Bp Kazimierz Gurda

Caritas Diecezji Siedleckiej aktywnie włącza się w pomoc rodzinom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, obejmując je - we współpracy z parafiami diecezji siedleckiej - wsparciem finansowym tak, aby mogły pozostać w swojej ojczyźnie i przetrwać najcięższe chwile ich życia.

inwestycje losice

Rada Miasta i Gminy Łosice w miniony piątek uchwaliła budżet na 2017 rok. Około 3 mln 700 tys. zł w nowym budżecie to inwestycje.

NAJ

Większość samorządów powiatu garwolińskiego zasłużyła w ubiegłym roku na miano najlepszego w przynajmniej jednej dziedzinie działalności. Niektóre były jednymi z najlepszych w kraju, inne na Mazowszu, a kolejne plasowały się na najwyższych pozycjach w powiecie w opiniotwórczych rankingach. Poniektórzy wójtowie też zasłużyli na najwyższe uznanie.

Dariusz Orzel

Do końca lutego ma być gotowy projekt wykonawczy, kosztorys i pozwolenie na budowę. Zaraz po tym ma być ogłoszony przetarg, a w połowie roku ma zostać wyłoniony wykonawca, któremu zlecona zostanie rozbudowa łukowskiego szpitala. Pierwsze, szacunkowe koszty tej inwestycji to 35 milionów złotych.

DZIECIOLY

Trwający od lat problem nieprzejezdności drogi do miejscowości Dzięcioły, powrócił po raz kolejny na ostatniej sesji Rady Powiatu Łosickiego. Na sesję przyszli mieszkańcy aby apelować o umieszczenie inwestycji w przyszłorocznym budżecie.

podsumowanie

Miniony rok był bogaty w wydarzenia kościelne, które miały miejsce w parafiach dekanatów garwolińskiego, łaskarzewskiego, żelechowskiego i osieckiego. Oprócz tradycyjnych form działań, wiele było wyjątkowych. Wśród nich wyróżnić można ćwierćwiecze parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie i kaplicy w Głoskowie, instalację nowych kanoników czy wprowadzenie na urząd nowego proboszcza żelechowskiej parafii.

Dorian Buczek

Dorian Buczek - wychowanek Orląt Łuków, obecnie zawodnik pierwszoligowej Stali Mielec.

PROGNOZA

Kiedy możemy spodziewać się obfitych opadów śniegu i siarczystego mrozu? O tym w amatorskiej prognozie pogody Waldemara Naumiuka.

Artur Mydlak

Kończy się dziś 2016 rok. A w Łukowie kończy się pięcioletnia kadencja Artura Mydlaka, dyrektora Łukowskiego Ośrodka Kultury. W nowym roku na tym stanowisku zastąpi go Grzegorz Skwarek.