 325 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację projektu, który ma na celu ograniczenie emisji spalin poprzez wymianę przestarzałych technologicznie kotłów centralnego ogrzewania na nowoczesne instalowane w budynkach mieszkalnych. Chęć wymiany pieców wyraziło 65 mieszkańców gminy.

Trzebieszow

Sierpień to miesiąc trzeźwości . Episkopat Polski tradycyjnie zwraca się z apelem o podjęcie daru abstynencji i promowanie postaw trzeźwościowych .

Grupa 12

2 sierpnia z na pątniczy szlak wyruszyła grupa pielgrzymów z Międzyrzeca Podlaskiego.

Dorota

1 sierpnia do Międzyrzeca Podlaskiego przybyła grupa 13 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Pierwszy etap pielgrzymki zakończył się w kościele Św. Mikołaja.

Ks Tomasz Oponowicz

1 sierpnia do Międzyrzeca Podlaskiego przybyła grupa 13 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Pierwszy etap pielgrzymki zakończył się w kościele Św. Mikołaja.

Stanislaw Zmijan

Poseł PO, były przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury był gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji „O Tym Się Mówi” w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła weta Prezydenta Andrzeja Dudy do ustaw zmieniających wymiar sprawiedliwości, rządowych zapowiedzi budowy autostrady na wschód, a także walki z ASF.

ASF

Kolejne ognisko ASF, tym razem w powiecie parczewskim. Chodzi o gospodarstwo w miejscowości Mosty w gminie Podedwórze.

Jerzy Jaron

Rozpoczęła się realizacja największej w gminie Miastków Kościelny inwestycji związanej z ochroną środowiska. Za niewiele ponad 4 mln zł, ale przy wydatnej pomocy finansowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zostanie rozbudowana i zmodernizowana gminna oczyszczalnia ścieków.

Rozważanie bpa A. Dydycza

Rozważanie bpa A. Dydycza - Apel Jasnogórski 27. PPD, 01-08-2017r.