R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wszyscy szukamy Jezusa, a często nie zauważamy kiedy do nas przychodzi - Orszak Trzech Króli w Bielsku Podlaskim
2017-01-06 16:59:00 Artykuł czytany 1497 razy


W piątek, 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli ulicami kilkuset miast w Polsce przeszedł Orszak Trzech Króli. Po raz kolejny te uliczne jasełka odbyły się też w Bielsku Podlaskim. Mszy Świętej w kościele pw. Najświętszej Opatrzności Bożej przewodniczył w tym dniu biskup drohiczyński JE Tadeusz Pikus. W Eucharystii uczestniczyli też dziekan bielski ks. prał. Kazimierz Siekierko, ks. Tomasz Szmurło, ks. Paweł Grzeszek i gospodarz parafii ks. prał. Zbigniew Karolak. W homilii JE mówił Ewangelia mówi nam o tym, jak trzej królowie odnaleźli Jezusa. Dziś my włączamy się do orszaku, by oddać hołd Chrystusowi Królowi i wręczyć mu dary, a największy nasz dar, to oddać siebie samego.
Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze

Po Mszy św. wierni wyruszyli w pochodzie kolędowym ulicami miasta. Wszyscy chętni otrzymali symboliczne korony i śpiewniki, by nie tylko iść w orszaku ale być jego częścią. Orszak rozpoczęła scenka na placu parafialnym, gdzie młody człowiek tak skupiony był na oczekiwaniu na Boga, że ignorował wszystkich podchodzących do niego ludzi, odmawiał im pomocy i ze zniecierpliwieniem odsyłał dalej. Na koniec tej sceny usłyszał głos Zbawiciele, który mówił, że przychodził do niego kilkakrotnie, ale nie został zauważony. Zadumanie nad przesłaniem tej sceny przerwało nagłe wtargnięcie grupy diabłów, którzy towarzyszyli orszakowi na całej trasie przemarszu i zawzięcie kusili do złego. Na szczęście nie brakowało też aniołów, które podejmowały walkę z diabelską bandą.

Podczas finałowej sceny umiejscowionej przy miejskim ratuszu burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski przestrzegał, że diabły, które kusiły podczas całego orszaku, kusić nas będą także każdego dnia, dlatego zawsze musimy być czujni, by nie dać im się zwieść. Z kolei senator Tadeusz Romańczuk przypomniał, że podczas orszaku diabłom popsuł się ich pojazd, co może znaczyć, że można je pokonać. Wszyscy mówcy dziękowali organizatorom za tak piękne przeżycia, bo każda z przygotowanych na trasie scen chwytała za serce i pozostawała w pamięci. Podziękowania te kierowane były na ręce ks. prał Zbigniewa Karolaka – pomysłodawcy i organizatora orszaku w Bielsku Podlaskim.

Na zakończenie Orszaku na wszystkich czekała gorąca herbata i smaczny, gorący bigos.

Co roku Orszakowi Trzech Króli towarzyszy inne hasło, w tym roku wiernym towarzyszyły to słowa franciszkańskiego pozdrowienia "Pokój i Dobro".


ABol/Bielsk Podlaski
wykop

Komentarze

 • Tak!
  2017-01-09 09:36:11

  arrow

  Było fantastycznie. Warto było zmarznąć.

 • Ania
  2017-01-08 10:48:08

  arrow

  Wojna na śnieżki diabły - anioły - rewelacja. Na szczęście wygrały anioły.

 • pisior
  2017-01-07 11:22:20

  arrow

  A nasz pan senator to ma jakieś inne zajęcia oprócz bywania w świątyniach?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Bielsk Podl.

w lewoMaj 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

BIELSK PODL., 03.05

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bielsku Podlaskim

więcej »
4 5

BIELSK PODL., 05.05

Otwarcie sezonu motocyklowego w Bielsku Podlaskim

więcej »

BIELSK PODL., 05.05

Wspomnienia Świętego Izydora Oracza

więcej »
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje