R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

BIELSCY POLICJANCI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ PRZED WYCHŁODZENIEM
2018-12-07 10:26:04 Artykuł czytany 37 razy


Dzielnicowa z Bielska Podlaskiego, będąc poza służbą, została poinformowana przez mieszkańca podległej gminy, o starszym mężczyźnie leżącym na przystanku. Informację mundurowa niezwłocznie przekazała dyżurnemu jednostki. Dzięki zdecydowanej reakcji mundurowych 79-latek trafił pod opiekę lekarzy i został uratowany przed wychłodzeniem.


Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych z bielskiej jednostki Policji, pozwoliła uratować 79-latka przed wychłodzeniem. 6 grudnia w godzinach popołudniowych, do będącej poza służbą dzielnicowej z gminy Wyszki, zadzwonił mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna poinformował, że na jednym z przystanków autobusowych od kilku godzin leży starszy mężczyzna. Dzwoniący prosił dzielnicową o pomoc. Zapadał zmierzch, a na dworze panowała ujemna temperatura. Będąca poza służbą dzielnicowa, zaniepokojona sytuacją, niezwłocznie przekazała informację do oficera dyżurnego jednostki, prosząc o skierowanie we wskazane miejsce patrolu. Mundurowi natychmiast udali się do oddalonej o ponad 20 kilometrów miejscowości. Tam okazało się, że leżący na mrozie 79-latek, w wyniku wychłodzenia nie był w stanie poruszać się o własnych siłach i logicznie wypowiadać. Mundurowi udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, przykryli jego kocem termicznym i na bieżąco sprawdzali funkcje życiowe. Po przybyciu na miejsce ratowników medycznych okazało się, że temperatura ciała mężczyzny spadła do 30 stopni celsjusza. 79-latek trafił pod opiekę lekarzy. Gdyby nie właściwa reakcja funkcjonariuszy bielskiej jednostki, życie 79–latka byłoby zagrożone.

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 , by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy.


KPP Bielsk Podlaski

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument...
2019-05-23 16:44:12 Kategoria:

Lato zbliża się wielkimi krokami. Część z nas tegoroczny urlop spędzi poza granicami naszego kraju. Planując taki wyjazd warto jednak pamiętać, że zagraniczna...

więcej »
foto

Zwiedzanie Lublina wynajętym samochodem - poznaj nasze...
2019-05-22 13:03:35 Kategoria:

Lublin jest coraz popularniejszą destynacją wśród podróżujących po całym kraju. Stolica Lubelszczyzny ma swój wyjątkowy klimat, który kusi zarówno do dłuższych...

więcej »
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24

BIELSK PODL., 24.05

TURNIEJ O PUCHAR KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI

więcej »
25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje