Marek Chcialowski

Do egzaminu maturalnego przystąpiło 825 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat garwoliński. 120 uczniów nie zdecydowało się na sprawdzenie zdobytych w szkole wiadomości i zrezygnowało z egzaminu. Najwięcej, bo aż połowa ze 128 uczniów ostatnich klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie nie podeszło do matury.

Matura z matematyki w LO w Komarówce

5 maja uczniowie przystąpili do matury z matematyki. Rozwiązywali zadania z części podstawowej. W jednej z najmniejszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie, w Liceum Ogólnokształcącym w Komarówce Podlaskiej do matury przystąpiło 22 absolwentów. Z maturzystami rozmawia Sławomir Karczewski.

Jezry Jaron

Karolina Łysiak, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Goniwilku w gminie Żelechów, reprezentować będzie Mazowsze w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Zbigniew Kot

Temat rozbudowy infrastruktury rekreacyjnej zdominował dzisiejsze wydanie audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Gościem Marcina Jabłkowskiego był burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot.

KOMAROWKA LO

5 maja absolwenci Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce Podlaskiej, podobnie jak ich koledzy z całej Polski, przystąpili do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym. Maturzystom towarzyszy dziś Katolickie Radio Podlasie. Przed wejściem na salę, z uczniami i nauczycielami rozmawiał Sławek Karczewski:

TURNIEJ

3 maja w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się w Międzyrzecu Podlaskim turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta.

maj

226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, były w Garwolinie obchodzone uroczyście i z należną chwili powagą. Podczas oficjalnych przemówień wiele miejsca poświęcono nierozerwalnym związkom obu uroczystości, ale też obecnym czasom, które nawiązują do majowej konstytucji oraz trosce o losy naszej ojczyzny.

BRODOWSKI

Do zgłoszonych po raz kolejny planów Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego, mówiących o przyłączeniu okolicznej gminy do struktur miejskich odniósł się 4-go maja wójt gminy Siedlce. Henryk Brodowski w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie po raz kolejny skrytykował ten pomysł.

turystyka

Znaczną część powiatu garwolińskiego pokrywają kompleksy leśne, w których znajduje się wiele ciekawych miejsc. Jazda rowerem leśnymi duktami jest prawdziwą przyjemnością, ale nie mniejszą sprawiają wyścigi czy rajdy.