MARYSIENKI 2

2 stycznia 1988 r na zebraniu Koła Gospodyń Wiejskich w Starych Szpakach został utworzony zespół ludowy Marysieńki. Zapisało się 20 kobiet.

MARYSIENKI 1

2 stycznia 1988 r na zebraniu Koła Gospodyń Wiejskich w Starych Szpakach został utworzony zespół ludowy Marysieńki. Zapisało się 20 kobiet.

BORKI

W gminie Borki dyskutowali o formie upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości. Wójt, Radosław Sałata, zaproponował ustawienie pod Urzędem Gminy popiersia Józefa Piłsudskiego. Pomysł oceniali mieszkańcy. W konsultacjach społecznych wzięło udział 201 mieszkańców.

Henryk Niedziolka

Przewodniczący siedleckiej Rady Miasta Henryk Niedziółka (STS) w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do odwołania z funkcji wiceprzewodniczącego Piotra Karasia (PO). Mówił także o zaciąganiu przez samorząd kredytów i innych zobowiązań finansowych, a także o potencjalnych kandydatach swojego ugrupowania w tegorocznych wyborach samorządowych.

Slawomir Skwarek

Termomodernizacja budynku szkoły oraz remonty gminnych dróg to zadania na najbliższe miesiące, które w najbliższym czasie będą zrealizowane w gminie Adamów. Jak mówi wójt Sławomir Skwarek będzie się wiele działo.

Marcin Kolodziejczyk

W gminie Garwolin zrealizowano w roku ubiegłym wiele inwestycji, lecz zdecydowana większość, to inwestycje liniowe. Między innymi wybudowano wiele kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, poprawiono stan dróg lokalnych. Rozpoczęta została budowa oczyszczalni ścieków i zakończona świetlicy wiejskiej w Niecieplinie.

POGODA

W lutym dokuczą nam silne wiatry oraz opady w różnej postaci. Bardziej zimowa będzie pierwsza połowa miesiąca, ale chłód zimowy da o sobie znać jeszcze w marcu a nawet w kwietniu - wynika z prognozy Waldemara Naumiuka.

Krzysztof Tymoszuk

Były wicestarosta łukowski, a obecnie radny opozycji w Radzie Powiatu, Krzysztof Tymoszuk, był gościem audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmówca Marcina Jabłkowskiego odpowiadał na pytania związane z sytuacją finansową samorządu i planami rozwoju szpitala powiatowego.

Krzysztof Fornal

Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Łukowskiego przeprowadzi kontrolę w Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji. Kontrola ma odbyć się na przełomie lutego i marca.