R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

DZIĘKI POLICJANTOM BIELSZCZANKA NIE STRACIŁA PONAD 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH
2019-08-07 11:56:25 Artykuł czytany 122 razy


Oszust zadzwonił na telefon jednej z lokalnych firm, podając się za funkcjonariusza CBA. Poinformował rozmówczynię, że pieniądze na jej rachunku są zagrożone. Pokrzywdzona przelała ponad 100 tysięcy złotych na wskazane przez rozmówcę konto. Na szczęście bielszczanka szybko zorientowała się, że to oszust i natychmiast o zaistniałej sytuacji poinformowała Policję. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, kobieta nie utraciła pieniędzy.


Do oszustwa doszło 6 sierpnia  w Bielsku Podlaskim. Na telefon stacjonarny jednej z lokalnych firm, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBA. Celem potwierdzenia faktu, że jest mundurowym, polecił kobiecie nie rozłączać się, wybrać numer alarmowy i sprawdzic jego dane. Następnie fałszywy funkcjonariusz CBA poinformował pokrzywdzoną, że jej pieniądze na koncie bankowym są zagrożone przez hakerów. Oszust zaproponował kobiecie przelanie pieniędzy na podane przez niego konto. Rozmówczyni wykonała jego polecenie. Jednak po pewnym czasie rozmówczyni postanowiła sprawdzić w bielskiej jednostce autentyczność zgłoszenia. Po otrzymaniu informacji, funkcjonariusze wiedząc że kobieta miała do czynienia z oszustem, błyskwicznie zaczęli działać. Celem było m.in. powstrzymanie przelewu. Natychmiastowa reakcja policjantów oraz przedstawicieli banku uchroniła mieszkankę Bielska Podlaskiego przed utratą oszczędności życia.

Policjanci przestrzegają przed oszustami. Proszą o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i aby nie przekazywać pod żadnym pozorem pieniędzy osobom obcym.

Policjanci nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! Nigdy nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami. Nigdy też nie proponują osobom postronnym udziału w prowadzonych przez siebie działaniach.

Pamiętajmy, że wybierając numer alarmowy bądź inny numer telefonu, koniecznie musimy rozłączyć się z poprzednim połączeniem.

Policjanci apelują też do opiekunów osób starszych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie przekazanie dużej sumy pieniędzy.KPP Bielsk Podlaski


[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Jaki prezent na święta dla mamy wybrać? Podpowiadamy,...
2019-12-03 15:10:24 Kategoria:

Mama to prawdziwa przyjaciółka. Wspiera w trudnych chwilach, doradza w najważniejszych sprawach, no i nikt tak dobrze jak ona nie rozumie, jaką moc ma przytulenie. Z okazji...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2

BIELSK PODL., 02.12

Prawdziwy Mikołaj z Laponii w Bielsku Podlaskim

więcej »
3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje