R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pielgrzymka uczy szacunku do codziennych wygód
2019-08-05 10:41:14 Artykuł czytany 649 razy


Trzeci raz wspólnie pielgrzymują do Częstochowy państwo Ewa i Wiesław Guzek z Bazyliki w Bielsku Podlaskim. W rozmowie z Radiem Podlasie, pan Wiesław zwraca uwagę, że wśród wielu owoców pielgrzymowania jest też szacunek do tego co mamy na co dzień, a co na pielgrzymce jest luksusem.


– Kiedy na koniec dnia mamy wodę, a w której możemy się umyć, to cieszymy się z tego. Na co dzień po prostu bierzemy prysznic i nie zastanawiamy się, jaka to wygoda. Na pielgrzymce uczymy się doceniać wiele rzeczy i za wszystko dziękujemy Bogu.

Wspólne pielgrzymowanie, to wspólne przeżycia, które potem można długo wspominać, mówią małżonkowie podążający na Jasną Górę z synem Marcinem.

Z pielgrzymującą rodziną rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.
To już piąty kolejny dzień pielgrzymowania na Jasną Górę Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej. 5 sierpnia pątnicy pokonują trasę Regut – Magierowa Wola. Idą w pięciu grupach. Katedralna, bielska i łochowska są w drodze piąty dzień, od czterech dni idą pielgrzymi z Sokołowa Podlaskiego i Węgrowa. Patronką dnia jest Św. Jadwiga Śląska. Tematem dnia jest pokój. Pielgrzymi modlą się o pokój na świecie w swoich sercach.

Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 13 sierpnia. Wejście pielgrzymki na Jasną Górę będzie transmitowane na antenie Radia Podlasie.ABol [ja]
wykop

Komentarze

 • pielgrzymka
  2019-08-05 13:14:48

  arrow

  uczy przede wszystkim pokory.
  Największy twardziel staje się czasami bezradny wobec trudu pielgrzymowania: bólu, zmęczenia.
  Ale uczy również życzliwości dla drugiego człowieka. Nigdy i nigdzie takiej życzliwości, wspólnoty, pomocy itp nie doświadczyłam jak na pielgrzymim szlaku.
  Mało tego - to nie mija: po latach członkowie grupy nadal czują się niemal rodziną.
  To jest piękny i błogosławiony czas.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Bielsk Podl.

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11

BIELSK PODL., 11.01

Piękne kolędy i piękne głosy – Podlaskie Kolędowanie rusza w trasę po regionie!

więcej »
12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje